Skocz do zawartości

Remote Software Upgrade ver. 11/20


jatzek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nastał ten dzień - nowa wersja softu pobrana i gotowa do instalacji. Hoho - myślę sobie. Tyle nowości :) Chciałem od razu instalować - ale ku memu zaskoczeniu w aucie musi być fizyczny kluczyk, a ja na co dzień jeżdżę z kartą. No nic - cierpliwość wzmacnia charakter.


Po powrocie z pracy do mojej podmiejskiej wioski od razu przystąpiłem do aktualizacji.


Po ok.15-20 minutach aktualizacja się zainstalowała, ja uradowany zaczynam sprawdzać "co nowego".

Nie wyjechałem jeszcze z podwórka, a zacząłem zauważać:


1. pomimo zamkniętych drzwi na wyświetlaczu wali na czerwono obrazek samochodu i informacja że wszystko jest otwarte. Maska, klapy bagażnika i wszystkie drzwi. Oczywiście w rzeczywistości wszystko było zamknięte, a ja siedziałem już za kółkiem gotowy sprawdzać jak działa Lap timer -bo tę właśnie nowinkę planowałem testować. Myślę sobie - bug nr 1. Ciekawe co będzie dalej.


2. Jeszcze nie odpaliłem silnika gdy moją uwagę zwrócił szary znak drogowy z napisem "Limit" w lewej dolnej części zegarów. Myślę - może mam jakiś limit ustawiony - wyzeruję wszystko w asystentach kierowania i.t.d. Nic to nie dało. Limit nadal był wyświetlany. No to postanowiłem wyłączyć wszystkie systemy wspomagania (3s przytrzymanie przycisku auta z zielonym kółkiem). Limit nadal był. Pomyślałem - czas na drastyczne kroki. Wysiadam, zamykam auto, otwieram auto, wsiadam, zamykam drzwi. bug nr 1 (patrz wyżej) nadal jest, Limit nadal się wyświetla, no nic - licznik bugów up. Numer 2 odhaczony.


3. Odpalam auto, wrzucam wsteczny. Znacie to uczucie, kiedy widzicie coś, na co patrzycie bardzo często - i chociaż nie potraficie powiedzieć co się zmieniło, podskórnie czujecie że to co widzicie jest "coś nie teges"? No to ja właśnie tak miałem patrząc na obraz z kamer po wrzuceniu wstecznego. Lewa część ekranu nie pokazywała bezpośredniego widoku z tylnej kamery, tylko rzut 360 z góry, z powiększonym i przesuniętym w prawo "cieniem" auta. Zamiast być pod autem, był przesunięty w prawo o mniej więcej 1/3, około 30% większy od auta, linie pokazujące przewidywany tor jazdy przód/tył nie odchodziły od modelu auta, tylko od tego powiększonego, przesuniętego czarnego cienia. Prawa strona ekranu pokazywała widok 3D, z zaznaczonymi tylko 3 kamerami plus literką "A" mniej więcej na środku. Próby dotykania ekranu, przesuwania palcem widoku nie przynosiły efektów. Gesty też nie działały. Hoho - myślę sobie. Ten bug będzie mnie BARDZO wkurzał. Bug nr 3.


4. Naciskam asystenta cofania - zamiast odliczać 50 metrów i cofać auto - licznik metrów pokazuje 0 i auto nie cofa. Drapię się po głowie - bug to czy nie bug. Bo może upgrade wyzerował pamięć. Uznaję niepewność na korzyść BMW. Nie zaliczam błędu. Postanawiam, że sprawdzę to jeszcze raz później.


5. Wyjeżdżam na drogę, przyspieszam i momentalnie wyświetla mi na desce, wraz z charakterystycznym gongiem z głośników, ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości. Jadąc na stację wykonuję kilka testów, załączam różne tryby jazdy, jeżdżę i obserwuję. Wnioski: jest to kolejny bug. Za każdym razem, niezależnie od drogi, ograniczeń, trybów jazdy, systemów wspomagających kierowcę za- lub wy- łączonych ostrzeżenie wyskakuje przy przekroczeniu ok. 12 kmh. Czyli zawsze.


6. Zmiany trybów masażu nie przynoszą żadnego efektu. Tzn. fotele, wróć: fotel kierowcy - masuje cały czas tak samo, niezależnie od rodzaju masażu. Nie wiem jak u pasażera. Żona pewnie nie będzie narzekać, ale to nie tak powinno działać ;)


7. Reguły klimatyzacji: pomimo że są ustawione - nic nie działa. Fotel powinien mi się załączać na grzanie '1' przy temp. poniżej 10C. Pomimo kilkukrotnych prób zmiany ustawień, opuszczenia auta, zamknięcia, otwarcia, odpalenia, i.t.d. - brak efektów.


Najlepsze na koniec. Po ok godzinnej jeździe, wielokrotnym gaszeniu, zamykaniu, odpalaniu auta sytuacja zaczęła się poprawiać. Problemy 1-3 same się rozwiązały. Asystent cofania działa. Myślę sobie: Zwariowałem. Ale ponieważ szykowałem się na wizytę w BMW z tymi wszystkimi problemami - przezornie nagrywałem filmiki komórką. Sprawdzam więc co nagrałem. Jednak nie zwariowałem. No nic - nie powinienem być zaskoczony: skoro samo się zepsuło - to i samo się naprawiło. Jak często sam mówię to moim klientom:)


Na chwilę obecną pozostało już tylko wyskakujące ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości, masaż i grzanie foteli. Dziś już nigdzie nie jadę. Może do rana się naprawi i mnie miło zaskoczy.


Lap timera nie sprawdziłem. Nie mogę go znaleźć :( Może moja bieda wersja silnikowa go nie dostała (25D). A może pojawi się jutro rano, jak sprawy się "ułożą" przez noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem takie jaja po odbiorze samochodu z serwisu. Nie wiedziałem, co jest grane, nic nie było tak, jak miało być. Okazało się, że ktoś przestawił profil na ustawienia gościa. Po ustawieniu moje imiennego profilu, wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguły klimatyzacji zaczęły działać. Tak same z siebie :)


Ciągle wyskakuje z niewiadomego powodu ostrzeżenie o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.


W ramach życia na krawędzi właśnie ściągam nowe mapy: ver. 2020-4.

Jak wszystko się uda zainstalować przejadę się na autostradę sprawdzić czy faktycznie sam będzie zmieniał pas i zjeżdżał na zjazdach podążając za trasą z nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zresetować?

 

Jeszcze nie, ale być może tak się skończy. Będę dalej walczył jutro.

Na razie wgrałem do samochodu nową mapę: EUROPE Live 2020-4, poszło bez problemu. Rozpędzony tym sukcesem zaktualizuję mapę też w aucie żony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ale to 5 sekund roboty, na zapalonym aucie przytrzymaj przycisk głośności aż idrive się zresetuje. Po każdym update tak robiłem bo zawsze coś było nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 5 sekund roboty, na zapalonym aucie przytrzymaj przycisk głośności aż idrive się zresetuje. Po każdym update tak robiłem bo zawsze coś było nie tak.

 

O Panie - to nowość dla mnie. Zdecydowanie spróbuje. Dzięki!


Ja myślałem o resecie do ustawień fabrycznych - jest taka opcja gdzieś w ustawieniach ogólnych.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wersji aktualizacji piszecie ?

Dla mojego auta nie pokazuje dostępności aktualizacji.

W aucie mam obecnie taki soft :

b7fad271f3441370med.jpg


Jest coś nowego ?

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba piszą o aktualnej wersji - może dopiero teraz wyskoczyła w remote - ja mam ją wgraną już od grudnia albo stycznia, kiedy to samochód był na 1 dzień na serwisie. Przy odbiorze poinformowali mnie tylko, że wgrali nowy soft :)

Limit o którym piszecie, to nic innego jak zwykła informacja zaczytana z nawigacji, informująca o limicie (ograniczeniu) prędkości w danym miejscu np. teren zamieszkania, posesja, itp. Jak wyjeżdżacie na ulice to zmienia się na obowiązujące w danym terenie ograniczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo1976 chodzi o wersję 11/20 (u mnie w G20 chodzi dokładnie o11/2020.50) opisaną tu https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0326758PL/nowa-zdalna-aktualizacja-oprogramowania-dost%C4%99pna-dla-ponad-1-miliona-pojazd%C3%B3w-bmw-na-ca%C5%82ym-%C5%9Bwiecie

U Ciebie najwyraźniej jest już ta wersja zainstalowana.


Mój problem z oświetleniem wnętrza rozwiązał się sam - dzisiaj już działa, ale poczytałem trochę i chodzi o restart sterowników. Najwidoczniej po aktualizacji iDrive z jakichś powodów niektóre sterowniki nie zostały zrestartowane i były w niespójnym stanie. Niektórzy wymuszali sami restart poprzez kodowanie jakiejś funkcji w danym module. Po kodowaniu jest wykonywany restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Limit o którym piszecie, to nic innego jak zwykła informacja zaczytana z nawigacji, informująca o limicie (ograniczeniu) prędkości w danym miejscu np. teren zamieszkania, posesja, itp. Jak wyjeżdżacie na ulice to zmienia się na obowiązujące w danym terenie ograniczenie :)

 

Nie - załączam poniżej zdjęcie jak to się objawia. Jak widzisz z navi wczytane jest ograniczenie do 50kmh, ja jadę 6kmh, i mam ostrzeżenie o przekroczeniu.


Zaobserwowałem, że ten komunikat wyskakuje przy osiągnięciu 12kmh niezależnie od rzeczywistego ograniczenia, utrzymuje sie przez całą podróż, niezależnie od prędkości i rzeczywistych ograniczeń wczytanych z kamery, znika po zwolnieniu do 4kmh.


8ccbf1b1ee515eb12f6e948858e08593.jpg


Image


Oczywiście check jest zdjęty w ustawieniach.


Jeżeli potraficie coś podpowiedzieć jak się tego pozbyć będę zobowiązany :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


EDIT: Jest sukces. Naprawiło się. Przestało wyskakiwać :D :D :D :lol:

Edytowane przez jatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7a2ef649d3d6207952167d0c515a084d.jpg


Oczywiście check jest zdjęty w ustawieniach.


Jeżeli potraficie coś podpowiedzieć jak się tego pozbyć będę zobowiązany :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Limit o którym piszecie, to nic innego jak zwykła informacja zaczytana z nawigacji, informująca o limicie (ograniczeniu) prędkości w danym miejscu np. teren zamieszkania, posesja, itp. Jak wyjeżdżacie na ulice to zmienia się na obowiązujące w danym terenie ograniczenie :)

 

Nie - załączam poniżej zdjęcie jak to się objawia. Jak widzisz z navi wczytane jest ograniczenie do 50kmh, ja jadę 6kmh, i mam ostrzeżenie o przekroczeniu.


Zaobserwowałem, że ten komunikat wyskakuje przy osiągnięciu 12kmh niezależnie od rzeczywistego ograniczenia, utrzymuje sie przez całą podróż, niezależnie od prędkości i rzeczywistych ograniczeń wczytanych z kamery, znika po zwolnieniu do 4kmh.


8ccbf1b1ee515eb12f6e948858e08593.jpg


Image


Oczywiście check jest zdjęty w ustawieniach.


Jeżeli potraficie coś podpowiedzieć jak się tego pozbyć będę zobowiązany :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


EDIT: Jest sukces. Naprawiło się. Przestało wyskakiwać :D :D :D :lol:

 

To ewidentny błąd systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Limit o którym piszecie, to nic innego jak zwykła informacja zaczytana z nawigacji, informująca o limicie (ograniczeniu) prędkości w danym miejscu np. teren zamieszkania, posesja, itp. Jak wyjeżdżacie na ulice to zmienia się na obowiązujące w danym terenie ograniczenie :)

 

Nie - załączam poniżej zdjęcie jak to się objawia. Jak widzisz z navi wczytane jest ograniczenie do 50kmh, ja jadę 6kmh, i mam ostrzeżenie o przekroczeniu.


Zaobserwowałem, że ten komunikat wyskakuje przy osiągnięciu 12kmh niezależnie od rzeczywistego ograniczenia, utrzymuje sie przez całą podróż, niezależnie od prędkości i rzeczywistych ograniczeń wczytanych z kamery, znika po zwolnieniu do 4kmh.


8ccbf1b1ee515eb12f6e948858e08593.jpg


Image


Oczywiście check jest zdjęty w ustawieniach.


Jeżeli potraficie coś podpowiedzieć jak się tego pozbyć będę zobowiązany :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


EDIT: Jest sukces. Naprawiło się. Przestało wyskakiwać :D :D :D :lol:

 

To ewidentny błąd systemu :)

sprobuj wlaczyc ostrzezenie w systemie (pomimo, ze aktualnie jest wylaczone) i ponownie je wylacz. Mialem tak ze skladaniem sie lusterek po parkowaniu po upgrade - teoretrycznie opcja byla wlaczona, ale dopiero wylaczenie/wlaczenie ponownie zapisaly ustawienie prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym upgrade zniknęła opcja ustawiania automatycznego włączania ogrzewania kierownicy przy danej temperaturze? Nie działa mi wcześniej zdefiniowana reguła, a nie mogę też znaleźć w ogóle takiej opcji, żeby ją ustawić na nowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam grzanej kierownicy, ale mnie po aktualizacji przestały działać reguły klimatyzacji i grzania foteli. Jeszcze tego samego dnia, po kilku restartach auta, zaczęły działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym upgrade zniknęła opcja ustawiania automatycznego włączania ogrzewania kierownicy przy danej temperaturze? Nie działa mi wcześniej zdefiniowana reguła, a nie mogę też znaleźć w ogóle takiej opcji, żeby ją ustawić na nowo.

na to wyglada - tez nie moge teraz znalezc tej funkcji. Nie ma to, jak "upgrade"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji macie w aplikacjach Mlaptimer?

U mnie też zniknęły reguły klimatyzacji - musiałem usunąć swój profil i dodać go ponownie. Niestety po takiej czynności traci się część swoich ustawień i trzeba zrobić je od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...

Limit o którym piszecie, to nic innego jak zwykła informacja zaczytana z nawigacji, informująca o limicie (ograniczeniu) prędkości w danym miejscu np. teren zamieszkania, posesja, itp. Jak wyjeżdżacie na ulice to zmienia się na obowiązujące w danym terenie ograniczenie :)

 

Nie - załączam poniżej zdjęcie jak to się objawia. Jak widzisz z navi wczytane jest ograniczenie do 50kmh, ja jadę 6kmh, i mam ostrzeżenie o przekroczeniu.


Zaobserwowałem, że ten komunikat wyskakuje przy osiągnięciu 12kmh niezależnie od rzeczywistego ograniczenia, utrzymuje sie przez całą podróż, niezależnie od prędkości i rzeczywistych ograniczeń wczytanych z kamery, znika po zwolnieniu do 4kmh.


8ccbf1b1ee515eb12f6e948858e08593.jpg


Image


Oczywiście check jest zdjęty w ustawieniach.


Jeżeli potraficie coś podpowiedzieć jak się tego pozbyć będę zobowiązany :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


EDIT: Jest sukces. Naprawiło się. Przestało wyskakiwać :D :D :D :lol:

 

Czy taki wygląd wyświetlacza powinien sam się ustawić, czy trzeba coś pogmerać w menu? Ja ciągle mam mapę na wyświetlaczu za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.