Skocz do zawartości

F 25 vs E 83


3006hc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Chciałbym kupić BMW X3. Ma służyć jako auto na szosę + polne drogi, zimą zaśnieżone, wiosną i jesienią zabłocone, a latem piaszczyste.


Bardziej skłaniam się ku f 25, ale nie ma na youtube zbyt wielu filmów jak sobie ten model radzi w terenie. Do tego jest praktycznie dwa razy droższy niż e 83.

Mam zatem kilka pytań.


1. Jak sobie f 25 radzi w terenie w porównaniu z e 83?

2. Dlaczego jest tak drogi? Czy wynika to tylko z tego, że jest młodszy czy może e 83 ma jakieś mankamenty?

3. Jak z awaryjnością w obu modelach?

4. Jaki silnik jest najbardziej trwały zważywszy, że auta mają już znaczne przebiegi?

5. Jaki silnik jest najbardziej ekonomiczny? W grę wchodzi też zagazowanie benzyniaka.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ad 1. Jeżdżą w terenie podobnie. To nie są auta stworzone do off-roadu

ad 2. F25 jest lepiej wykonane i ma 8-biegowe automatyczne skrzynie biegów

ad 3. Zależy od stanu w jakim się kupi

ad 4. W E83 były świetne M54 i M57 oraz dobre M47. W F25: N52 i diesle

ad 5. Diesel M47 albo M54 z gazem, w F25: N47 albo N52 z gazem. W E83 można zagazować wszystkie benzyny, w F25 tylko N52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem X3 E83, mam X3 F25 LCI.

F25 dużo nowocześniejsze pod każdym względem.

W trasy dużo lepsze F25. Fenomenalny automat ZF ośmiobiegowy, lepsze prowadzenie i wyciszenie.

W terenie, czy raczej w kopnym śniegu, oba podobnie jeżdżą. To nie auta terenowe!

W F25 2.0 d B47 - ekonomiczny 2 litrowy diesel 190 konny daje spokojnie radę. Po chipie tym bardziej, a jest nadal ekonomiczny.

Więcej miejsca w F25.

Moim zdaniem, X3 E83 lepiej wykonane, ale to tylko moje zdanie. Może przez większy sentyment do E83...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Między E83 a F25 jest przepaść na korzyść F25.

To dwa inne auta, miałem każde z nich po 2 szt i uważam E83 za jedno z najgorszych BMW jakie posiadałem, trochę lepsze jest E83 po lifcie w stosunku do przedliftowej ale niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.