Skocz do zawartości

Jasna tapicerka skórzana - Vernasca Ivory White


doll00

Rekomendowane odpowiedzi

witam,


jestem na końcowym etapie konfiguracji i chciałem wybrać jasną tapicerkę vernasca ivory white, bo zawsze taka mi się podobała.

zacząłem się jednak zastanawiać jak taka tapicerka będzie wyglądała po kilku latach.

wiadomo, człowiek poci się nawet mając klimatyzację, spodnie czasami "puszczają" kolor itp.....

dodatkowo na jasnej tapicerce też bardziej widać pęknięcia.


czy ktoś ma doświadczenia z taką jasną tapicerką skórzaną ?



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w BMW jak i w MB mam bardzo jasną tapicerkę.

W BMW to Merino smoke white i po 60tys km jest póki co jak nowa.

Oczywiście trzeba o nia regularnie dbać i zabezpieczać.

Używam produktów Colourlock i jestem zadowolony.


Jestem zdania, że do ciemnego lakieru, musi być jasna skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 3 lata uzytkowalem dakota oyster w f15, mam dodatkowo 2 kilkulatkow w rodzinie. Daje rade, ale co 2-3 mce czyszczenie skor. W ostatnim roku uzytkowania, jak juz auto opatrzone to czyscilem duzo rzadziej. Jakas powloke ceramiczna nalozylem na poczatku, ale mam watpliwosci czy to cos daje w istotnym stopniu. Poza skorami mocno brudza sie tez pasy. Generalnie zauwazylem, ze skory brudza sie od WSZYSTKICH ubran, nie tylko od jeansow jak czesto sie pisze. Jak Ci sie podobaja i bedziesz regularnie czyscil to idz smialo. Mi sie po trzech latach opatrzyly i teraz poszedlem w vernasce cognac, ale kiedys pewnie wroce do bialych. Ivory chyba jeszcze jasniejsza niz oyster wiec wymagalaby jeszcze wiecej dbalosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tapicerki najlepiej wyglądają w katalogu ;) Jeżeli na bieżąco będziesz dbał, czyścił, pielęgnował może będziesz zadowolony :cool2: Niestety obserwując po autach klientów jasne skóry już przy 50-60tys km wyglądają źle :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam dość nietypowo, kolor zewn biały a wewn Vernasca Canberra Beige :) Zawsze podobały mi się białe samochody z białym środkiem, niestety białej skóry bardzo się obawiałem, dlatego wybrałem skórę beż, dalej jest to jasne wnętrze, ale jednak łatwiejsze do utrzymania w czystości. I nie żałuję swojej decyzji, uważam, że połączenie tych kolorów wygląda rewelacyjnie, a jesli chodzi o dbanie o skórę, to beż muszę przeczyścić odpowiednim środkiem co miesiąc, obawiam się że białą skórę będziesz musiał jeszcze częściej :( Pięknie wygląda wnętrze z białą skórą, ale... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jako użytkownik (przez długie lata) tapicerki dakota oyster mogę zapewnić, że nie ma na niej żadnych przebarwień. Wystarczy raz na pół roku na myjni poprosić o zabezpieczenie skór (ok.200zł) i żadnego problemu z jasną skórą nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dokładnie tą skóre nad którą się zastanawiasz.

Dodatkowo mam dwójkę małych dzieci.


Ogólnie jest ok, trzeba pamiętać o dwóch zasadach:

1. Zakaz jazdy w jeansach

2. Ściereczki do skóry w schowku i jak coś się pobrudzi to na bieżąco przetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta Vernasca, to nie jest czasem nowa nazwa dawnej "skóropodobnej" Dakoty?

jesli tak, to bierz Merino, bo u mnie swego czasu w F01 Dakota popękała na boczkach siedziska, tak jak skaj :roll:


no i podstawa jasnej tapicerki, to czarny/ciemny dywan oraz pasy bezpieczeństwa.

jesli weźmiesz je w białym kolorze to nie masz szans utrzymać tego w czystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a czy ta Vernasca, to nie jest czasem nowa nazwa dawnej "skóropodobnej" Dakoty?

jesli tak, to bierz Merino, bo u mnie swego czasu w F01 Dakota popękała na boczkach siedziska, tak jak skaj :roll:


no i podstawa jasnej tapicerki, to czarny/ciemny dywan oraz pasy bezpieczeństwa.

jesli weźmiesz je w białym kolorze to nie masz szans utrzymać tego w czystości

 

Z brudnymi pasami prawda a z resztą sie nie zgadzam.

Dakota w F10 520d ktore to ma juz 10 lat i 220kkm przebiegu wyglada nadal bardzo dobrze i nic nie popękało. Jeansy czy nie, jeździła dwójka małych dzieci i jeszcze duży pies bezpośrednio na kanapie z tyłu (bez pokrowców) i nie ma żadnych przebarwień.

Sam mam teraz Vermasce w X5 bo wg mnie jest wytrzymalsza od Merino choć nie tak delikatna w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc może inna seria/typ Dakoty szła do F10.

W moim byłym F01, jak i w F15, którym jeździ brat, Dakota spękala właśnie tak jak plastikowy skaj.

Co do wytrzymałości na zarysowania, to masz racje, Merino jest bardziej podatne.

No ale Dakota w dotyku nie jest skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,


jestem na końcowym etapie konfiguracji i chciałem wybrać jasną tapicerkę vernasca ivory white, bo zawsze taka mi się podobała.

zacząłem się jednak zastanawiać jak taka tapicerka będzie wyglądała po kilku latach.

wiadomo, człowiek poci się nawet mając klimatyzację, spodnie czasami "puszczają" kolor itp.....

dodatkowo na jasnej tapicerce też bardziej widać pęknięcia.


czy ktoś ma doświadczenia z taką jasną tapicerką skórzaną ?



.

Mam dwójkę małych dzieci. A samochodu nie uważam za świątynie, tylko środek lokomocji. Korzystamy z Maca i KFC i innych tego typu "atrakcji", kiedy nie można normalnie zjeść. Dzieciom ZAWSZE "wypadnie" jakaś frytka, buła, albo inny ketchup na bok. W moim przypadku nie marzyłbym o skórze innej niż ciemna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakota to porażka w aucie za tyle kasy. Wysupłaj na Merino- polecam.

 

Nie ma Dakoty w X5 G05 w Polsce. Jest Vernasca, czyli poziom wyżej niż Dakota. Oraz Merino, czyli dwa poziomy wyżej niż Dakota i poziom wyżej. Iż Vernasca.

Edytowane przez BigCactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dakota to porażka w aucie za tyle kasy. Wysupłaj na Merino- polecam.

 

Nie ma Dakoty w X5 G05 w Polsce. Jest Vernasca, czyli poziom wyżej niż Dakota i Merino, czyli dwa poziomy wyżej.

 

Jestes pewien że ta Vermasca co cos innego niz Dakota? Ja jakos wielkiej róznicy nie widze poza tym ze Vermasca ma perforacje z racji wentylowanych siedzen. Myślałem nawet, że zwyczajnie zmienili nazwę handlową i tyle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakota to porażka w aucie za tyle kasy. Wysupłaj na Merino- polecam.

 

Nie ma Dakoty w X5 G05 w Polsce. Jest Vernasca, czyli poziom wyżej niż Dakota i Merino, czyli dwa poziomy wyżej.

 

Jak już masz cos zamiar napisać, to sprawdź wczesniej ta informacje :roll:

Vernasca to nowa nazwa Dakoty, nawet nie "leżała" koło Merino pod względem zapachu, wyglądu, jak i dotyku (pisze z własnego doświadczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakota to porażka w aucie za tyle kasy. Wysupłaj na Merino- polecam.

 

Nie ma Dakoty w X5 G05 w Polsce. Jest Vernasca, czyli poziom wyżej niż Dakota i Merino, czyli dwa poziomy wyżej.

 

Jak już masz cos zamiar napisać, to sprawdź wczesniej ta informacje :roll:

Vernasca to nowa nazwa Dakoty, nawet nie "leżała" koło Merino pod względem zapachu, wyglądu, jak i dotyku (pisze z własnego doświadczenia)

 

Swoją zasadę zastosuj także do Siebie - info takie dostałem od sprzedawcy w salonie. Miałem tez kiedyś Dakotę i widzę różnicę.


Zresztą za bimmersem:


„ Although it is tough to get colors exact as lighting varies between shots, these do allow a comparison of the grain and illustrates the contrast stitching. I tried to scale the descriptive lettering of the final photo showing the three types of leather to size so a better feel for the difference in the larger grain (of the Dakota) can be compared to the finer grain (of the Vernasca) and ultimately the near smooth and silky (of the Nappa).


It seems fair to state that Vernasca is an upgrade from Dakota for sure, confirming what has been suspected (a step above Dakota and a step below Nappa).”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Step below nappa” to wg Ciebie lepsza?

 

A gdzie ja napisałem, ze lepsza?


Napisałem, ze Vernasca jest poziom wyżej niż Dakota, a Merino jest dwa poziomy wyżej niż Dakota - i to samo zacytowane jest na Bimmersie. Przeczytaj dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dakota to porażka w aucie za tyle kasy. Wysupłaj na Merino- polecam.

 

Nie ma Dakoty w X5 G05 w Polsce. Jest Vernasca, czyli poziom wyżej niż Dakota i Merino, czyli dwa poziomy wyżej.

 

Tak dziwnie napisałeś to zdanie że nie tylko ja go nie zrozumiałem jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Step below nappa” to wg Ciebie lepsza?

 

A gdzie ja napisałem, ze lepsza?


Napisałem, ze Vernasca jest poziom wyżej niż Dakota, a Merino jest dwa poziomy wyżej niż Dakota - i to samo zacytowane jest na Bimmersie. Przeczytaj dokładnie.

 

Vernasca nie jest poziom wyżej/niżej niż Dakota. To jest taki sam wyrób skóropodobny, gdzie bazą jest dwoina (split leather), na która idzie masa syntetycznych warstw, i w procesie walcowania nadaje się jej strukturę skóry.

Jedyna różnicą, jest to, ze Vernasca ma wywalcowana trochę "drobniejszą" strukturę skóry(fine grain), aniżeli Dakota, przez to wydaje się dla oka "lepsiejsza".

To jest taki zabieg BMW żeby móc nazywać te wyroby "real leather", gdzie tak naprawdę, to w 80% wyrób syntetyczny.


PS a to co zacytowałeś z Bimmersa, to czyjaś ocena wyglądu skóry na podstawie zdjęć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich "namacalnych" doświadczeń wynika że dakota niewiele ma wspólnego z naturalną skórą, w dotyku jest hmm... syntetyczna, nawet przy sporych przebiegach nie widać na niej śladów zużycia, załamań itp. Pojawiają się natomiast dość bezczelne pęknięcia po bokach siedziska - jakby tam użyto "dermy". Nappa jest zdecydowanie delikatniejsza, miękka, już przy przebiegu kilkudziesięciu tyś. km pojawiają się typowe dla skóry naturalnej załamania. Dakota nie pachnie :? nappa już tak.


Robert0707 posiadasz jakieś fachowe informacje na temat skóry montana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.