Skocz do zawartości

Jaki rozmiar kół?


Stashek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pytałem ostatnio o pneumatykę, zdecydowałem się zamówić auto z pneumatyką i zobaczę co się będzie działo na produkcji.

W konfiguracji w mpakiecie zmieniłem koła na 21cali, ale zastanawiam się czy nie popełniłem błędu i się z tego nie wycofać z powrotem na 20 cali.

21 cali bez 2 zdań wyglądają dużo lepiej, ale nie chciałbym popełnić błędu, żeby stracić na komforcie, w szczególności na gorszych drogach, koleinach. Jakie macie doświadczenia?

Czy jest tu ktoś kto wziął 20 i żałuje, że nie wziął 21 cali, lub na odwrót, wziął 21 i żałuje, że nie wziął 20. A może każdy jest zadowolony z wyboru tego co ma? :)

Jeździłem na 21 cali ale po dobrych drogach, nie było się do czego przyczepić, ale byla to tylko jazda testowa, około godzinki, no i po gorszych drogach nie pojeździłem.

Będę wdzięczny za pomoc, bo zamówienie w tym tygodniu będę ostatecznie zatwierdzał i jeszcze mogę zmienić zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem pneumatykę z 20' właśnie ze względów praktyczno użytkowych. Wizualnie zgadzam się, że 21' lepiej wyglądają. Mi najbardziej podobają się czarne 22'.


Oglądałem specjalnie na żywo auto z 20' i o ile obok nie stoi X5 na 22' to nie wygląda źle :)


Na razie to felg nie żałuję tylko żałuję, że będę czekał na zamówione auto duzo dłużej niż pierwotnie zakładałem :(


Poza tym to element najłatwiejszy do upgrade'u.

Kto wie może 20' zostaną na zimę, a na lato pojawi się coś większego w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to felg nie żałuję tylko żałuję, że będę czekał na zamówione auto duzo dłużej niż pierwotnie zakładałem

 

kiedy zamówiłeś i jaki masz termin? obawiam się najgorszego wariantu, tj. produkcja grudzień 2021 i odbiór styczeń/luty. Miałbym niedosyt, że wyjeżdżam "rocznym" samochodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy zamówiłeś i jaki masz termin? obawiam się najgorszego wariantu, tj. produkcja grudzień 2021 i odbiór styczeń/luty. Miałbym niedosyt, że wyjeżdżam "rocznym" samochodem ;)

 

Zamówiłem, koniec stycznia i według ostatnich informacji produkcja lipiec - odbiór wrzesień ale obawiam się że to się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lato 21" oraz zima 20", autko z pneumatem. Jest idealnie, wg mnie komfort również na 21" jest super

 

I właśnie do takiej konfiguracji się skłaniam.


Jeśli chodzi o drugi komplet kół, to czy przy sportowych hamulcach M, 20'' to najmniejsze koła jakie można założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem na 21”

Komfort całkiem znośnie . Bez pneumatyki

Jeździłem demo xline 21” pneumatyka i byłem negatywnie zaskoczony komfortem.


Do hamulców z m pakietu koledzy potwierdzali min 20” . Takie właśnie zamówię na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forum pneumatyka uchodzi za optymalne rozwiązanie w zakresie komfortu.

Niestety dwa auta demo na pneumatyce (jedno xline 21”, drugie m pakiet 22”) skutecznie zniechęciły mnie do tej opcji.

W efekcie szukałem stockowego x5 bez pneumatyki na 20”

Kupiłem na 21”. Zrobiłem dopiero niecały 1kkm ale po różnych drogach, po których jeżdżę na co dzień autem z oponami 225/50/17 i dużej różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zdecydowałem jezdziłem kilkoma, obawy miałem podobne; ze musi być pneumatyka i ze 20 cali optymalne... bardziej komfortu oczekuje a nie sportowego prowadzenia. Skończyło się na zamówieniu pneumatyki i 22 calowych czarnych. jest zaskakująco komfortowy z pneumatyka i 22 calami, lepiej niż 21 cali bez pneumatyki. twardy był 40i na 22 calach bez pneumat i skrętnej osi (a takim też pojezdziłem). Takze b.pozytywnie zaskoczony jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lato 21" oraz zima 20", autko z pneumatem. Jest idealnie, wg mnie komfort również na 21" jest super

 

I właśnie do takiej konfiguracji się skłaniam.


Jeśli chodzi o drugi komplet kół, to czy przy sportowych hamulcach M, 20'' to najmniejsze koła jakie można założyć?

 


Ja dostałem przy odbiorze 19 zima i pasują do pakietu m lato - 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon zimowych do g05 felga 20. Interesuja mnie tylko oryginały, zadne zamienniki. Najtansze jakie znalazlem to na alledrogo za jakies 13,9k z faktura. Czy gdzies w salonach jeszcze maja? Pytalem w kilku to maja juz tylko 19tki. Ta cena z alledrogo to Waszym zdaniem dobra? Czy da sie taniej po sezonie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lato 21" oraz zima 20", autko z pneumatem. Jest idealnie, wg mnie komfort również na 21" jest super

 

I właśnie do takiej konfiguracji się skłaniam.


Jeśli chodzi o drugi komplet kół, to czy przy sportowych hamulcach M, 20'' to najmniejsze koła jakie można założyć?

 


Ja dostałem przy odbiorze 19 zima i pasują do pakietu m lato - 21.

 

Dzięki za info .

Wcześniej na forum widziałem wpisy, że minimum 20”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, więc czas rozglądnąć się za zimówkami. U mnie lato 21 cali wygląd i komfort optymalny w zawiasie bez pneumatyki. Prosi się, żeby na zimę zostać przy tym rozmiarze ale nic ciekawego nie znalazłem. Z tego co czytam większość z was zakłada 20 cali i też coś by w miarę rozsądnego znalazł. Korci mnie jednak, żeby zostać przy 21 ale nawet opony jest ciężko dostać bo w zasadzie tylko pirelli scorpion winter ma homologację. 20 trochę słabo wygląda ale w ostateczności przeżyję :) Ponoć czasem w salonie idzie coś ustrzelić. Może macie jakieś sprawdzone źródło? Może ktoś zamówił auto na 21 i chce się ich pozbyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To masz pewnie styling 808M (wariant zimowy, to ważne) o parametrach:

10,5x21 ET 37 295/35

11x21 ET 48 295/35

tu ciekawostka bo broszura przedstawia tył w wariancie 11,5x21 z oponą 315/35 dla letnich kół, a również styling 808M.


Gdzie cywilne X5 np. M50iX ma przykładowo styling 741M:

9,5x21 ET 37 275/40

10,5x21 ET 43 315/35


X5M Competition oraz X6M Competition ma 21" przód 22" tył w stylingach 809 i 818.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pewnie styling 808M (wariant zimowy, to ważne) o parametrach:

10,5x21 ET 37 295/35

 

W przedniej ET jest chyba 31 - tak przynajmniej wyskakiwało mi jak szukałem.


W X5M instrukcja dopuszcza łańcuchy przy feldze 21 - w 40i miałem ograniczenie do felgi 20. A łańcuch dokładnie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To masz pewnie styling 808M (wariant zimowy, to ważne) o parametrach:

10,5x21 ET 37 295/35

 

W przedniej ET jest chyba 31 - tak przynajmniej wyskakiwało mi jak szukałem.


W X5M instrukcja dopuszcza łańcuchy przy feldze 21 - w 40i miałem ograniczenie do felgi 20. A łańcuch dokładnie ten sam.

Nie. Podałem parametry przedniego i tylnego koła dla cywilnej i M, nie ma tam ET 31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.