Skocz do zawartości

Co kupić X3 G01 czy X5 F15?


hubik

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, jeśli napisałem w złym dziale, w razie czego proszę o przeniesienie.


Planuję zmianę samochodu, w grę wchodzi X3 G01 20d z rocznika 2019 lub X5 F15 25d prawdopodobnie z 2017-2018, przebiegi poniżej 50k km. Ceny zbliżone. Oba z Premium Selection. Obecnie jeżdżę F10 20d. X3 wygląda świeżej, zaskakująco ładnie, tylko sportowe fotele są dla mnie ciut za małe, i siedzę w nich jak na krześle. X5 w środku bardzo podobna do obecnej F10, dużo miejsca, z tyłu przeciętnie. Wyposażenie X5 sporo lepsze, patrzyłem na wersję z fotelami sport oraz komfortami. Czy ktoś z Was miał podobny dylemat? Nowa generacja X3 vs poprzednia X5? Na co zwracać uwagę, co byście poradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dość emerycko, w F10 mam program na 220 KM, mogę zrobić program w F15 jak będzie trzeba. W F15 mam o niebo lepsze wyposażenie. No cóż, w weekend robię jazdy próbne, się sprawdzi :)

F15 z 3 litrami poza budżetem, nierealne zmieścić się w 200k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 F15 z podstawowym 4-cylindrowym dieslem katalogowo jest szybsze niż X3 G01 20d. Jeźdże na co dzień X5 F12 25d i może nie jest to rakieta, ale i tak jesteś szybszy niż 3/4 samochodów dookoła. Jeździłem obecnym X3 i jakoś nie podszedł mi. Czuć, że jest to auto o klasę niżej. Ja polecam X5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem X3 wygląda nowocześniej. I to jest dla mnie argument. F15 świeży, ale już starszy model.

Co jest dla Ciebie ważniejsze? Wyposażenie, wielkość wnętrza, wygoda? Sam pisałeś, w X3 masz za wąski fotel, sam jesteś przyzwyczajony do komfortu serii 5. Potestuj i sam sobie odpowiedz, skoro sprawy silnikowe, nie są dla Ciebie najważniejsze.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś przejechałem się zarówno X3 jak i X5. Sama jazda X3 jest całkiem przyjemna, ale fotel jednak mało wygodny a większość przycisków jakoś mi zbyt plastikowo wygląda. Na zdjęciach jest super, ale w realu lepiej wypada moje F10. Wejście do F15 to jednak inna bajka. Jakość materiałów, przestrzeń, pozycja za kierownicą, wyposażenie, wyciszenie, sama jazda wg mnie to duża różnica. No cóż, na koniec testów zarezerwowałem F15 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zrobiłem już jakieś 5k km zakupioną F15 i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio kumpel podwiózł mnie G01. Subiektywnie - przepaść. Wielkość wnętrza, fotele, wyciszenie (mimo, że miał te specjalne podwójne szyby). Jasne, jedzie się bardzo przyjemnie, ale zdecydowanie czuć różnicę. Uf :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miałem dokładnie ten sam problem, G01 ,czy F15.. na szczęście też dokonałem słusznego wyboru. Udało sie zakupić F15 40d z 2017 roku z przebiegiem 38tys. salon PL W miedzy czasie miałem możliwosc jezdzic X3 20d, 25d oraz 30i. Samochód bardzo przyjemny , ale mimo,ze nowszy to przepaść jeśli chodzi o zawieszenie, uklad kierowniczy i hamulcowy . Oczywiscie przestrzeń dla rodziny 2+2 zdecydowanie wieksza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam trochę odkopie mam X5 f15 3.0d chip na 300hp wszystko spoko ale myślę nad zmianą na X3M czy ktoś takiej dokonał i może coś powiedzieć. Boje się o miejsce z tyłu podróżuje 2+2 dzieci a może będzie 2+3 czy to nie za mały samochod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.