Skocz do zawartości

bmw e93 - tarcza kotwiczna stuka.


maciej_e93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni podczas jazdy pojawiaja sie dzwieki szumu i stukania z tylniej prawej tarczy kotwiczniej. Jestem praktycznie pewien ze tutaj jest problem poniewaz mechanik mi zwroci uwage ze jest bardzo pogieta i moze za jakis czas powodowac takie dzwieki :mad2: .


Zdaje sobie sprawe ze tarcze kotwiczne to problematyczna sprawa z uwagi na to ze trzeba zdejmowac piasty, zakladac nowe lozyszka itp.


Moje pytanie brzmi, czy jest jakis inny sposob zeby moze ta tarcze usunac samodzielnie i zalozyc nowe przy nastepnej wymianie tarcz i klockow?


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaglądałem jak to jest u mnie zrobione.

Tarczy kotwicznej nr 34 21 6 771 430 nie da się wymienić bezpiecznie na patencie. Można próbować rozciąć i jakoś to poskładać, ale to zmniejszy jej sztywność, odradzam.


Osłony 34 21 6 792 248 śmiało można przeciąć w najwęższym miejscu w dwóch miejscach uzyskując kształt litery C. Nie przenosi ta osłona żadnych obciążeń i nie wpłynie to na bezpieczeństwo czy działanie hamulców.


Dodatkowo te śrubki którymi jest przykręcona tarcza często są tak zapieczone, że łatwo je urwać, trzeba trochę pokombinować na różne sposoby, bo siłowo się ukręcą.

Trzeba będzie rozwiercać, gwintować, kombinować, więc watro trochę się pomęczyć i je odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.