Skocz do zawartości

[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

Jack79 - zgadza się. Poprawiłem swój poprzedni post, ponieważ nie dopatrzyłem się, a nie wszystko miałem na aktiv. Powtórzę - lusterka już się składają z pilota.

Teraz została się multifunkcja do zaprogramowania.

Nie przyjmuje mi $249 w NCS-ie, czyli pająk do wymiany chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Logiczna ciaglosc jest wtedy gdy piszesz dalej a nie nadpisujesz cos z kilku postow wstecz. Pytales o kgm, wstawiles filmik, tlumaczylem ze takiego modulu nie ma, raptem piszesz ze lusterka dzialaja? Jak? Zmieniles kgm? Odniosles sie jakos do tego co pisalem? Nie. Nikt z tego nic nie zrozumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Będę się starał.

A posty poprawiam przez dopisywanie a nie usuwanie istniejących tekstów. Wtedy jest zachowana logiczna ciągłość.

 

Wychodzę z założenia że jesteś początkującym modderem. Ok każdy jakoś zaczyna. Następnym razem sprawdź dokładnie kodowanie ncs a nie piszesz że masz to co Ci napisaliśmy na activ a później piszesz że jednak nie miałeś czegoś z tych opcji na activ i po poprawce nagle zaczęło ci działać

Co do multifunkcji to kodowanie nie jest potrzebne. Najwidoczniej u ciebie jest problem z przełącznikiem pod kierownicą.

Edytowane przez marcars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem sprawdź dokładnie kodowanie ncs a nie piszesz że masz to co Ci napisaliśmy na active a później piszesz że jednak nie miałeś czegoś z tych opcji na active i po poprawce nagle zaczęło ci działać

Ale przeczytałeś co napisałem, że okazało się że miałem dwa identyczne wpisy w rejestrze, z których jeden poprawiłem i dlatego byłem pewny że mam wszystko na aktiv, a dopiero późniejsza dyskusja nt modułu kgm skłoniła mnie do przejrzenia rejestru jeszcze raz, linijka po linijce, i odnalezienia w nim drugiego identycznego zapisu? Nigdy w życiu nie pomyliłeś się w ocenie lub diagnozie?

PS pająka.

Już wiem że jest do kupienia. Posiadany nie ma multifunkcji a drugi po aucie córki ma ale nie ma tempomatu.

Z mojej strony koniec. Nie będę się więcej produkował bo uszy bolą.

Ale dzięki za przywitanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzę swoje przypuszczenia.

Jeśli ktoś ma możliwości, zdolności i cierpliwość to śmiało może kupować składane lusterka z anglika. Zamiana trójkątów ze swoich 5pinowych do 3pinowych anglików to bułka z masłem. Potem moduły ze środka też do zamiany. Tym bardziej że składane angliki są za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak. Wtedy będzie dobrze kąt ustawiony. Nie jestem pewien tylko czy nie będzie problemu z tym że lusterko kierowcy będzie lusterkiem pasażera i na odwrót. Z tyłu lusterka LIN masz moduł, który identyfikuje lusterko. Daj znać jak już podłączysz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będzie problem ale da się to zakodować, lusterka kodujesz jako Anglik i działają normalnie oprócz pochylania do cofania, jest na odwrót.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje łaczącą szkielet lusrerka zaciskam śrubą z podkładką która najpierw ściska sprężynę gdy ona wyjdzie jakieś dwa mm to podkładka stożkowa rozpęcza końcówkę tulei. Potem rozklepuję ten koniec wybijakiem.

Z modułami lusterek jest gorzej. Trzeba je przełożyć. Z tym że zmodyfikować trzeba aluminiowe stelaże w których moduły są zamontowane. Konieczne jest wykonanie miejsc na zatrzasku modułów. Wiertło i pilnik trzeba wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działać opuszczanie przy wstecznym napewno. Porównaj sobie numery modułów z katalogiem. Bedzięsz miał dwa takie same moduły w obu lusterkach jeśli zrobisz jak myślisz. Nie będzie się składać to prawe. Nie zakodujesz ani jako lhd ani jako rhd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Udało mi się zainstalować lusterko - działa. Dawca górnej części to lusterko angielskie elektrycznie składane a podstawę trójkątną od europejskiego zwykłego. kombinowałem z prawym lusterkiem - pasażera. Pisaliście że trzeba też wymienić moduł lusterka na europejski nie jestem pewien do końca czy trzeba bo z angielskim modułem w lusterku działało ustawienie szkła oraz się składało nie miałem możliwości sprawdzenia pochylenia na wstecznym, na wszelki wypadek wymieniłem moduł na europejski - lusterko w pełni działa. Dziękuję za pomoc. Jeszcze jedna rzecz: o ile lusterko całe z LCI pasuje do preLCI to nie da się zamiennie wykorzystać części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sory że odgrzewam kotleta ale mam problem.Otóż doposażyłem auto w lusterka składane jednak zniknęła mi opcja domykania szyb która do tej pory była aktywna.Dziwne że z kluczyka to opcja działa i zamyka lusterka.Po naduszeniu pilota auto się tylko zamyka bez domykania szyb natomiast otwieranie pilotem działa bezproblemowo.Oczywisćie wszystko jest zakodowane tak jak powinno być....Zazmacze że mam dach składany Edytowane przez maniek6600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Rozwiązałeś problem z tymi szybami z pilota? wywaliło ci po prostu przy dokładaniu Fa tą funkcje, w wersjacj z USA np. domyślnie jest wyłączona możliwość zamykania okien i szyberdachu z pilota ze względu bezpieczeństwa. Sprawdź w CAS KOMFORTSCHLIESSUNG_FB czy jest na aktiv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Również postanowiłem sobie dołożyć elektrycznie skladane lusterka.

Wszystko pięknie ładnie tylko prawe lusterko nie reaguje na nic, lewe wszystko ok składa się można regulować góra dół prawo lewo. A prawe jest bo jest.

I tu nasuwa się pytanie gdzie mogłem popełnić błąd, wszystko wykonane zgodnie z opisem wyżej, próbowałem już poruszać przwodami itp. I lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.