Skocz do zawartości

520d pojemność baku


durin90

Rekomendowane odpowiedzi

Każda specyfikacja, którą przeglądałem wskazuje na 66 litrów, jednak dziś zatankowałem prawie 68 (67,65), a auto ochoczo mówiło, że ma jeszcze 40km zasięgu.

Ile litrów ma bak? Specyfikacje benzynowych G30/31 pokazują 68, więc może i diesel ma tyle?


Przyznam, że pierwszy raz mam samochód, w którym zalewam bardzo blisko (a nawet więcej) pojemności baku. Poprzedni - Mazda 6 GJ - choćbym nie wiem ile jeździł na zasięgu "0" wchodziło max 59 litrów - bak 64 litry według specyfikacji.
Tutaj, obstawiam, zasięg 0 faktycznie jest zerem, ale nie będę tego sprawdzać.

Edytowane przez durin90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktoryzowałem się na Google, rzekomo może być to normalne, niekoniecznie związane z stacją i/lub jej kombinowaniem (o to tego Shella akurat bym nie podejrzewał).
Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.

 

O akcji wiem, ale nie mam aktualnie czasu na wizytę w aso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwszy raz udało Ci się zatankować aż taką ilość paliwa? Nie musisz oskarżać od razu Shella 🙂 Może po prostu się im dystrybutor rozkalibrował i tyle. Nie musi być w tym złej woli.

Dla przykładu, że takie sytuacje mogą się zdarzyć to kiedyś na stacji benzynowej zatankowałem 53 litry do baku w którym przez 10 lat nigdy nie weszło mi więcej niż 45 litrów a sam bak miał około 47 litrów. Ewidentnie stacja miała walnięty dystrybutor ale byłem wtedy w trasie i nie miałem zamiaru zostawać na tej stacji i walczyć o pare złotych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 09:43, arriv3derci napisał(a):

Czy pierwszy raz udało Ci się zatankować aż taką ilość paliwa?

Większą niż oficjalnie powinien zmieścić bak? Tak.

Absolutnie nie winię Shella, po prostu skłaniam się ku temu, że TTTM i albo jednak bak ma 68 albo wyjątkowo ustawny i wchodzi więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 15.06.2023 o 21:08, Tomi_ST napisał(a):

Wczoraj też przy zasięgu 45km (przy średnim zużyciu 7.4) tankując dosłownie pod korek wlałem 68,3 litra (na BP). 
oficjalnie bak ma 66l

Tankując pod korek można uszkodzić układ odpowietrzania zbiornika. Nie polecam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytanie co ktoś rozumie przez "pod korek". Ja całe życie tankuję w ten sposób, że albo do pierwszego odbicia pistoletu albo wręcz jeszcze dolewam po pierwszym odbiciu (gdy np. niewiele brakuje do pełnego, kolejnego litra i większej ilości punktów Payback) i jeszcze w żadnym samochodzie niczego w ten sposób nie uszkodziłem. Maks trzecie odbicie i będzie git 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tankuję standardowo, wkładam pistolet, wciskam, włączam blokadę i zastanawiam się nad sensem istnienia. 
Pistolet odbija, wyciągam, zamykam wszystko i odjeżdżam, bo płacę w apce w telefonie.

W życiu bym się nie zastanawiał nad dobijaniem, nie dolewaniem do końca czy innymi zabiegami.

 

Po prostu nurtuje mnie to, że jakimś cudem wlałem więcej, niż producent mówi, że się da. Patrząc na odpowiedzi nie jest to jednostkowy przypadek, więc obstawiam TTTM.
Do tego muszę się uczulić, że zasięg nie jest tak jak u innych, że 0 świeci, a to dalej jedzie. Tutaj obstawiam, że 0 to game over. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sumie zapomniałem wcześniej dodać, że nigdy nie udało mi się zatankować do G30 więcej niż 62-63L, z reguły wchodzi mi 60L (na podstawie doświadczeń z przedliftowym 540i i poliftowym 550i). Jeśli chodzi o zasięg to staram się nie schodzić poniżej 40km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem 70km zasięgu i weszły 64L. Wydaje mi się, że jak kiedyś dochodziłem do około 10km zasięgu na trasie to weszło mi 66 lub 67L. Ciężko żeby baki były różnej pojemności, bardziej bym się skłaniał ku różnej kalibracji ilości paliwa w baku. Przez to jak rezerwa się pojawia to tak na prawdę mamy różną ilość paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też czy mówimy o benzynie czy dieslu. Ta sama ilość paliwa w baku wystarczy na mniej km w benzynie, zwłaszcza jak ktoś dynamicznie jeździ. 
A tak nawiasem mówiąc, od lat często tankuję pod korek w rożnych autach, czasem nawet aż widzę że paliwo stoi w rurze i nigdy nie miałem problemów z odpowietrzaniem. 
Ale z reguły ruszałem dalej w trasę a nie wstawiałem auto do garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedzielę znowu tankowałem przy zasięgu 40km i znów weszło 67 litrów. Stacja inna niż ostatnim razem. 

Instrukcja natomiast twierdzi, że poniżej 50km zasięgu nie ma gwarancji, że auto będzie dalej jechać. 

unnamed.thumb.jpg.b0f9bc8d98b40174e147eb52c9606c82.jpg

 

Mam wrażenie, że gdy włącza się rezerwa to zasięg podawany przez auto ma się nijak do rzeczywistości.
Zacznę tankować (w miarę możliwości) wcześniej, albo przed zapaleniem się rezerwy albo tuż po zapaleniu się, żeby nie dochodziło poniżej zasięgu 50km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.