Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy program do wypalania jest tak napisany, ze robi sobie "częsciowe wypalania"? Chodzi o to, ze czasem mam tak, ze po 120km od ostatniego wypalania i powyżej 80% zapelnienia włącza mi się wypalanie i kończy czasem na 30 %, ale licznik się nie zeruje, warunki nadal spełnione ( predkość, paliwo), znowu dojdzie do 80 i przy ok 250 znowu wypalanie i podobnie. Dzieje się to nie zawsze, czasem miałem tak, że to pierwsze wypalenie czyliscilo do zera licznik się kasowal i po minucie juz było znowu 30 procent. A ostanio mam najechane 350 km na liczniku ostatniego wypalania i wypalal się trzy razy... Jak to działa? Filtr mam oryginalny, 40 tysięcy temu wymieniony, cisnienia wsteczne wzorowe. Czasem jest też tak, że wypala go do ostatnich procentów 5% 4 3 2, a czasem już przy 15% zeruje licznik daje 0% zapełnienia i w paru minut znowu jest 30%...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiem odnośnie moich błędów z poprzedniej strony.

4BB5, 4BC6, 4BA1, zacząłem od wymiany przepływki. Po wymianie wszystkie błędy zniknęły.

Zostały te odnośnie DPFa. Od razu polepszyło sie wypalanie - pod koniec sadza zeszła do 0,4g.

Mam nadzieję że po adaptacji jako nowy dpf wszystko wróci do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że problem już nie występuje bo niedawno wykonywałem testy na aucie z takim silnikiem opcja Akumulator działała prawidłowo.

Zaznacz w ustawieniach 'logowanie komunikacji', następnie uruchom aplikację ponownie, połącz i spróbuj wejść w Akumulator.

Następnie Menu > zgłoś problem a ja przejrzę wówczas logi aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sądziłem że problem już nie występuje bo niedawno wykonywałem testy na aucie z takim silnikiem opcja Akumulator działała prawidłowo.

Zaznacz w ustawieniach 'logowanie komunikacji', następnie uruchom aplikację ponownie, połącz i spróbuj wejść w Akumulator.

Następnie Menu > zgłoś problem a ja przejrzę wówczas logi aplikacji.

Ja również mam b47 f31lci i przynajmniej kilka dni temu odczyty z akumulatora działały. Jutro sprawdzę jeszcze raz.


@aben b47 edc17 to dde7? u mnie jest "temp. spalin (bank1)"

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam b47 f31lci i przynajmniej kilka dni temu odczyty z akumulatora działały. Jutro sprawdzę jeszcze raz.

 

 

Ogarnięte.

Zmieniłem na wyborze auta, aby wykrył automatycznie, wcześniej był wybrany slink b47 (ale było do wyboru dwa rodzaje, być może poprzednio wybrałem zly) . I obecnie wykrywa akumulator. 


Pozdrawiam 


Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w apce jest możliwość podejrzenia ciśnienia przed turbo dla e91 silnik n47 ?

Ręce mi już opadają, padł mi czujnik, kupiłem Febi, głupiał od początku pokazując losowe wartości. Kupiłem z demontażu, działał ok, ale też po nagrzaniu silnika zmieniał wartość i o ile na zimnym pokazywał 0 przed uruchomieniem silnika to po zgaszeniu już potrafił pokazywać 11hPa. Wkurzyłem się i kupiłem nowy, oryginalny BMW. NA początku ok, faktycznie miał wartość inną przed uruchomieniem od wartości ciśnienia atmosferycznego, ale różnice były w okolicach 5hPa. Dziś rano wsiadłem do auta, ciśnienie atmosferyczne 1005 hPa a czujnik ciśnienia spalić (przed dpf) pokazuje 996 hPa. Czy w tych wyliczeniach bierze udział inny czujnik? Możliwe, że to problem z wiązka, stykami, że takie głupoty pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobrze pokazuje 996hPa to normalne ciśnienie chyba, że mieszkach w Alpach. W BimmerLink da się podejrzeć ciśnienie z obu czujników ciśnienia i na postoju pokazują podobne wartości. Musisz poszukać Absolute pressure in front of the turbine czy coś podobnego w bimmer tool.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.