Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, M4R10 said:

Przecież koderzy w Polsce kodują to masowo, więc zapewne musi działać?

z tego co wiem kodowanie w LCI nie jest takie hop siup. Nawet z BimmerCodem nie wszystko działa. Ma ktoś może namiary na kogoś z doświadczeniem w LCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 hours ago, dpassent said:

z tego co wiem kodowanie w LCI nie jest takie hop siup. Nawet z BimmerCodem nie wszystko działa. Ma ktoś może namiary na kogoś z doświadczeniem w LCI?

Trzeba mieć aktualne bazy danych. BimmerCode to trochę bardziej 'amatorskie' narzędzie. Dla E-Sys z aktualnymi bazami nie robi róźnicy czy 2017 czy 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, luk_byd said:

Trzeba mieć aktualne bazy danych. BimmerCode to trochę bardziej 'amatorskie' narzędzie. Dla E-Sys z aktualnymi bazami nie robi róźnicy czy 2017 czy 2023.

Gadalem z tymi goscmi, ktorych podeslal @M4R10. Nie ogarniaja na razie tego w LCI... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, jaka jest +/- tolerancja przebiegu do przeglądu, przy której BMW się nie czepia i nie będzie problemu z gwarancją?

W sensie o ile kilometrów mogę przeciągnąć przegląd? Samochód pokazuje, że do wymiany oleju 600km, LeasePlan znalazł mi pierwszy wolny termin na 14/06, no a po drodze długi weekend i szykuje mi się trasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem około 2000 i nie było problemu ale tak się umówiłem bo tez mnie nie było , zadzwoń i pogadaj ale myslę że 1000 km niczego nie powinien zmienić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wykupie auta, wystarczy wydruk ostatniej faktury sprzedaży do rejestracji ? mam ja tylko w wersji elektronicznej i zastanawiam się czy Urząd Komunikacji nie będzie robił problemu

Edytowane przez bestb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często wymieniacie olej w aucie, które robi może z 500km rocznie?

Wcześniej tj do 6 roku olej wymieniałem regularnie co roku robiąc ok 12000 km rocznie, odkąd kupiłem BMW tamto auto głównie stoi w garażu, a jeżdżę jedynie, żeby akumulator nie padł. Dodam, że jest to Mazda 3 2 litrowa wolnossąca benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 12:31, bestb napisał(a):

Czy przy wykupie auta, wystarczy wydruk ostatniej faktury sprzedaży do rejestracji ? mam ja tylko w wersji elektronicznej i zastanawiam się czy Urząd Komunikacji nie będzie robił problemu

Tak, wystarczy wydruk. Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SajmonMT napisał(a):

Jak często wymieniacie olej w aucie, które robi może z 500km rocznie?

Wcześniej tj do 6 roku olej wymieniałem regularnie co roku robiąc ok 12000 km rocznie, odkąd kupiłem BMW tamto auto głównie stoi w garażu, a jeżdżę jedynie, żeby akumulator nie padł. Dodam, że jest to Mazda 3 2 litrowa wolnossąca benzyna.

Też mam taką "nieruchomość", która robi z 300km rocznie i staram się wymieniać olej mniej więcej raz w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie dokładnie modele skrzyń mają poszczególne warianty silnikowe? Znalazłem info, że M340d ma inną wersje (8HP76), co zrozumiałe ze względu na dostępny moment, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że 318i i 340i mają tego samego zf-a (8HP51). Pomijam M3 w tym pytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
30 minut temu, s.wokulski napisał(a):

Czy ktoś wie jakie dokładnie modele skrzyń mają poszczególne warianty silnikowe? Znalazłem info, że M340d ma inną wersje (8HP76), co zrozumiałe ze względu na dostępny moment, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że 318i i 340i mają tego samego zf-a (8HP51). Pomijam M3 w tym pytaniu.

Tak, mają tego samego ZF.

320d również ma 8HP51,

330d ma już mocniejszego.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 10:23, adrian43 napisał(a):

Jak to jest z serwisem auta z leasingu poza aso? Mogę np. olej czy hamulce wymienić w innym serwisie który też zrobi wpis do książki? Jak w tym momencie jest z gwarancją?

Możesz jeździć smiało do innych które maja homologacje BMW, ja do takiego jeżdzę bo jest średnio 30-40% taniej


Mam pytanie, czy u was w 20d Mild-hybrid też ten silnik elektryczny z tyłu tak wyje? Nie mam na mysli odzyskiwania energi przy hamowaniu, bo to norma ale podczas normalnej jazdy słysze z przodu jakby samolot startował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.