Skocz do zawartości

Biały dym z wydechu e90 330d


Siwysiwers26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, jako ze jestem świeżakiem na tym forum to chcialem sie przywitać


Mam problem z BMW E90 330d m57 231 KM, po usunięciu DPF i remapie na 280KM (robiony w renomowanym miejscu w UK)

Mianowicie teraz mamy temperatury w UK kolo 20 stopni i auto pod odpaleniu przez ok 20-30 sekund kopci białym dymem z wydechu , potem uspokaja sie i jest ok, natomiast po przyciśnięciu mocniej auta na drodze podczas postoju na biegu jałowym trzęsie silnikiem az czuć w srodku w całej budzie i znow zaczyna kopcić na biało. Dodam ze nie przerywa , ani nie traci mocy. Jeden jedyny raz jak do tej pory przy przyciśnięciu mocniej auta zapalił sie na zegarach żółta kontrolka silnika. Bylem na kompie nie pokazał zadnych błędów, bo po zgaszeniu auta i odpaleniu kontrolka zniknęła.


Ja mam pewne podejrzenia ale moze poradzicie co moge jeszcze sprawdzic. Moim zdaniem moze byc walnięty któryś wtryskiwacz, jestem umówiony na testy wtrysków w weekend, ale pomyslalem ze zapytam moze ktos podpowie co jeszcze mozna sprawdzic,

Dzieki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, biały dym może sugerować przedostawanie się płynu chłodniczego do komory spalania...

Wtryski jak leją, to kopci na czarno. Może ktoś inny jeszcze Cię nakieruje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, biały dym może sugerować przedostawanie się płynu chłodniczego do komory spalania...

A to nie na niebiesko?

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec tak, auto podpięte do konca, faktycznie ten dym to jest bardziej niebieskawy, az taki gryzący w gardło.

Test uszczelki pod głowica zrobiony, turbo suche, wycieków praktycznie zadnych oprocz plamy diesla na silniku :shock:


Podejrzenie padło na system paliwowy, jako ze po odpaleniu auto chodzi ladnie bez zarzutu, popracuje na wolnych obrotach i zaczyna trząść silnikiem i leci niebiesko biały dym z wydechu. Jutro bede ja podpinal pod Inpe, poki co błędy ktore wyszły u kumpla na kompie to :


P1278 = Przekaźnik zaworu odcinania dopływu paliwa EDS (J263)

P3002 = Ciśnienie w kolektorze paliwa , zarządzanie paliwem, ciśnienie za niskie


4332 - Rail pressure control valve - activation - Open Circut - Fault present

41AA - z tego co wyczytalem blad dotyczący DPF ale DPF został wycięty




Co to moze byc? Pompa , wtryski, szyna ? Wiem ze to troche wróżenie z fusów ale do warsztatu specjalizującego sie w BMW jestem umówiony dopiero na wtorek i tak siedze i mysle o co chodzi. Auta nie ruszam bo szkoda go meczyc. Moze to jakis czujnik wali na glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat


Wtryski wymienione, dwa były walnięte 2 i 3 cylinder (wszystkie były na stole , reszta jest ok)


Becia pochodziła miesiac jak marzenie , wczoraj wracam z pracy a tu zong jak na filmiku ponizej



https://www.veed.io/view/0616f6f5-8f10-4499-bbfd-a0b87807c512


Ciśnienie na cylindrach sprawdzone, wszystko wyglada ok. Na biegu jałowym kopci, pracuje jak traktor, w trakcie jazdy jest cacy, nie traci mocy, buta ma.

Auto zgasiłem, odczekałem 10 min, odpaliłem i pracowała ladnie i równo, dzis chwile pojezdzone i tez wszystko ok, wiec mozna powiedziec ze poki co byl to jednorazowy epizod, natomiast troche mnie to martwi wiec chcialbym to ogarnac jak najszybciej, macie koledzy jakis pomysl?

Co sprawdzic, na co zerknac? Troche mam wrazenie jakby to byl problem z powietrzem, ale to występowaliby tak epizodycznie?

Milego , dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pojawił sie kolejny objaw (a w zasadzie dzis go zauwazylem)


Jak na załączonym filmiku widac


https://www.veed.io/view/df2ec528-a3b1-4873-a05b-aca262dc0817


Ktos cos? Jakies pomysly co to sie mogło wydarzyć? Czy wtrysk moze az tak lac zeby zbierał sie diesel wokół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.