Skocz do zawartości

Opony Brigdestone turanza 18/225/40 z *


Michał TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie opinie nt. tych opon.

Dal mnie na mokrym to straszny bubel.

Opny mają przebieg może 3 tyś km, ponieważ po odbiorze ubrałem w zimowe, na początku myślałem że to kwestia dotarcia...

ale powiem tak, na mokrym to lepsze już były kupine budżetowe zimowe kormorany za 1300pln/ komplet.

Dopóki nie zerwie przyczepności jest ok, ale rano wczoraj jadąc do pracy na bardzo bocznej drodze w ciasnym łuku, przy 40 km/h specjalnie wprowadziłem auto w poślizg...

o mało nie wylądowałem w rowie, gdzie jeżdżąc wcześniej starą skodą rapid ale na Uniroyalach całosezonowych samochód zachowywał się o wiele bardziej przewidywalnie...

Oczywiście z samochodem wszystko ok... tylko te opony są od początku jak dla mnie nie nadające się do jazdy na mokrym.

Bo czasami trzeba będzie na drodze wykonać podobny manewr w celu uniknięcia kolizji i samochód na tym ogumieniu nie posłucha.

Gwiazdki z BMW można sobie wsadzić w 4 litery.

Jak się zużyją, to kupie coś normalnego, za pól ceny i na pewno będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już jeden komplet tych bridgestonów l (ale 17") zjechalem i kupiłem komplet nowych - identycznych, z gwiazdką. Nie zauważyłem problemów z przyczepnością, a z trwałością. Wytrzymały w sumie 1,5 sezonu i miały już 4mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turanza 1? 5? 6? sa rozne modele, zakladamy ze nowsze lepsze :mrgreen:

ja mam ziomwe BS i wszystko ok, ojciec ma BS lato i zima, rowniez wszystko ok


chyba ze sponsoruje cie kormoran i ponownie chcesz nas do nich przekonac :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze sponsoruje cie kormoran i ponownie chcesz nas do nich przekonac :norty:

 

Też o tym pomyślałem, bo to nie pierwszy post wychwalający Kormorany :D


Co do tematu - dla mnie jest lepiej, niż się spodziewałem. W innych autach z reguły szedłem w PS4, tutaj jeszcze nie odczuwam takiej potrzeby (choć nie jest to ten poziom co PS'y). Tym bardziej nie miałem sytuacji, żeby auto weszło w poślizg, a zdarza mi się przekroczyć 40km/h :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje to turanza 005, z 2022 roku.

Na suchym są świetne, może po tych Uniroyalach, kilka kompletów zjeździłem mam większe wymagania co do przyczepności na mokrym...? w końcu to typowe deszczówki...

No nic, w takim razie muszę uważać jak popada i jedźić przewidywalniej... a kolejny komplet to raczej zakupie deszczówki...

a ta gwaizdka w moim przypadku nie czyni cudów...

spodziewałem się czegość więcej...

jest jeszcze jeden aspekt , ciśnienie przód wychodzi 2.9 lub 3 bary, spuszcze do 2.7, może to jest klucz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze sponsoruje cie kormoran i ponownie chcesz nas do nich przekonac :norty:

 

Nikt nie sponsoruje, po prostu zakupiłem , kolega mi polecił, i jestem pozytywnie zaskoczony.


W 118 żona ma Michelinki 17 z przebiegiem ponad 30tyś km, letnie i trzymają świetnie również na mokrym vs Bridgestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odbierałem w maju 2022 na tytułowych bridgestonach. W moim odczuciu opony średnie, niepewne w zakrętach. Nie wiem jak z trwałością, wymieniłem po kilku miesiącach na zimówki pirelli sotto zero 3. Na zimowkach auto o wiele pewniejsze w prowadzeniu. Na lato zakupiłem 19 z oponami pirelli p zero, z początku sprawiały wrażenie twardych jakby plastikowych, jednak mino to samochód prowadził się lepiej niż na bridgestonach. Obecnie jest bajka, chodź porównałem opony letnie z zimowymi oraz 18’ 225 z 19’ 235.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem Brigdestony Turanzy w poprzednim aucie od nowości. Przez pierwsze 2 lata byłem w miarę zadowolony, ale potem opony zrobiły się strasznie śliskie szczególnie na mokry. Kiedyś właśnie po deszczu bym z zakrętu wyleciał 👎. Uważam, że jako nowe są jeszcze w miarę, ale ogólnie przez większość użytkowania śliskie i potrafią gwałtownie bez ostrzeżenia tracić przyczepność co bywa zaskakujące.

Nie polecam i unikam tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same wrażenia. 120i, ta sama opona. Są nieprzewidywalne na mokrym. Na Hankookach w poprzednim samochodzie jezdzilo mi sie o niebo lepiej, ale to był ventus S2 zdaje sie EVO. Dojadę je na około 50tys km i zapewne poszukam jakiejś innej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Marco120i napisał(a):

Po czasie jednak muszę przyznać rację - fabryczne Bridgestone'y to porażka na mokrym asfalcie. Przy większych opadach nie da się bezpiecznie włączyć do ruchu, zrywa przyczepność nawet przy uważnym dodawaniu gazu 😑

Ale maja gwiazdkę 😅 to najważniejsze dla BMW 😅😅

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.