Skocz do zawartości

Azurite Black F10 535xd M '15


F1le

Rekomendowane odpowiedzi

Ile przejeżdżacie na komplecie opon w x-drivie?

 

Powiem Ci Kolego, że problem leży w sposobie jazdy również :) Jak ktoś lubi polatać to masa takiej 5-tki na łukach w X-drivie bardzo szybko liże opony na brzegach, bo nie chodzi o bieżnik na środku :)

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ile przejeżdżacie na komplecie opon w x-drivie?

 

Powiem Ci Kolego, że problem leży w sposobie jazdy również :) Jak ktoś lubi polatać to masa takiej 5-tki na łukach w X-drivie bardzo szybko liże opony na brzegach, bo nie chodzi o bieżnik na środku :)

 

No wiadomo, że nie o środek bieżnika :D

 

Powiedzieli, że jeszcze 1 sezon przejeżdżę, ale generalnie to by było na tyle, więc zakładając następny sezon to zrobiłbym około 35-40tys km na oponach. Zastanawiam się co by było gdyby geometria była dobra - rozjechała się zbieżność prawy-przód i kąt pochylenia lewego przodu. Cała reszta OK, ale ściągało w lewo i kiera krzywo już była :?: Ale ponieważ na ten sezon nie zdążyłem 20'' kupić, to na przyszły sobie wstawie. Będzie motywacja dodatkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedzieli, że jeszcze 1 sezon przejeżdżę, ale generalnie to by było na tyle, więc zakładając następny sezon to zrobiłbym około 35-40tys km na oponach. Zastanawiam się co by było gdyby geometria była dobra - rozjechała się zbieżność prawy-przód i kąt pochylenia lewego przodu. Cała reszta OK, ale ściągało w lewo i kiera krzywo już była :?: Ale ponieważ na ten sezon nie zdążyłem 20'' kupić, to na przyszły sobie wstawie. Będzie motywacja dodatkowa :)

 

 

Nawet wzorowa zbieżność niewiele by pomogła ;) W skrócie - zapierd..alasz - opony liże w oczach :)

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wzorowa zbieżność niewiele by pomogła ;) W skrócie - zapierd..alasz - opony liże w oczach :)

 

Tylko, że ja na prawdę nie zapierd..am :nienie: Te czasy mam już dawno za sobą. Na autostradzie czasem dobijam do 220km/h - oczywiście tej niemieckiej :twisted:

 

Swoją drogą jeszcze kolejna ciekawostka.

 

01/06 pojechałem na 1 serwis olejowy. Zmienili co trzeba. Od tego momentu auto zaczęło palić ok 1-1.5l więcej na każde 100km.

Przeanalizowałem wszystko i wyszło mi, że na początku kwietnia zmieniłem opony na letnie, więc 2 miesiące jeździłem na letnich. Nie ma więc możliwości zrzucenia winy na różnicę w kołach zimowych i letnich.

 

Jedyna zmiana jaka nastąpiła to olej BMW vs MOTUL X-Clean+ 5W30.

 

Czy uważacie, że faktycznie taka może być różnica w spalaniu przy zastosowaniu tylko innego oleju? Powiedziano mi, że nie zmieniano żadnego oprogramowania na przeglądzie - bo podejrzewałem, że mi ECU tuning zrobili na jakiś bardziej ekologiczny, ale wypierają się, że nic nie dotykali :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

01/06 pojechałem na 1 serwis olejowy. Zmienili co trzeba. Od tego momentu auto zaczęło palić ok 1-1.5l więcej na każde 100km.

 

Spotkałem się ostatnio z takim przypadkiem w aucie innej marki- po przeglądzie i wymianie oleju, filtrów itp skoczyło wyraźnie spalanie przy takim samym trybie jazdy. :roll: :roll: :roll:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja tak miałem kiedyś w Mitsubishi L200 - po serwisie w ASO zaktualizowali soft i zaczął palić więcej, wiec w tym widziałbym przyczynę

 

Ale pytałem się czy soft aktualizowali. Stanowczo zaprzeczyli, że nic nie było update'owane :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sprawia frajdę, ale mógłbym bez tego żyć. Po pierwsze tylko ja ( jedyny stały użytkownik ) nie trzaskam drzwiami. Syn może już się nauczył, Żona ciągle zapomina bo u siebie w aucie tego nie ma. KAŻDY pasażer wali drzwiami jak leci, mimo że ciągle przypominam o tym gadżecie. A każde trzaśniecie mnie boli podwójnie :mrgreen:

Suma summarum G30 wezmę bez tego dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To i ja poszedłem trochę dalej. Odswieżyłem ceramikę (właściwie cała nowa wraz z polerką) + folia bezbarwna na zderzaku, masce, błotnikach, słupkach A, kawałku dachu, pod klamkami, na klapce wlewu paliwa i na fragmencie części załadunkowej zderzaka tylnego. Dorzuciłem komplet felg 464M, przepolerowany "Piano Black" + ceramika na skórze i chyba wyszło nieźle :)

 

http://imageshack.com/a/img922/9301/YAoGFx.jpg

http://imageshack.com/a/img922/5451/KO7Bjs.jpg

http://imageshack.com/a/img924/2852/nF4vnl.jpg

http://imageshack.com/a/img924/1192/1kp8aI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.