Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wygląda całkiem nieźle, przebieg mało prawdopodobny, fotel kierowcy podarty, kierownica i nakładki na pedały tez dosyć mocno przytarte, w mojej niby jest przebieg 202tkm, który też jest bardzo wątpliwy, i kierownica i nakładki wyglądają lepiej a są od nowości, fotel kierowcy też nie jest podarty. Widać że kombinowana, kierownica od e46, tylko jedna poduszka i bez klimy, poproś o vin i rozkoduj to będzie wiadomo z czym wyjechała z fabryki
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o waszą opinie na temat tego auta ,czy warto nim sobie zawracać głowe ?

 

http://otomoto.pl/bmw-328-coupe-m-pakiet-zamiana-C27512944.html

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z tym pechem? :lol:

 

wejdz kolego do niego zobacz jak ładnie zrobił chlopak po kupnie samochód.. wymienił tyle rzeczy ze naprawde opłaca sie brac i nienarzekac :)

 

ja juz znalazłem Bawarke niedaleko mnie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie. Jak by ktoś był zainteresowany kupnem ładnego zadbanego is'a to jestem gotów oddać swojego w dobre ręce:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a02dc9c10fcea920.html

oczywiście auto nigdy nie widziało gazu i mimo że to 5-cio drzwiówka może się podobać.

Vin- wbaca51010fk07836 - jak coś do oglądnięcia w Nowym Sączu lub Krakowie.

 

 

ps. sorki za lampy ale to poprzedni właściciel... a u mnie aktualnie wielki brak funduszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem nieźle, przebieg mało prawdopodobny, fotel kierowcy podarty, kierownica i nakładki na pedały tez dosyć mocno przytarte, w mojej niby jest przebieg 202tkm, który też jest bardzo wątpliwy, i kierownica i nakładki wyglądają lepiej a są od nowości, fotel kierowcy też nie jest podarty. Widać że kombinowana, kierownica od e46, tylko jedna poduszka i bez klimy, poproś o vin i rozkoduj to będzie wiadomo z czym wyjechała z fabryki

 

Auto wygląda ok, cena też dobra jak za taki zestaw. Przebieg oczywiscie księżycowy, ale kto sie spodziewa takiego przebiegu w 21 letnim e36.... Tu chodzi o stan, bo przebieg można miedzy bajki włozyc na 99%. Gdybym szukał mocnego e36 , to bym się zainteresował tą sztuką z pewnoscią. Zresztą zestaw e36 + m54 jest genialny.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile trzeba przeznaczyć pieniędzy na e36 328 sedan, qpe, touring żeby po kupnie nie trzeba było włożyć równowartośc samochodu? i powiedzcie warto pchać się w 325 czy jeśli nie znajdzie się 2.8 to szukać już lepiej 323?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche beznadziejne pytania zadajesz.. samochód to samochód i zawsze będzie coś trzeba robic bo częsci się zużywają i nikt CI nie moze zagwarantowac ze po zakupie cos się nie wysypie .. są E36 czasami dopieszczone od prawdziwych pasjonatów marki ale ceny zaczynają się od 15k :wink:

 

co do silników o które pytasz sam sobie powinienes odpowiedzieć na ile cm3 będzie Cię stać ... jeżeli o mnie chodzi to najlepszym wyborem był by M50B28 ale tutaj musisz sie liczyc ze sporym spalaniem jeżeli oczywiscie chcesz użytkowac to BMW normalnie a nie jak 80-letni staruszek nie obrażając nikogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego źle mnie zrozumiałeś:) Wiem o tym, że samochód to samochód i będzie trzeba coś zrobić w nim tylko chodzi o to, żeby nie było akcji, że kupie sztrucla za 8tyś. a włoże w niego przez miesiąc 5-6tyś. Na cały pakiet startowy mam 3-3.5tyś. Po przeczytaniu tematów na wielu forach to doszedłem to wniosku, że różnica w spalaniu między tymi silnikami nie jest duża.. mam tu na myśli 1-2l +/-. Tylko czy warto dopłacić dużo więcej do m50b28? Jednak ceny samochodów z tymi silnikami są dużo wyższe:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie szukania ładnej e36 w coupe z silnikiem 2.5 i rzeczywiście różnice w spalaniu nie są jakieś ogromne ale za to w opłatach już są widoczne a poza tym ciężko znaleść M50B28 w cukierku ale próbuj kolego :wink: mnie nie stac na 2.8 ale jeżeli u Ciebie jest inaczej to szukaj a znajdziesz :8) i nie napalaj się na pierwszą lepszą okazje bo to jest najgorsze chyba ze akurat w tym aucie wszystko sprawdzisz i jak będzie ok to trza brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić e36 w silniku 1.6/1,8 i pytanie mam następujące czy jest sens sprawdzać, szukać tych samochodów w kwotach od 2 do 3 tysięcy ?

NIE ma sensu za takie to może być e 30 bez prawa rejestracji taką właśnie znalazł mój brat i chyba kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić e36 w silniku 1.6/1,8 i pytanie mam następujące czy jest sens sprawdzać, szukać tych samochodów w kwotach od 2 do 3 tysięcy ?

NIE ma sensu za takie to może być e 30 bez prawa rejestracji taką właśnie znalazł mój brat i chyba kupi

Ok dzięki wielkie za odpowiedź w takim razie poczekam i uzbieram z 5/6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie. Jako, że mogę już zaczynać kurs na prawo jazdy czas pożegnać się z moto i rozglądać się za samochodem. Mój budżet to około 5k. W oko wpadło mi E36 - tył napęd, ładny wygląd. Zacząłem się rozglądać na allegro i myślę, że za 5k mogę kupić już w miarę dobry egzemplarz. Jestem uczniem i na utrzymanie BMW będę miał około 250zł miesięcznie, dlatego rozglądam się za samochodem koniecznie w gazie. Pytanie teraz jaki silnik - 1.8, czy 2.0? W grę nie wchodzi 1.8is, bo ciężko dorwać niezajechanego i chcę sedana, a is w sedanie to jak wiadomo tylko swap albo limitowana seria Motorsport International class2. Chodzi głównie o ekonomię, ale żeby znów nie było zbyt słabe. Wiadomo, 1.8 ma 2 cylindry mniej, więc przy eksploatacji są to 2 świece i 1.5 litra oleju mniej. Jednak jak wiadomo nie tylko na tym polega eksploatacja. Czy 1.8 jest bardziej awaryjny od 2.0 lub odwrotnie? Jeśli lepiej wybrać 1.8, to na pasku, czy łańcuszku rozrządu? Czy w ogóle zdołam utrzymać takie auto za 250zł miesięcznie? Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 PLN razem z paliwem? to niezbyt dużo.Niektóre części możesz dostać na szrocie ale wiadomo że np klocki musisz kupić nowe. olej też co 10-12 tys musisz wymieniać.

Na plus że części nie są bardzo drogie

Kolega szukał do 5 tys i w końcu podniósł granice do 8 tys i znalazł 2.5 coupe bez śladu rdzy naprawdę zadbany egzemplarz.

Ale myślę że 1.8 czy 2.0 powinieneś znaleść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lepiej wybrać 1.8, to na pasku, czy łańcuszku rozrządu? Czy w ogóle zdołam utrzymać takie auto za 250zł miesięcznie? Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :).

 

Najlepiej wybrac 1.8 na łańcuszku, czyli po 1994 roku.

2.0 nie bierz, bo on pali duzo więcej, droższa eksploatacja i ma wrażliwszą głowicę.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 250zł razem z paliwem. Dobra, więc wiem już, żeby rozglądać się za 1.8 na łańcuchu. Jednak dalej pozostaje kwestia, czy dam radę to utrzymać. I na co patrzyć przy kupnie? Wiem, że trzeba uważać na progi, bo lubią gnić i na luzy na kierownicy, bo może to być maglownica, a może być przegnite mocowanie przekładni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim stan blachy, niestety e36 w polskich warunkach mocno gniją. Silniki i części mechaniczne używane są tak tanie, że wszystko sobie zmienisz. A zgniła buda nadaje sie tylko na złom.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 2.0 a nie 1.8 roznica w osiagach duza a w spalaniu praktycznie w ogole. ja mam 1.8 i ponizej 10l benzyny jeszcze nie zszedlem ze spalaniem to gazu te 11 trzeba liczyc a mam w rodzinie dwie 2.0 i pala 12l gazu przy normalnej dynamicznej jezdzie. i to piatki a nie trojki. trojka 2.0 pali niezauwazalnie wiecej od 1.8. zwroc tez uwage na zawieszenie szczegolnie z tyl, patrz czy kola nie schodza sie do srodka gora i czy nie drze opon od wewnatrz, zobacz czy z maglownicy olej nie leci tak samo dyfer zobacz czy sie z niego nie leje, czy nie wyje podczas jazdy
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ja również chce zakupić Bawarkę. Najbardziej interesują mnie 323 i 325 w kupejce. Budżet mam około 7-8 tysi. Wiadomo z gazem byłoby oszczędniej ale to mogę zrobić z czasem. Tak więc mam parę pytań. Czy w takiej cenie da się kupić w miarę rozsądnym stanie? Może ktoś z forum chcę pozbyć się swojej :> ?

Jest taka niedaleko mojego miejsca zamieszkania (lecz mnie teraz w Polsce nie ma :() http://otomoto.pl/bmw-325-e36-cupe-2-5-192km-C30036702.html Na zdjęciach da się zauważyć dziurę (?) w prawym progu. Czy jest sens zawracać sobie głowę? Czy przy takim silniku trzeba na coś szczególnie zwracać uwagę? Będę wdzięczny za pomoc :)

 

Zapomniałem dodać tej z Torunia. http://tablica.pl/oferta/bmw-325-e36-klima-poduszki-pow-CID5-ID3cCKR.html#60ac9d2e69 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.