Skocz do zawartości

Dodatek do paliwa - JAK? (NIE JAKI, TYLKO JAK)


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W BMW jest dwukomorowy bak paliwa, czy się myle?

Chodzi o to że jak ktoś chce stosować dodatek do paliwa to trzeba nalać np. 10ml na 10L paliwa - jakkolwiek, ale trzeba go wymieszać.


Gdy nalewamy paliwo do baku to zapewne napełniamy jedną komore, a później przelewa się do drugiej.

Jak zużywamy paliwo to chyba z jednej komory a później z drugiej...


To jak nalać dodatek, aby wymieszać go dobrze z całym paliwem, a nie było tak że w jednej komorze jest go 200% a w drugiej 0% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem zbiornik paliwa jest dwukomorowy lecz i przelewowy ( grawitacyjnie) . Jak napełnisz jedną komorę to nadmiar paliwa przelewa się do drugiej komory.

Ja w pierwszej kolejności nalał bym dodatku do zbiornika następnie zatankował paliwo . Na pewno paliwo nie wymiesza się dokładnie z dodatkiem dla dwóch komór ale w jakimś stopniu na pewno zapełni jeden jak i drugi zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tutaj zapewne dochodzi aspekt tego co ma większą gęstość (i opadnie na dno, lub będzie unosić się na ON) - olej napędowy/benzyna czy dodatek.


Ciężki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia - przecież dodatki renomowanych firm są w pełni mieszalne z paliwem i nie trzeba nic kombinować. Najlepiej wlać do zbiornika przed tankowaniem i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma to znaczenia - przecież dodatki renomowanych firm są w pełni mieszalne z paliwem i nie trzeba nic kombinować. Najlepiej wlać do zbiornika przed tankowaniem i po sprawie.

No ogółem to tak - z tym że tutaj nikt nie bierze pod uwagę tego że bak może byc dwukomorowy i paliwo miedzy komorami chyba nie zabardzo się miesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też stotuje czasem olej 2T ale nie Mixol, tylko Liqui Moly 1052 ze względu na ilośc popiołów itp.

Jednak pytanie jest, jak zalać, nalać aby się dobrze z CAŁOŚCIĄ wymieszało, a nie TYLKO Z POŁOWĄ BAKU

Edytowane przez luk_byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 hours ago, rafaeelloo said:

Skoro tak bardzo jesteś zdania, że paliwo nie przelewa się z jednej komory do drugiej, to wyjeździj bak do pustego. Wlej połowę dodatku. Wlej połowę paliwa. Wlej resztę dodatku i dolej do pełna.

Kwestia gęstości tego dodatku. Tzn nie napisałem tego aby przekonać innych do mojej racji - bo nawet nie wiem czy ją mam.

Po prostu nie wiedziałem, nie wiem i liczyłem że ktoś technicznie mi to wytłumaczy, ale już obejrzałem bak paliwa od g20/g30 i wiem że rzeczywiscie robię niepotrzebne zamieszanie i dodatek rzeczywiśćie podczas jazdy powinien sam się w pelni wymieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się stosuje dodatek,  taki który jest do tego przeznaczony to  wówczas nie ma problemu z mixem. Ja używam  od lat specjalny do Diesla i nie mialem do tej pory problemów z silnikami, wtryskami itp. Ale jak ktoś  eksperymentuje  z domieszkami oleju do paliwa, to przychodzą mu myśli do głowy czy się wymiesza.  Czy to dobre dla silnika i osprzętu?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Paliwo regularnie miesza się między komorami.
Np. w E39 3.0d były dwie pompki elektryczne. Progowa odpowiadała a ciśnienie paliwa do pompy CR, a pompa w baku była od tego aby zadbać o paliwo w "koszu" w baku, dla pompy progowej.

Później zastosowano inne rozwiązanie. Paliwo wracające od silnika "zabierało" część paliwa z lewej połówki do prawej. Na zasadzie dyszy venturiego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.