Skocz do zawartości

Aktualizacja forum 29/05


Czy podobają Ci się zmiany?  

41 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na wstępie dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość 🙂

Forum zostało zaktualizowane i przeniesione na nowy skrypt. Wiąże się to jednak z pewnymi niedogodnoścami:

- wszystkie avatary zostały usunięte, oczywiście zachęcamy do wgrywania nowych - dodatkowo każdy może wgrać swoje "zdjęcie w tle" na proflu

- wszystkie hasła zostały usunięte, aby wygenerować nowe - należy użyć opcji Zresetuj hasło - wymóg bezpieczeństwa

 

Co do nowości na forum to jest ich masa:

- nowy edytor

- możliwość dodawania zdjęć do postu bezpośrednio na forum

- ulepszona szybkość działania

- natywny wygląd mobilny

- ogromne możliwości rozwoju i konfiguracji

 

Czekamy na Wasze opinie. Wszystkie błędy proszę zgłaszać właśnie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chyba jeszcze "szukajka" nie działa. Sprawdzałem terminy "nox" oraz "lambda" w forum E90 - brak wyników.

Czy częściowy brak języka polskiego zostanie?

Edit po chwili: sorki, już znalazłem przełączenie na polski 🙂

Edytowane przez SMS
  • Dziękuję 1
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SMS napisał(a):

Cześć.

Chyba jeszcze "szukajka" nie działa. Sprawdzałem terminy "nox" oraz "lambda" w forum E90 - brak wyników.

Czy częściowy brak języka polskiego zostanie?

Edit po chwili: sorki, już znalazłem przełączenie na polski 🙂

Hej

Uruchomiłem przebudowywanie indeksu pod wyszukiwarkę. Teraz znajduje tematy:

image.thumb.png.89b8fa3319632d2790fff1c6a0c9b1b8.png

Oczywiście proces ten potrwa dość długo, ze względu na ogromną ilość postów na forum.

Cieszę się, że poradziłeś sobie z językiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się zalogowałem normalnie swoim hasłem tylko musiałem zmienić nazwę użytkownika na Email i poszło. Co do zmian... Co z wersja która była kilka dni z shoutboxem? bo teraz to kompletnie inny twór.  I co to za rangi? Każdy teraz zaczyna od zera jako nowicjusz? 🧐

Czas edycji postu śmiesznie krotki. Kilka minut i już nie można edytować. 

Edytowane przez feel_x
  • Dziękuję 1

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, feel_x napisał(a):

Ja się zalogowałem normalnie swoim hasłem tylko musiałem zmienić nazwę użytkownika na Email i poszło. Co do zmian... Co z wersja która była kilka dni z shoutboxem? bo teraz to kompletnie inny twór.  I co to za rangi? Każdy teraz zaczyna od zera jako nowicjusz? 🧐

Czas edycji postu śmiesznie krotki. Kilka minut i już nie można edytować. 

Czas edycji zostanie wydłużony. Shoutbox może się pojawi - jest to w planie.

 

Co do rang - właśnie się przeliczają z uwzględnieniem Waszej dotychczasowej zawartości 😃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 hours ago, Admin said:

- wszystkie hasła zostały usunięte, aby wygenerować nowe - należy użyć opcji Zresetuj hasło - wymóg bezpieczeństwa

To się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Śledzone wątki (w starej wersji "Twoja zawartość" czy jakoś tak - to, o co pytał Kujon chyba) zgaduję, że wyleciały w kosmos i trzeba sobie na nowo oznaczyć?

EDIT - a nie, dziś już są 🙂 chyba całkiem nieźle indeksowanie idzie 🙂 

EDIT2 - nie, jednak nic nie ma, pomyliłem z pierwszą stroną całej aktywności

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz przypomnienia hasła powinno być też przypomnienie maila, jak ktoś używa kilku to ciężko się zalogować. 

Czy będzie ciemny motyw, ten jasny to tragedia.

Czemu avatary znikneły 😞

Edytowane przez actchris
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się nie umiem połapać tutaj. Gdzie jest zakładka z tematami w których się wypowiadałem bo nie potrafię znaleźć? 

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, feel_x napisał(a):

Ja się nie umiem połapać tutaj. Gdzie jest zakładka z tematami w których się wypowiadałem bo nie potrafię znaleźć? 

No właśnie też nie mogę znaleść swoich postów i wypowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 hour ago, adi07 said:

No właśnie też nie mogę znaleść swoich postów i wypowiedzi 

 

Co do nowej szaty graficznej - jest tragedia, wszystko jaskrawo biale/niebieskie i zlewa sie w jedna pulpe, w nocy wypala dodatkowo oczy.

Da sie wybrac jakas wersje kolorystycznie spokojniejsza? - ciemno szara/niebieska etc

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paszczaku napisał(a):

Kolor ikon wiadomości , powiadomień i nazwa użytkownika prawie biały . Praktycznie niewidoczne .

Poprawione - było to spowodowane błędnym obrazkiem na górze 🙂

 

 

8 godzin temu, actchris napisał(a):

Oprócz przypomnienia hasła powinno być też przypomnienie maila, jak ktoś używa kilku to ciężko się zalogować. 

Czy będzie ciemny motyw, ten jasny to tragedia.

Czemu avatary znikneły 😞

Prace nad ciemnym motywem rozpoczną się myślę w następnym miesiącu. Co do przypominania e-maila, nie możemy tego zrobić. Wtedy każda osoba znająca nazwę użytkownika, mogłaby przejrzeć Wasze adresy e-mail. Chyba nikt tego nie chce? 🙂 Za brak avatarów bardzo przepraszamy.

 

 

1 minutę temu, adamjttk napisał(a):

 

Co do nowej szaty graficznej - jest tragedia, wszystko jaskrawo biale/niebieskie i zlewa sie w jedna pulpe, w nocy wypala dodatkowo oczy.

Da sie wybrac jakas wersje kolorystycznie spokojniejsza? - ciemno szara/niebieska etc

7 godzin temu, M4R10 napisał(a):

Ta poprzednia wersja wizualna była lepsza. Ta obecna powoduje że nie chce tu zaglądać. Ten biały z jasno niebieskim się zlewa powodując że jest jakoś nijako. 

Przygotujemy motyw nawiązujący do starej kolorystyki. Nie wiem kiedy się pojawi, na ten moment mamy jeszcze kilka innych kwestii do dogrania.

 

 

1 godzinę temu, feel_x napisał(a):

Ja się nie umiem połapać tutaj. Gdzie jest zakładka z tematami w których się wypowiadałem bo nie potrafię znaleźć? 

Godzinę temu, adi07 napisał(a):

No właśnie też nie mogę znaleść swoich postów i wypowiedzi 

Dodałem odnośnik na górze forum

image.png.547905250411d1845896942b5b5cb91c.png

Oczywiście te kanały aktywności - bo tak się tu nazywa - są w pełni konfigurowalne przez Was

image.thumb.png.6834f7d493b8f560a14a9f8f5b99586d.png

Można wybierać typ zawartości, okres czasu itp.

 

Dodatkowo przeliczyliśmy Wasze posty i punkty. Teraz każdy ma taką rangę jaką powinien mieć - można ją zobaczyć między innymi w poście (grafiki dla nich są w przygotowaniu)

image.png.9a5bce22dc74a61d14a4af8da8d7a75a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 minutes ago, Admin said:

Dodatkowo przeliczyliśmy Wasze posty i punkty. Teraz każdy ma taką rangę jaką powinien mieć - można ją zobaczyć między innymi w poście (grafiki dla nich są w przygotowaniu)

 

Przydaloby sie wprowadzic punktacje plusy i minusy do kazdego posta i uzaleznic ranking nie tylko od ilosci postow.

Dla przykladu widze ze mam "grand master 14/14" a wiem ze mnostwo osob nie cierpi moich postow na tym forum i by chetnie minusowala 😉

 

Co do kolorystyki - to wbrew pozorom bardzo wazne.

Tak jak ktos napisal - w obecnej kolorystyce forum odrzuca i nie chce sie tu zagladac czy cokolwiek pisac.

Jak zrobicie to dopiero za miesiac to polowa ludzi moze tu juz nie wrocic bo sie odzwyczai od przesiadywania na forum, szkoda by bylo.

 

Dla przykladu, dobrze:

Capture231.thumb.JPG.62dcf2a794cda5eebccb0021f443a4d3.JPG

zle (bardzo):

Captureerer.thumb.JPG.8b974980a87f3e331209efd67559ea5e.JPG

 

Wrzucanie zdjec drag&drop jest super! (zeby nie bylo ze tylko narzekam ;P)

PS. Nie za mala rozdzielczosc tych wrzucanych zdjec jest przypadkiem? (pikseloza)

 

Edytowane przez adamjttk

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adamjttk napisał(a):

Przydaloby sie wprowadzic punktacje plusy i minusy do kazdego posta i uzaleznic ranking nie tylko od ilosci postow.

Dla przykladu widze ze mam "grand master 14/14" a wiem ze mnostwo osob nie cierpi moich postow na tym forum i by chetnie minusowala 😉

 

Co do kolorystyki - to wbrew pozorom bardzo wazne.

Tak jak ktos napisal - w obecnej kolorystyce forum odrzuca i nie chce sie tu zagladac czy cokolwiek pisac.

Jak zrobicie to dopiero za miesiac to polowa ludzi moze tu juz nie wrocic bo sie odzwyczai od przesiadywania na forum, szkoda by bylo.

 

Dla przykladu, dobrze:

Capture231.thumb.JPG.62dcf2a794cda5eebccb0021f443a4d3.JPG

zle (bardzo):

Captureerer.thumb.JPG.8b974980a87f3e331209efd67559ea5e.JPG

 

Wrzucanie zdjec drag&drop jest super! (zeby nie bylo ze tylko narzekam ;P)

PS. Nie za mala rozdzielczosc tych wrzucanych zdjec jest przypadkiem? (pikseloza)

 

Co do minusowania postów, reputacji - będziemy nad tym myśleć.

 

Jeśli chodzi o kolorystykę - zapraszamy do korzystania z tymczasowego motywu ciemnego. Można go wybrać na samym dole forum:

image.png.af63ab9c45edd812726532f0a3071391.png

 

Mam nadzieję, że uprzyjemni Wam to odbiór całej aktualizacji 🙂 Na prawdę zależy nam na poprawie komfortu korzystania z forum, dlatego słuchamy i realizujemy na bieżąco Wasze uwagi/pro0śby 🙂

 

W kwestii rozdzielczości zdjęć - zobaczymy co da się zrobić. Musimy jednak pamiętać że tych zdjęć będzie bardzo dużo, a każde zajmuje miejsce na serwerze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.