Skocz do zawartości

co wybrać 428i Gran Coupe czy X4 28i?


andrew52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum. Z uwagi na powiększającą się rodzinę zmuszony jestem do zmiany samochodu. Dotychczas jeździłem audi a5 coupe 2012, jednakże wkładanie fotelika na tylne siedzenie to jednak porażka. W audi w chwili obecnej nie ma nic ciekawego więc zacząłem się rozglądać za BMW i tak zastanawiam się nad serią 4 GC lub x4. Jeżdżę 95% po mieście więc benzyna tylko wchodzi w rachubę. Chciałbym jednak mieć trochę więcej frajdy z jazdy i dlatego skłaniam się do 4 GC - jednakże czy do tego auta spokojnie zmieszczą się 2 dorosłe osoby i dziecko w foteliku? Tylna kanapa nie wydaje się zbyt przestronna. Dlatego też myślę nad x4 z silnikiem 28i 245 km - czy ten silnik będzie dawał radę przy tak dużej budzie? Jeździłem ostatnio a6 z silnikiem 2.0 tfsi 252 km i było fatalnie, auto nie przyśpieszało a czułem się jak w yarisie 3 cylindrowym. Czy wiadomo kiedy będzie lifting serii 4? Bo o ile dobrze widzę to był już lift serii 3. Dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, mówisz o generacji która już dawno nie jest produkowana. F36 miało dwa liftingi jeden to wymiana silników na nowe a drugi to w skrócie nowe lampy. Ja teraz też się przymierzam do F36 co prawda 440i ale mam dwójkę małych dzieci i myślę że spokojnie się tam zmieścimy przy 2 fotelikach to i tak auta z tego segmentu robią się 4 osobowe. Z boxem na dachu spokojnie da się da spakować na 2 tygodniowe wakacje biorąc wózek i inne graty dziecięce.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie zastanawiaj się nad miejscem tylko nad innym silnikiem największą padaka w bmw stąd te niskie ceny nikt tego nie naprawi najgorszy silnik po 4.4 w historii , wpisz najbardziej awaryjne silniki i to jest król 2.8i totalna tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się nad miejscem tylko nad innym silnikiem największą padaka w bmw stąd te niskie ceny nikt tego nie naprawi najgorszy silnik po 4.4 w historii , wpisz najbardziej awaryjne silniki i to jest król 2.8i totalna tragedia.

 

Dokładnie! Jak miałem auto z N20 to się czułem jakbym jeździł cykającą bombą. To nie jest pytanie czy, tylko kiedy coś tam je****e :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak, czy siak, to są dwa zupełnie inne auta, nieważne, czy generacji F, czy G. W X4 docenisz prześwit i wszystko, co za tym idzie (np. wjazd na krawężnik, jazda polną drogą itp. itd.) W serii 4 jednak jakość prowadzenia będzie lepsza, bo wiadomo, to nie sav (chociaż X4 też dobrze się prowadzi). Oczywiście, podejrzewam, że serię4 chcesz zamówić w xDrive, porównując z X4.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 4.05.2023 o 13:19, andrew52 napisał(a):

Jeżdżę 95% po mieście więc benzyna tylko wchodzi w rachubę.

Nie wiem czemu bierzesz pod uwagę tylko benzynę. Większość dieseli jeździ tylko po mieście i nie ma z tym problemu. Ja od wielu wielu lat jeżdżę tylko dieselami, większość po mieście i nie wiem czemu miałbym się przesiadać z tego powodu na benzyniaka.

Co do samego auta, to skoro Ci się powiększyła rodzina, to najwygodniejsze bedzie kombi albo X3. Jak jednak wygląd jest dla Ciebie najważniejszy, to nadal chyba praktyczniejsze będzie X4, bo wyższe, łatwiej wkładać i wyjmować dziecko, no i wygodniejszy trochę bagażnik, pod kątem załadunku i używania. Komfort podobny, czyli niski, zarówno w 3ce/4ce jak i w X3/X4. Wg mnie powinieneś się przejechać obydowama modelami, obejrzeć dokładnie i dopiero wybrać. I ja osobiście polecam diesela, najlepiej B47, silnik rewelacja. N47 też jest ok, tylko trzeba dobrze sprawdzić rozrząd i czy jest już zamontowany nowy typ napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.