Skocz do zawartości

[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.


mmaario89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam taki dylemat

e36 compact

poprzedni właściciel lał castrol 10w40

mnie kusi by zalać valvoline maxlife 5w40

przebieg to 247000

czy zmiana nie zaszkodzi ?

Zalezy w jakim stanie silnik. jeśli w stanie BDB i nie bierze oleju, to moim zdaniem śmialo mozesz przejsc.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich w moim 320i był według poprzedniego właściciela był: "platinum połsyntetyk, wlej jaki chcesz ale półsyntetyk". Przebieg to 302 tysiące,niektórzy doradzają mi mineralny. Więc jednak półsyntetyk (i jaki) czy minerał... auto mam tydzień i zauważyłem że olej ubywa przy ciężkiej nodze, auto bez lpg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w moim 320i był według poprzedniego właściciela był: "platinum połsyntetyk, wlej jaki chcesz ale półsyntetyk". Przebieg to 302 tysiące,niektórzy doradzają mi mineralny. Więc jednak półsyntetyk (i jaki) czy minerał... auto mam tydzień i zauważyłem że olej ubywa przy ciężkiej nodze, auto bez lpg.

Ile oleju ubywa? Nie ma wycieków? Silnik w jakim stanie?

Możesz zostać przy pólsyntetyku-choć nie wiem,czy nie jest zalecany pelny.

Ale NA PEWNO nie zalewaj minerala.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile oleju ubywa? Nie ma wycieków? Silnik w jakim stanie?

Możesz zostać przy pólsyntetyku-choć nie wiem,czy nie jest zalecany pelny.

Ale NA PEWNO nie zalewaj minerala.

mam ją drugi tydzień i zrobiłem 250 km i olej dolałem na starcie ok 0,5 l (był dolny stan) i raczej nic nie ubyło,poprzedni właściciel sprecyzował to tak "będzie brała w zależności od twojej nogi, ja dolewałem przed zimą " ile km od tego czasu zrobił nie dowiedziałem się....więc sami rozumiecie.Silnik w stanie bardzo dobrym, większych wycieków nie zauważyłem, raczej "pocenie się "ale nieduże.

A tak szczerze to wszystkie oleje silnik,skrzynia itd dla 100% pewności muszę wyprowadzić od początku,więc będę wdzięczny za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz M52,do tego silnika jest zalecany syntetyk 0W40 ew.5W40. Decyzja o powrocie do syntetyka należy do Ciebie,tak samo wybór marki oleju.

Poczytaj tematy o olejach,również w dziale e39 (też mają M52).

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, kupiłem e36 1.6 w benzynie (grudzień 1997) ledwo sprowadzona z niemiec. Przebieg: 128 tyś (??) (mam wydruki z dekry z przeglądu w 2013 to było 113tyś (jest zawieszka ze byl wymieniony olej jak bylo te 113tys. na 10w40)

 

Trochę poczytałem, i planuję wymienić na valvoline maxlife 10w40 ?? Czy proponujecie jakiś inny ?? Filtr oleju jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, kupiłem e36 1.6 w benzynie (grudzień 1997) ledwo sprowadzona z niemiec. Przebieg: 128 tyś (??) (mam wydruki z dekry z przeglądu w 2013 to było 113tyś (jest zawieszka ze byl wymieniony olej jak bylo te 113tys. na 10w40)

 

Trochę poczytałem, i planuję wymienić na valvoline maxlife 10w40 ?? Czy proponujecie jakiś inny ?? Filtr oleju jakiej firmy?

valvo maxlife ale pełny syntetyk taki wlałem do ,swojego 316 przy niemal 200tys.km przelotu a filtr wziąłem manna i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za tydzień będę wymieniał silnik i czytam o tych olejach i nie bardzo wiem jakim go zalać - przebieg około 240000tyś/km nigdy nie jeździł na gazie.

Do obecnego silnika leje 10W40 - ale coś w nim puka - chodzi jak ursus.

Szukałem jaki jest zalecany olej przez producenta ale nie mogłem znaleźć - jest to 320i 1992r na vanosie.

I czy zrobić mu płukankę - przed zalaniem nowego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

takie pytanie:

 

moja Zdzira M52B20 (310kkm na zegarze) jeździ zalana Castrolem 5W40 Magnatec - nic nie warty ten olej, po rozgrzaniu rzadki jak woda, po 8kkm aż śmierdzi zużyciem i przepracowaniem... przerabiałem Castrola wcześniej w Fordzie (1.8 130KM) i myślałem, że to kwestia silnika, bo miałem dokładnie te same spostrzeżenia - ale jak widać to nie to.

 

chcę się przerzucić na coś lepszego - np. Motul? może Valvoline? jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbowac TOTAL 5w40. Niezły olej, smigałem takim 5 lat w silniku M52TU.

 

Najbardziej do tego silnika polecałbym jednak Mobil 5W50.

 

Są Millersy, Motule ale to juz drozsza półka cenowa.... motul teraz jest chyba najczęsciej podrabianym olejem.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dobre doswiadczenia z Mobilem 5W50 własnie w BMW w silniku M52TU.

Co do Motula.... dużo osób zachwala, ale 2 kolegów w Subaru zatarło panewki a smigali własnie na Motulu 5W40 - i to nie podczas ekstremalnej jazdy na torze czy cos takiego.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który jezdzi e36 320i i bardzo dba o auto i smarowanie poleca olej Millers CFS 10W50.

 

Drugi w M52TU w e46 ma od jakiegos czasu Millers Trident 5w40. I rzeczywiscie silnik pięknie chodzi na nim, wczesniej miał castrola też mówił ze to dziadostwo.

 

Może to mały off-top ale ja w swojej eMce też przeszedłem z Castrola na Millersa i zmiana jest zauważalna, oczywiscie na plus.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziałbym te 3 pod uwage: Mobil 5W50, Millers Trident 5w40, Millers CFS 10W50. Ten ostatni jesli auto mocno eksploatujesz i silnik często dostaje wysokie obroty....
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mobil 5W50 jezdziłem ponad 3 lata w silniku M52TU. Auto garazowane pod chmurką, jezdzone prawie codziennie nawet w największe mrozy. Żadnych niespodzianek. Jak dla mnie silnik nawet po odpaleniu na zimno przy -20 pracował lepiej, ciszej niż na castrolu 5w40.

Wczesniej w tym silniku był castrol 5w40, ale za radą mechanika specjalizującego sie w BMW przeszedłem własnie na Mobila 5W50.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle moja dziewczyna miała też e46 M52TU i ja oczywiscie pilnowałem serwisu. Było kupione na oleju castrol 5w40 i potem po zakupie, po pierwszej zimie przeszlismy na Total 5w40. 5 lat auto jezdziło na tym oleju i bez problemów zrobilo kilkadziesiat tysiecy km i silnik moim zdaniem też pracował lepiej i ciszej niż na castrolu. Także z tanszych olejów ten Total tez jest godny polecenia.

A z drozszych to Mobil albo ten Millers.

 

Też zalezy w jakim stanie masz silnik, czy bierze olej, jak ostro jezdzisz.... ale 5w50 nie nalezy sie bac nawet w wielka zimę.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tamtym roku wymieniłem olej + filtry.. Zalałem mobil 0w40 ponieważ był taki lany od początku istnienia samochodu, czyli od 95 roku.

Po wymianie oleju pojawił się wyciek z wału.

W tym roku zbliża mi się kolejna wymiana oleju, wspomnę że muszę dolewać jakieś znikome ilości, powiedzmy 100 ml na 300 km przejechanych.

Chciałbym przejść na trochę gęstszy olej, ale jednocześnie pozostać przy mobilu, bo jak dla mnie jest dobry.

Co polecacie zalać ? 5w40, czy 10w40 ?

Jakie skutki mogą być przejścia z full syntetyku 0w40 na pół syntetyk 5w40, 10w40 ?

Pacjent to e36, silnik 1.8, moc 85kW, 1995rok, 265tys przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.