Skocz do zawartości

Zlot BMW Klubu Polska 2016 2.07.2016 Bednary


Wlodi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

No przeciez w tym roku Klub organizuje Zlot Klubowy. Wszystko się zgadza. Klubowicze oplacaja skladki klubowicze maja zlot. Wystarczy wstapić do klubu ;)

 

Co do samego zlotu - koszt organizacji (pomijając nagrody) to w granicach 20-30k w zależności od obiektu (obiekt, pomiar czasu, pucharki, karetki, straz, ochrona, naglosnienie i inne drobiazgi). Do tej pory zloty zawsze były na obiektach na których można było bezpiecznie przeprowadzic imprezę 1/4 mili plus proba - takich obiektów jest mało i nie są tanie bo muszą być odpowiednio duże. Za tym idą koszty.

 

Każdy niech sobie policzy ile kosztowaly do tej pory zloty i ile było osób.

Matematyka jest brutalna.

 

Zloty nigdy nie były robione w celach zarobkowych ale dopłacanie do nich grubych sum mija się z celem. Stąd też decyzja o organizacji zamkniętych zlotów. Jako pomysłodawca formuły otwartej ciężko to przyznać ale formuła zlotu otwartego typu trackday (bardzo tani trackday) się nie przyjęła. O tym co się sprawdza w poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miejsce w mojej ocenie super, po prostu mało uczestników się pojawiło.

 

Znamienne jest to ze "miejsce bylo dobre" a na samym zlocie bylo wiecej aut z Warszawy niż Mazowsza niż Wielkopolski ;)

 

 

Miałem na myśli bardziej obiekt niż lokalizację. :) Do Ułęża miałem ponad 300km i dotarłem. Impreza jest (była) raz w roku więc chyba te 100 czy 200km wielkiej różnicy uczestnikom nie robi, tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena track day np: 09-04 w Łodzi to 350zł organizowana nie przez Tor Łódź.

 

Maksymalna ilość uczestnikó 35.

 

35 x 350 = 12 250.

 

Jakoś dają radę, wiem że nie mają wsyztskich kosztów jak zlot.

 

Kończąc byłem raz na zlocie BMW i nie żałuje szkoda, że w tym roku nie ma bo forma dla mnie bardzo fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wlodi nie wymądrzjąc się jednym z celów klubów jest "....organizacja rozmaitych zlotów, wyjazdów i imprez (w tym sportowych)" :8)

 

Zapraszamy do klubu ;) Jak najbardziej wywiązuje się z tych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

siodema robilismy 1/4 mili i trackday jednocześnie, Tor Łódź jest za mały na taką imprezę ( ograniczenie 35 samochodów ). Co do lokalizacji, były głosy, że robimy to blisko Warszawy bo nam jest tak wygodnie i że jak zrobimy w okolicach Poznania to tłumy będą :lol: Licząc "czyste" koszty zlotu w Ułężu to potrzebujemy na to ok. 20 000zł, ( lotnisko, karetka, straż, pomiar czasu na 2 próbach ).

Wlodi był głównym entuzjastą zlotów otwartych ja podchodzilem do tego sceptycznie ale te zloty w Ułężu były fajne. Problemem jest nieprzewidywalna ilość uczestników. Trudno jest oszacować koszt wjazdu na zlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Cena wynajecia toru Lodz jaka nam zaproponowano byla wyzsza niz wspomniane 12500... netto.

A to tylko koszt wynajmu obiektu.

 

Trackday za 350zl - ostatni zlot w Bednarach byl za ile? 120 za wjazd? Aut bylo max 70.

 

Rozwiazanie jest proste:

Chcecie zlotów BKP ?

Zapiszcie się do klubu. W zamian za 150zł rocznie macie MEGA zlot co roku dla klubowiczów (postaramy sie podwiesic info o zamknietym zlocie tak zeby wszyscy widzieli) gdzie jest wynajęty tor i dodatkowo jakis supercar do testów i grill. Dodatkowo na okazanie karty klubowej BKP zaprzyjaźnieni dealerzy oferują konkretne zniżki. (Niekiedy do 30% w zależności od grupy rabatowej do jakiej należy część).

 

Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 12500 to raczej już maja brutto i w tym zarobek musi się mieścić.

 

 

Oczywiście zgadzam się z Waszymi argumentami obiekt w Łodzi nie nadaje się na 1/4 + próba.

Nie da się ocenić ilości uczestników.

Nie dogodzi się z lokalizacją wszystkim.

 

 

Co do ceny 350 to na 100% okazała by się za dużo dla wielu chętnych natomiast 200zł w moim prywatnym odczuciu jest jak najbardziej akceptowalne dla większości forumowiczów.

Dla mnie zeszłoroczna cena 120zł była szokiem, że tak tanio :)

To nie forum marki aut budżetowych (nie wymieniając żadnych konkretów) aby komuś robiło gigantyczną różnicę czy wyda 120zł czy 200zł raz do roku na zlot. (moje prywatne zdanie)

 

Rozwiązanie jest jedno i już zostało napisane.

Przystąpić do BKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A wcześniejsze zloty w Ułężu się spłacały? Chociaż rozumiem, że nikomu nie chce się spędzać kilkudziesięciu godzin na organizację po raz kolejny.

Btw. Ja bym się zapisał do BKP ale się boję otrzęsin, nie wiadomo co Ci kierowcy BMW mogą wymyślić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.