Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupilem felgi stalowe od e39 maja 15" i szerokość 7" będę zakładał opone 195, czy będzie mi obcierac? I jak to jest z otworem centrujacym, podobno na stal nie zakłada się pierścienia centrujacego? Da rade ustawić bez niego zeby nie było bicia?
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 ma inny otwór centrujący, pierścienie kosztują grosze wiec lepiej kup nawet jeśli nie założysz.

Podaj ET felg to wtedy się dowiemy, jeśli niższe jak 35 to może być problem a wieksze auta miały właśnie niskie et np. 20 i sporo fajnych felg do ori zawiasu nie podejdzie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et20 a opona 195/65/15 w serwisie mowia ze pierścieni do stalowej się nie zakłada. A różnica w otworze to 1.5mm wiec po 0.75 na promieniu. Różnica nie do zobaczenia :p
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 widać pasuje do szerokości felg dobrze, to jak zalozysz np 205 to będziesz miał naciag, stracisz dużo na komforcie i wygląd, kwestia gustu, jak dla mnie wygląda to śmiesznie. Co do rolowania, musisz mieć odpowiedni sprzęt jak nie chcesz kilo szpachlu ładować. Ogarniety blacharz wyciągnie Ci trochę bez malowania ale pod warunkiem że masz zdrową blachę i zero szpachlu no i nie licz na więcej jak jakieś 2 cm jak nie chcesz lakierować
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jakie powinienem kupić zimówki do 320i? Najlepiej za max 200 zł/szt. Przeglądnąłem trochę informacji na forach i wytypowałem 3 marki: Kleber Krisalp HP2 195/65R15 91T, Goodyear UltraGrip 8 195/65R15 91T i Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65R15 91T.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 z tego co wiem wchodzą :) myślę, że 215 może jeszcze podejdzie, ale felga 8" też już robi swoje, ja bym się w takie coś nie bawił zimówki mam et20 opona 195 a felga 7 lub 7.5" i ładnie siedzi :)
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym bo własnie znalazłem całe ładne felgi z oponami zimowymi w dobrej cenie i aby do założenia były już nie zmieniąc i nie kompinować z oponami bo letnie mam naciagnięte opony na felgi przód 8,5J tył 9,5J , i wąłśńie się zastanawiam czy tamte 8J by podeszły już bez zmiany opon co na nich są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.