Skocz do zawartości

Felgi do serii 8. Najlepiej kute o dobrej wklęsłości.


Wlodi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Jako, że kończy się gwarancja na moje auto to myśle o założeniu jakiegoś bardziej agresywnego zestawu felg do G16.

W F13 miałem założone felgi z F10 M5 i siedziały idealnie, były kute, można było założyć na nie dedykowane opony 245/35/20 + 275/30/20.

W serii 8 niestety nie ma opcji gdyż M5 F90  ma napęd na 4 koła a przez to szerokość felg wynosi 9,5 i 10,5 cali. Nie założę na to oryginalnych opon a nie chciałbym odchodzic od oryginalnych rozmiarów. Myśle o czymś z G11 lub G32. Czy ktoś wie coś o kutych felgach do tych modeli? 

 

Standardowa szerokość felg w 8er to 8 cali przód i 9 cali tył. 

Najlepiej chyba byłoby mieć do oryginalnych opon felgi o szerokości 9 cali przód i 10 cali tył. 

 

Pozostaje jeszcze opcja kół z G60 ale te wyglądają jak chinskie i srednio mi sie podobają. Może seria performance będzie ładniejsza.

 

Macie jakieś inne propozycje? Może ktoś przerabiał coś takiego w G30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Te dwie ostatnie to chyba nie OEM?

Co to za felgi? Kute? Szukam czegoś wysokiej jakości - przy felgach i oponach nie należy rozpatrywać nonamów. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa chyba takie

https://www.premiumfelgi.pl/pl/p/ADV.1-ADV510-Track-Spec-Advanced/1845

https://www.wheelforce.at/WF-HE1-FF-FLOWFORGED-CNC-GLOSS-STEEL-5X112-10x21-ET22/HE1-5112-102122GS

albo jeszcze takie moze. Dodalem w zalaczniku jak wygladaja mniej wiecej

https://www.premiumfelgi.pl/pl/p/Ferrada-F8-FR8-Matte-Graphite/1012

Teraz doczytalem ze chodzi ci o zachowanie oryginalnych rozmiarow opon. Moze ktores z tych felg to oferuja

IMG-3880.jpg

IMG-3886.jpg

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

25k za jedną felgę to sporo jak na takie auto :D.

Felgi z tej strony są faktycznie premium czy tylko z nazwy?

Myślę o BC forged albo Turismo ale nie mam opinii o tych firmach. Z tych kutych co są na stronie to znam Vosseny, Vorsteinery i HRE ale to już droższa zabawa 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to powiem ci ze nie wiem czy są premium 🙂 moze lepiej jednak cos wybrac z oferty fabrycznych felg bmw

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Felgi mozesz sprawdzic czy odsadzenie maja takie samo jak w serii 7. Opony natomiast maja niehomologowany rozmiar wiec sie raczej nie nadaja. Spowoduja inne wskazania predkosciomierza i błedne dane dla innych systemow w serii 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.