Skocz do zawartości

f32 440ix LCI - MINERALGRAU METALLIC


miqolaj

Rekomendowane odpowiedzi

hej. Jestem Mikołaj, z uwagi na to, że na Forum mamy dość mało tematów o najładniejszym modelu BMW, postanowiłem założyć wątek o swojej przygodzie...

Od zawsze byłem fanem Mercedesów, praktycznie od początku przygody z motoryzacją jeździłem gwiazdami i kochałem szczególne te klasyczne z lat 80-90. 3 lata temu postanowiłem spróbować konkurencji, bardzo podobało mi się e91. Szukałem minimum pół roku i udało się, kupiłem świetny egzemplarz, którym - przejechałem już ok 100 000km i to własnie ta 'Bunia' wyzwoliła we mnie pożądanie...

Chcieliśmy z żoną odrobinę szybsze auto, niekoniecznie praktyczne, piękne i z napędem na 4 koła. Kto z Was szukał używanej f32 wie, że nie ma szans na porządny model 435 nie wspominając o 440 w X-drive. Nam się nie spieszyło, szukaliśmy, oglądaliśmy i nic...

Dzięki uprzejmości koleżanki dostałem kontakt do pewnego Pana, z salonu BMW w Lublinie;)

Po kilku rozmowach skonfigurowaliśmy nasze auto, zamówiliśmy 14 lutego (tak tak w walentynki - kochaną mam żonę, która też kocha motoryzację i jazdę samochodem;) ). W między czasie pojawiła się informacja o Lifcie, szybkie zmiany w zamówieniu na LCI i tak pod koniec czerwca odebrałem swoje pierwsze nowe auto, moje BMW 440ix o specyfikacji jak poniżej:

 

Type code: 4W91

Model: 440I XDRIVE (EUR)

E-F-R series: F32 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 4

Type: COUPE

Steering: LL

Doors: 2

Engine: B58M

Displacement: 3.00

Power: 240 (326 hp)

Drive: ALLR

Transmission: AUT

Paint code: B39 - MINERALGRAU METALLIC

Upholstery code: HAAT - STOFF HEXAGON AL

Prod.date: 2017-06-01

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2NH M SPORTBREMSE

S2PA Lockable wheel bolt

S2PF 19"M LM RAEDER STERNSP.403 M/MB

S2TB Sport automatic gearbox

S2VB Tyre pressure control (TPC)

S2VF Adaptive M chassis

S2VL Variable sport steering

S3AG Reversing camera

S4AE Armrest front, retractable

S4FT INT.L. ALU. LAENGS.FEIN.M. A.L.SW.H

S4NE BLOW-BY-HEIZER

S5A1 LED-NEBELSCHEINWERFER

S5AC High-beam assistant

S5AS DRIVING ASSISTANT

S5DA Passenger airbag deactivation

S5DL SURROUND VIEW (WORKING NAME)

S6AC INTELLIGENTER NOTRUF

S6AE TELESERVICES

S6AK CONNECTEDDRIVE SERVICES

S6AM REAL TIME TRAFFIC INFORMATION

S6AN CONCIERGE SERVICES

S6AP REMOTE SERVICES

S6NW TELEFONIE MIT WIRELESS CHARGING

S6WA INSTRUMENTENKOMBI. M. ERW. UMF.

S7CG MINI Repair Inclusive

P7LF MODELL M SPORT

S7NH BMW Service inclusive

P7S9 CONNECTEDDRIVE SERVICES PAKET

S8A1 Sprachversion polnisch

S8AT POLNISCH BETRIEBSANL./SERVICEHEFT

S8KA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE

S8R9 KAELTEMITTEL

S8TH SPEED LIMIT INFO

S9AA Outer skin protection

S230 Extra package, EU-speciifc

S248 Steering wheel heater

S258 Tyres with runflat properties

S302 Alarm system

S322 Comfort access

P337 M Sports package

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S459 Seat adjustment, electric, with memory

S465 Through-loading system

S481 Sports seat

S488 Lumbar support, driver and passenger

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S544 Cruise control with brake function

S548 Kilometre speedo

S552 ADAPTIVER LED-SCHEINWERFER

S563 Light package

S575 Socket, lugg. comp. incl. 2. batt.

S609 Navigation system, Professional

S610 Head-up display

S676 HiFi speaker system

S698 Area-Code 2 for DVD

S710 M leather steering wheel

S715 M Aerodynamics package

S760 High gloss shadow line

S775 Headlining anthracite

 

Kilka zdań odnośnie konfiguracji:

-Kolor - miał być mineralny, potem biały i znów mineralny:) nasza E91 ma ten sam kolor i jest świetny - elegancki a za razem zadziorny. MEGA!:)

-Bardzo chciałem mieć full led adaptacyjne, jeździłem wcześniej serią 5 z takimi lampami - wydaje mi się ze tam jest lepiej, jeśli chodzi o pracę automatu. Tutaj często ktoś mruga, że jest oślepiany oraz czasem wolno działa... mimo wszystko tak rewelacyjnie oświetlone pobocze rekompensuje wszystko!

-Podgrzewana kierownica i HUD - zachcianka żony, jak dla mnie HUD nie jest potrzebny, w okularach z polaryzacją i tak go nie widzę, a po dłuższej trasie zaczyna irytować. (szkoda, że nie można wyłączyć klawiszem jak w F10)

- Adaptacyjne zawieszenie i układ kierowniczy - REWELACJA, w porównaniu do serii albo zawiasu M to dwa różne auta - polecam każdemu!

- Felgi są boskie, 19 cali w trybie Comfort jest mega wygodnie, w sport robi robotę! nie bać się 19, 20" też myślę, że będzie dobrze! a jeżdżę dużo również po drogach powiatowych! w połączeniu z za wiechą daje radę! daje CZADU;) o!

- Alcantara - mi się podoba, żonie nie - dopłata do skóry była imho za duża.

- System surroud view - kupiony tylko po to by nie zakatować felg przy parkowaniu równoległym, sprawdza się całkiem dobrze, ale nie jest konieczny.

- ConnectedDrive Plus - chyba dałem się naciągnąć, albo nie umiem jeszcze z tego korzystać. Nawigacja działa poprawnie, RTTI wręcz rewelacyjnie. Reszta funkcji... nie wiem jak używać pakietu biurowego, mam problem ze spotify, ogólnie nie wiem co i jak i ile mogę z tego wycisnąć - w necie informacje są tak lakoniczne, że nic nie wiem...:) chce ktoś pomóc? widziałem u kogoś nawet wyszukiwarkę google...!?

 

Reszta wypasu nie wymaga komentarza, jest, działa i nie przeszkadza:)

 

po odebraniu auto trafiło do zaprzyjaźnionego salony detailingowego, powłoka GLI + zabezpieczenie folią PPF zderzaka, lusterek i progu bagażnika. Polecam zdecydowanie późniejsza pielęgnacja auta jest zdecydowanie łatwiejsza.

 

Kilka zdjęć, postaram się z czasem uzupełniać galerię. Mam plany na mody, coś już nawet zamówiłem:) aha Nerki M-Performance założyłem już 1 dnia:)

 

fc1ba4e5f3a120b1med.jpg

pierwsze oglądanie auta przed wydaniem:)

932f45a725ea5dabmed.jpg

moje dwie Bunie, dzień wydania

d30e22a02c568f0cmed.jpg

spalanie - chyba nieźle:) teraz mam ok 10l/100km

b1dc275e38761d84med.jpg

docieranie silnika - coś dla masochistów!

aa998e1f230b8d03med.jpg

pierwsza wycieczka - Chorwacja, wyspa HVAR

7f5c3422ecdb4733med.jpg

 

f2474009cfdd6fb2med.jpg

Edytowane przez miqolaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto, w bogatej konfiguracji.

Życzę przyjemnego użytkowania i niekończącego się, tego wspaniałego uczucia, gdy za każdym razem wsiadacie do auta.

Moje auto:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=298855


http://lh3.googleusercontent.com/m5Raq8Kpe1CbyDTy05Sr1VaByThmOOElz2BFHsz3NSjoZYnlpY8CAQSROvx0TR81mmLNYj6ck3YtYjeoSNVic1oTTdlYpXJBC7W9VQ=w2400-h1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz rację, to najładniejsze auto w gamie BMW. Mocny silnik, xDrive, i niekończąca radość z jazdy. Gratulacje coupetki :cool2:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

niestety bezpośredniego porównania do x35 nie mam. Czytając opinie nie może być gorzej tylko lepiej. Jestem niesamowicie zaskoczony spalaniem - kolega w 328 ma wyższe, a ja mam dość ciężką nogę...:)

Dalsze plany to skompletować pakiet M-performacne. Mechanicznie do czasu gwarancji nic nie będę zmieniać.

 

Poza tym dziecko w drodze i nie wiem jak długo auto będzie mogło u mnie zostać... niestety może być w przyszłym roku na sprzedaż/zamianę na 5tke w kombi;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bezpośredniego porównania do x35 nie mam. Czytając opinie nie może być gorzej tylko lepiej. Jestem niesamowicie zaskoczony spalaniem - kolega w 328 ma wyższe, a ja mam dość ciężką nogę...:)

Dalsze plany to skompletować pakiet M-performacne. Mechanicznie do czasu gwarancji nic nie będę zmieniać.

 

Poza tym dziecko w drodze i nie wiem jak długo auto będzie mogło u mnie zostać... niestety może być w przyszłym roku na sprzedaż/zamianę na 5tke w kombi;))

 

Nie nacieszysz się długo, po takim silniku to tylko przesiadka na 540i/d minimum :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Poza tym dziecko w drodze i nie wiem jak długo auto będzie mogło u mnie zostać... niestety może być w przyszłym roku na sprzedaż/zamianę na 5tke w kombi;))

Jeśli to pierwszy potomek to nie przesadzaj :wink: Tylna kanapa jest wygodna, bagażnik wystarczająco pojemny. E46 coupe zamieniłem dopiero po narodzinach 2. dziecka. Jak lubiłeś grać w tetrisa w młodości to ogarniesz temat rodzinnego wyjazdu nad morze :norty: :norty: :norty:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Masz fajny silnik. Dobry wydech i mały bę

dzie szczęśliwy.

Z jednym dałem radę cabrio E93. Teraz drugie w drodze to kombi na tapecie.

 

Pamiętaj, kupuj wózek do auta, a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z tym kombi, mamy z żoną F20 i F10, i awaryjnie nawet F20 da radę się zapakować z jednym szkrabem na kilka dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.