Skocz do zawartości

Brak dociągu, brak oświetlenia bagażnika WTF?


PietrzuLDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oraz ponawiam pytanie bo nie mogę dać sobie z tym rady a mianowicie.


Pacjent e93 320d.

Dociągi tylnej klapy nie działają, bagażnik się zamyka i otwiera ale po zamknięciu i przejechaniu 5metrów wyskakuje komunikat że bagażnik jest niedomknięty, dodatkowo podświetlenie bagażnika nie działa. Dodam że po sprawdzaniu bezpieczników (są ok) to gdy wyjmę bezpiecznik nr 63 (od zamka centralnego) to w momencie wyjęcia, dociągi dociągają klapę!?!?!? Wymieniony został również przycisk otwierania klapy bagażnika - też nic. Dodam iż pewnego deszczowego dnia klapa zaczęła wariować (dociągi zamykały i puszczały aż w końcu przestały działać) wyjąłem akumulator i tam było akwarium, kable zaśniedziałe. Zostało miejsce wysuszone a kable na nowo obrobione, natomiast dociągi nie działają do tej pory. Czy jest to wina może któregoś z modułów? (FRM lub BCM)? Dodam że jak wyjmę bezpiecznik nr 63 to przestają działać tylne szyby, centralny zamek a dociągi zaczynają działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czołem i jak udało się rozwiązać problem? Pytam ponieważ u mnie te same objawy. Najpierw padło światło w bagażniku, następnie raz dociągnął raz nie a teraz całkowicie przestało to działać. Po wyciągnięciu bezpiecznika od centralnego dociąg się uruchamia. Nie bardzo wiem gdzie szukać usterki. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Po doświadczeniach z E46 tak też od razu pomyślałem ale rozebrałem obudowę wiązki i wygląda bardzo dobrze żadnych pęknięć na izolacji przewodów nie widać, no chyba że w sama żyła miedzi się przerwała w którymś z przewodów, a może ktoś wie jaki kolor przewodu ma zasilanie zamka klapy?? Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie skoro przyciskiem otwierania mogę otworzyć klapę to znaczy że prąd tam dochodzi, może to w zamku uszkodzony jest tylko mechanizm dociągania klapy, chyba że dociąg ma oddzielny przewód zasilający??? :think:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.