Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Nie wiem czy znajdziesz coś, co się spodoba i cena będzie OK, ale sprawdź tu http://felgi-niemieckie.pl/

Kupowałem 19tki Borbet do Puga, mogę polecić sklep, popatrz, może coś Ci podejdzie.

Swego czasu był też jakiś rabat dla forum, nie wiem czy nadal to obowiązuje.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuje 19" na wiosnę brać, a felgi w zasadzie to na dniach.

Wybrałem wstępnie JR28 w jedynym słusznym kolorze i zastanawiam się nad rozmiarami. Auto to f30 przed lift. Plan jest na przód 8,5 et35 225/40, i na tył 9,5 et40 255/35. Ktoś jeździ może na takim secie ? Jakieś opinie ? Czy nie będą obcierać ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Podejdą, ale masz xDrive więc opony homologowane musisz mieć, gdy masz mieszane opony.

F30 ma na przodzie 225/40 R19 + na tył 255/35 R19. Tylko fabrycznie te felgi mają 8 i 8,5 cala a te 8,5 i 9,5 więc opony 225 i 255 będą naciągnięte.

W tym wypadku 235/40 + 265/35 byłyby odpowiednie, ale masz xDrive więc nie wiem jak to zniesie. Przy xDrive nie ma zabawy z kołami niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdą, ale masz xDrive więc opony homologowane musisz mieć, gdy masz mieszane opony.

F30 ma na przodzie 225/40 R19 + na tył 255/35 R19. Tylko fabrycznie te felgi mają 8 i 8,5 cala a te 8,5 i 9,5 więc opony 225 i 255 będą naciągnięte.

W tym wypadku 235/40 + 265/35 byłyby odpowiednie, ale masz xDrive więc nie wiem jak to zniesie. Przy xDrive nie ma zabawy z kołami niestety.

 

To nie będę kombinował i ogarnę takie same 18 lub 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Niedawno zmieniłem moją wysłużoną (aczkolwiek bardzo dobrze się sprawującą) E90 na BMW F30 z 20014r. Posiadam silnik 2.0d 163KM, skrzynia automat 8 biegowa i napęd na tył , aktualnie posiadam 18'' felgi i zimówki, planuje w niedługim czasie kupić koła na lato i mam kilka pytań:

1. Czytałem że oryginalnie ten model ma szersze felgi i opony na tył a ja planuję kupić na przód i na tył felgi 18x8J ET34 i do tego opony 225x40 R18. Czy będą pasowały? Czy taki sam rozmiar na przód i tył jakoś źle wpłynie na jazdę? Czy tył będzie bardzo schowany w nadkola czy będzie to wyglądało znośnie? ;)

2. Podobno modele z 2014r. posiadają czujniki ciśnienia w kołach ale kiedy szukałem informacji po numerze VIN (WBA3E11030J726428) to wydaje mi się że nie mam czujników. Jak mogę to sprawdzić żeby się upewnić ?

3. Który 'kolor' będzie waszym zdaniem lepiej pasował?

Samochód:

exterior.jpg

Black:

90527-reven-bd-front.jpg?v=290119

Anthracite:

75044-reven-ad-front_jpg_480_490_contain_70.jpg?v=290119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wczoraj 38 stron wątku na temat felg, rozmiarów itp.. już wiem dokładnie jakie felgi 20'' i 19'' mogę założyć, jakie opony do tych felg i ogólnie wiele na temat tych rozmiarów ale w tym wątku były 3 razy pytania o taki rozmiar jak mnie interesuje i każde bez odpowiedzi...

Podobnie jeśli chodzi o czujniki, wiem że USA ma inne standardy, ze jak jest RDC to trzeba mieć czujniki, że można je wyprogramować... tylko nadal nie wiem jak się upewnić że u mnie jest RDC albo RPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG VIN nie masz RDC.

Ale najlepiej wejdź poprzez iDrive w menu, informacje o pojeździe i tam powinieneś mieć na pierwszej pozycji weryfikację ciśnienia. Jak masz i podane są wartości ciśnienia dla każdego koła to masz te czujniki.

Możesz założyć wszystkie szerokości opon takie same - oczywiscie musi być odpowiednie ET felg.

Nie sądzę, że w twoim modelu były ori szersze z tyłu. Szersze z tyłu są dodatkową opcją przy M-pakiecie, a ty nie masz, a tym bardziej jak masz wersję ED. Ale mogę się mylić.


Zgłoś się do ASO bo masz akcję serwisową na chłodniczkę recyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Jezdzi ktos na letnich 205/60 16 ale z indeksem V zamiast zalecanego W. Opony z indeksem W są bardzo drogie w tym rozmiarze, ale sam rozmiar mi pasuje pod względem komfort/spalanie/prowadzenie. Zastanawiam się na ile i czy w ogóle zmienia sie charaktyska prowadzenia jeśli założyć by ten rozmiar ale z indeksem V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,


Obecnie jeżdżę na balonikach 16tkach, 320d LCI xdrive, więc w końcu przyszedł czas żeby kupić co się buni należy...

Dajcie proszę znać jakie felgi mogę znać jakie są homologowane rozmiary felg i et dla 18 i 19? i jakie opony do tego? Przy xdrive chce wszystkie 4 takie same.


Czy przy zmianie z 16 na 19 mam jechać na geometrie? i czy 18tki do takiego silnika lepiej czy wrzucać 19 na luzie?


Z góry dziękuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tu sobie zobacz felgi np.: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/36-kola/i55074/kL/sN/r2014/m05.

Seria ma: 8x18 ET 34 225/45. Komplet opon z homologacją dostaniesz już od 2400 zł.

Przy 19" występuje już zestaw mieszany, którego jak mówisz nie chcesz, ale seria ma wówczas:

8x19 ET 36 225/40

8,5x19 ET 47 255/35

F30 dostawała też 20" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie zobacz felgi np.: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/36-kola/i55074/kL/sN/r2014/m05.

Seria ma: 8x18 ET 34 225/45. Komplet opon z homologacją dostaniesz już od 2400 zł.

Przy 19" występuje już zestaw mieszany, którego jak mówisz nie chcesz, ale seria ma wówczas:

8x19 ET 36 225/40

8,5x19 ET 47 255/35

F30 dostawała też 20" :cool2:

 

Super dzięki!


a myślisz, że nie mógłbym wrzucić czterech takich samych 8x19 ET 36 225/40? chodzi mi o rotacje opon, zeby dla tego xdrive'a ciagle byl taki sami bieznik na kazdej z opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś oczywiście, ale dostępność będzie ograniczona, bo wychodzą w zestawie 2x 8J + 2x 8,5J. Tak są najczęściej sprzedawane jako używane.

Jeśli mowa o jakimś aftermarkecie to bez problemu dostaniesz każdą konfigurację.

 

Tylko że teraz widzę że w przypadku 19" cena skacze x2 w porównaniu do 18" :lol: więc chyba kupie komplecik 18, a i tak będzie pewnie spora różnica w porównaniu do tych moich mały baloników... Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.