Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Na te kilka aut co mam, to trzy łapały się na akcje.

2x GT LCI (520d + 535xD) - wymiana od ręki (tzn. umówiony termin 3-4 dni po telefonie).

F11 518d (N47) - nadal czekam na chłodniczkę (już miesiąc)... a szacowany termin to lipiec - niby chłodniczki po miesiącu przychodzą, ale jest kolejka na wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaka jest praktyka z akcjami serwisowymi , czy BMW ma obowiązek poinformować o konieczności wykonania akcji serwisowej czy każdy użytkownik powinien sam zgłosić się do ASO ?

https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=19501

 

Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu wymiany poduszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

"Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu wymiany poduszki."


Owszem to prawda ale musi mieć dane właściciela auta, a jeśli nie jeździsz do ASO to Cię nie znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Możecie podpowiedzieć czego dotyczy akcja kod 0011130700?

Wpisałem swój vin na stronie z akcjami i taki mi KOD wyskoczył

Vin wba8h71040a042133

Z góry dzięki

P. S może znacie jakiś godny polecenia warsztat na Śląsku Bielsko-Biała katowice,

Bo muszę rozrząd wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy

Możecie podpowiedzieć czego dotyczy akcja kod 0011130700?

Wpisałem swój vin na stronie z akcjami i taki mi KOD wyskoczył

Vin wba8h71040a042133

Z góry dzięki

P. S może znacie jakiś godny polecenia warsztat na Śląsku Bielsko-Biała katowice,

Bo muszę rozrząd wymienić.

Status Nr czynności Opis Szczegóły Rezerwacja

Otwarty 10011130700

Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin (wysokotemperaturowa)

Lokalny nr kampanii:

SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do ASO powiedz im ze Cos Ci smierdzi spalinami w kabinie co chwile, myslales ze to DPF ale sprawdziles I znalazles akcje na chlodnice, I wyczytales ze to przez to ten smrod w kabinie. Jak powiesz ze sie nie pali to bedziesz pol roku czekal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzwon do ASO powiedz im ze Cos Ci smierdzi spalinami w kabinie co chwile, myslales ze to DPF ale sprawdziles I znalazles akcje na chlodnice, I wyczytales ze to przez to ten smrod w kabinie. Jak powiesz ze sie nie pali to bedziesz pol roku czekal.

 

Ja zgłosiłem się na akcję z moją G30 i w dwa tygodnie bez problemu były części na miejscu, chłodnica wysoko temperaturowa i zawór EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dzwoniłem do trzech ASO i w jednym powiedzieli że chłodnice mają termin max. dwa tygodnie w drugim że zamawiają termin ok. dwa trzy miesiące a w trzecim termin pól roku październik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak obecna chłodnica jest sprawna płynu nie pije to mi nie zależy na najszybszej wymianie. Ta nowa będzie dłużej nowa i nie zasyfiona :) Umówiłem się tam gdzie mam najbliżej i gdzie jestem zadowolony z ich obsługi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak obecna chłodnica jest sprawna płynu nie pije to mi nie zależy na najszybszej wymianie. Ta nowa będzie dłużej nowa i nie zasyfiona :) Umówiłem się tam gdzie mam najbliżej i gdzie jestem zadowolony z ich obsługi.

 

Zanim się zabrudzi pewnie będą już nowe akcje na obecne :)

Teraz są wymieniane chłodnice razem z zaworem EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dzwoniłem do Bawarii w Katowicach, mają zamówić część i dać znać. Mi też się nic nie dzieje widzę że 2 lata temu była już wymienianą w Niemczech jakieś 60tys km temu.

Mi pierwsza chłodnica padła po 150kkm a druga już po 40kkm. Nie ma reguły.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy pierwszej zauważyłem przez przypadek, że węże od płynu są zaskakująco mocno "nadymane" :D a tak to normalnie pomału ubywał płyn. Zawsze żeby się upewnić wykręcałem czujnik temperatury za chłodniczką żeby sprawdzić czy jest nalot po płynie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.