Skocz do zawartości

3.0d f15 wymiana pokrywy zaworów w serwisie 7tys!!!gdzie to


BillyMac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Przy okazji akcji serwisowej egr x5 f15 (30d) stwierdzono wyciek oleju z pokrywy zaworów. Koszt abstrakcyjny 7 tyś!! (Bavaria):-(

Diagnoza: wymiana pokrywy

Czy ktoś z Wawy robił podobny zabieg? Ile naprawdę to kosztuje? Gdzie się udać?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie.

Po tej samej akcji u mnie stwierdzono również wyciek spod pokrywy zaworów. U Fusa wycenili to na 4300 w silniku n47d20 :D.

Pogoniłem towarzystwo z szerokim uśmiechem (nie ubywa oleju pomiędzy wymianami co 10-12 kkm).

Dla własnego spokoju zdemontowałem puszkę filtra powietrza aby to obejrzeć i fakt troche się poci, ale bez przesady...

Przy okazji będąc na czyszczeniu kolektora ssącego chłopaki z Auto Bachus obejrzeli tę pokrywę, po czym parsknęli szczerym śmiechem na wycenę z ASO.

Jeśli nie widzisz ubytku oleju (na bagnecie) to nie ma się co stresować.


od 4 lat posiadania x5 czuję, że większość warsztatów nie chce obrazić mnie zbyt niską ceną... :lol:


Z warsztatów w Warszawie robiących BMW mogę polecić Auto Wróbel na łodygowej oraz wymieniony wcześniej AutoBachus w Józefowie (na yt mają swój kanał, specyficzne podejście, ale gadają z sensem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy odmę zmienić? W N47/N57 można ją zmienić za grosze, w b47 jest już niby zintegrowana z pokrywą: 1800zł kosztuje pokrywa
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy akcji EGR dostałem w Inchape wycenę rzekomych usterek na lekko licząc 20-30 tysięcy.

Standardowo wciskają klientom, że materiał miechów się przeciera, milion wycieków, itp rzeczy. Tylko jeśli u nich litr adblue kosztuje 50 zł, roboczogodzina 400 zł to co się dziwić.

Załatwiłem to co naprawdę wymagało interwencji w swoim warsztacie (oringi intercoolera, itd) za 3000 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dolewałem poza wymianą. Należy jednak mieć na uwadze, że przerwane wypalanie DPF może podnosić poziom oleju.

Właśnie taką sytuacje miałem tej zimy gdzie częsta jazda w mieście i przerwane wypalania spowodowały wręcz przekroczenie stanu. Skończyło się wymianą oleju po 3500 km od poprzedniej, żeby mieć pewność, że nie przytrę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Kolegów,

Przy okazji akcji serwisowej egr x5 f15 (30d) stwierdzono wyciek oleju z pokrywy zaworów. Koszt abstrakcyjny 7 tyś!! (Bavaria):-(

Diagnoza: wymiana pokrywy

Czy ktoś z Wawy robił podobny zabieg? Ile naprawdę to kosztuje? Gdzie się udać?

Z góry dziękuję

Koszt nowej pokrywy z oryginału to cos około 2300 ( cena ze stycznia). Jak wtryski wyjdą bez problemu, to wymiana tej pokrywy to jakieś 4 h z przerwą na kawę. Klika drobiazgów jak podkładki pod wtryski, uchwyt filtra powietrza ( sprzedawany osobno) , razem z robotą nie powinno przekroczyć 3500 zł. Warto przy okazji zrobić kontrolę naciągu górnego łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.