Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Równie ładna propozycja :) tylko szkoda że bez felg chce ją puścić. i porównywalnie cenonowo - silnikowo to wydaje mi się że mój pierwszy typ był lepszy choć o rok starszy. Ale i tak zadzwonie sobie do tego sprzedawcy bo mam znaczenie bliżej do niego, ja również ze stolicy :P
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rok w tą czy w tą przy tych samochodach nie robi różnicy może tylko się liftem różnić ale z tego co myślę to ten sam lift jest, ważne żeby blacha była zdrowa i miał fajne wyposażenie.

Weź VIN to chłopaki ci sprawdzą czy coś nie było w nim kombinowane.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ciekawą ofertę przeglądając Turasy :d

 

http://moto.allegro.pl/bmw-328i-klima-skory-1996r-z-niemiec-zobacz-i3119336975.html

Ma jak dla mnie wsiowe lampy ale reszta gra . Tyle że automat.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, uwzględniając fakt że byłem gotów przeznaczyć na samochód ponad drugie tyle wartości tego to jest to bardzo korzystna oferta :), reszte mogę sobie zostawić na ewentualne dopieszczenie nowego zakupu. Nie wiem jak to się stało że jej wcześniej nie zauważyłem(może przez te lampy z przodu :P). Dzięki za link :)
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jescze jedno pytanko, troche się tych aut naooglądałem i zastanawia mnie stopień wytarcia fotela kierowcy i kierownicy w ostatnim linku który nadesłał SteFun. Auto ma przejechane teoretycznie te 174k ale w oglądanych przeze mnie egzemplarzach o dużo większym przebiegu te dwa elementy wyglądały znaczenie lepiej. Czy ktoś z Was mógłby się na ten temat wypowiedzieć
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest to BMW, więc przy przebiegu rzędu 170k nie powinno być śladu na fotelach, chyba że ktoś się z nich wysuwał a nie wychodził. Poza tym, auto w kombi, które ma 15 lat może mieć 170k? wątpliwe. Przede wszystkim sprawdz stan auta, na przebieg patrz z przymróżonym okiem. Najprościej-kazać właścicielowi przyspieszyć na maxa kilka razy, czasy zmieżyć i porównać do auta nowego, zobaczysz ile koni uciekło. Poza tym zobaczysz czy się nie grzeje, czy nic nie strzela, czy sprzęgło nie ciągnie. Poprzeglądaj oferty na tablicy. Widziałem tam kilka ciekawych coupe. Sam mam 318is na sekwencji i śmiało mogę polecić ten silnik! Zwróć też uwagę na korozję! Resztę zawsze możesz wymienić a przy blachach zawsze zostanie ślad. Powodzenia w zakupach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Turasa z przebiegiem 219tys z cała książką serwisową. Mam przetartą roletę w bagażniku, kierownica serducho jest do obszycia, wymieniłem gałkę zmiany biegu bo był już tylko plastik na niej :), trochę plastiki trzeba zregenerować. Druga sprawa w fotelu kierowcy mam przetarcie, co się dowiedziałem to normalne w każdym e36.

Musisz mieć szczęście żeby dorwać takie coś. W tym wieku musisz się liczyć z naprawami, więc musisz się liczyć z naprawami a w gotowcach czasem są liche części. Za resztę kasy możesz zainwestować w części, mpakiety oraz światła(bo są różne) im mniej kombinowany tym lepiej. A przebieg zbadasz po plastikach i stanie całego samochodu. Warto zainwestować w takiego Niemca nawet jak gdzieś ma coś z blachy do roboty, np turasach maska + klapa. Bo wiadomo na jakich drogach wiadomo jak jest, a jak jest na niemieckich drogach. Warunek - nie może być kombinowany :). Ja kupiłem za 7 i mam zamiar drugie tyle włożyć, poza tym większość części u mnie nie była wymieniana od nowości.

Gotowiec nie da ci tyle radości.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest taka dolegliwość że świeżo wyszedłem z problemów z e30 które jakieś 5 michów temu sprzedałem. Tam nie było elementu którego nie wypadało by zrobić. Dlatego jestem taki zgryźliwy jeśli chodzi o zakup nowego samochodu i staram się wypatrzeć każdy możliwy szczegół. Na razie w wyniku długich debat z Narzeczoną i znajomymi padł wybór na ten egzemplarz:

http://allegro.pl/bmw-323i-coupe-2-5-24v-170km-1996r-skora-climatro-i3136907615.html

Pomimo dużej ceny prezentuje się najrozsądniej ale oględziny z powodu braku czasu pewnie dopiero w środę. Na pewno nie zapomnę napisać z jakim skutkiem się zakończyły :)

A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale nie za tą cenę. O dobre 3 kafle za dużo. Felgi fajne one faktycznie są drogie ok 2kafli kosztują :).

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh miałem sie nie udzielać ale to już nie tylko na tym forum. Na hondowskich także ,coniektórzy nowi userzy jadą po 23letniego CRXA z miernikiem lakieru.. dosyć to śmieszne każdy chciałby 20letnią igłe- nie tędy droga :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak szukałem i mam. Sorry ale da radę wyrwać fajną BMkę. Tyle że ja na swoją szukałem 4 miesiące. Trochę do zrobienia. Ale nie oszukujmy się, kto sprzedaje dobry samochód ? Zawsze jest coś do roboty. Poza tym mój brat dorwał pół roku temu e30 z gazem za grosze i nie ma żadnej rdzy.

 

Co do Hondy to niebitą możesz trafić ale bez rdzy to graniczy z cudem. Problem szukania mam już z głowy, teraz oglądam się za e30/36 w coupe, ale mi się nie śpieszy już teraz.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem 323i w wersji coupe, za parę dni do obejrzenia w galerii (jak tylko pogoda pozwoli na ładne zdjęcia).

Podziękowania dla wszystkich którzy pomogli mi w wyborze auta :)

A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się na dniach do kupna BMW, lecz mam ich na oku aż 4 i mam także pewne pytania i wątpliwości. Poniżej podaje linki do samochodów, którymi jestem zainteresowany:

 

http://tablica.pl/oferta/ladna-bmw-CID5-ID2D89D.html#googlemap

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-320-z-sekwencja-zadbany-warto-zamiana-CID5-ID2yLJ1.html#846e34c919;r:;s:

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-e36-2-0-b-g-150km-92r-zamienie-za-alfe-romeo-156-CID5-ID2BJyB.html#846e34c919;r:;s:

 

http://tablica.pl/oferta/bmw-318-coupe-benzyna-gas-bardzo-dobry-stan-techniczny-sliczne-bmw-CID5-ID2vJMn.html#846e34c919;r:;s:

 

Moje pytanie, czy ktoś z was może dzwonił w sprawie któregoś z tych BMW i ma jakieś informacje? Oczywiście ja podzwonię jutro i się wszystko dowiem. Oraz która z ofert waszym zdaniem jest najkorzystniejsza.

 

Kolejna sprawa. Dzwoniłem w sprawie tej coupe'tki z Radomska i gość powiedział, że na gaz zostały 2 lata homologacji, samochodem po mieście robi 100km za 30 zł (na gazie), a gaz nie jest sekwencyjny lecz zwykły. Teraz moje pytanie. Po tylu latach na zwykłym gazie jaka mogła zostać moc samochodu (bo ze 140 na pewno kilka koników uciekło) oraz czy to jest realne spalanie za tą kwotę po mieście? Czy nie powinno wyjść trochę więcej? Jakie są wasze opinie na temat tych samochodów, która jest najlepsza oferta? Czekam na wasze odpowiedzi (mam nadzieję, że pomocne), pozdrawiam.

 

Oczywiście jeżeli chodzi o wyposażenie to nie zbyt mnie ono interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 is z gazem II gen, do tego odrobina wieś tuningu - podziękowałbym

 

numer 2 widać, że jest po przejściach. Tylne ranty błotników kombinowane, jakby wstawione reparaturki. Ale jak technicznie jest ok to warto.

 

numer 3 - oderwana tapicera z szyberdachu to chyba niechciany obiekt na zdjęciu. Ale pewnie trudno było zrobić foto, na którym nie byłoby widać braków. Widać, że syf i bieda. Nie kupuje się takich samochodów.

 

nr 4 - gdyby dodał chociaż dobre zdjęcia, a nie zrobione kalkulatorem. Z pozoru jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze żadna mi nie podchodzi. Gaz tylko sekwencyjny, znajomi proponują montować tylko Staga. Poza tym ostatnio byłem z brata e30ką u gazownika i w przypadku zwykłych instalacji przy tym kolektorze nie podejmuje się ustawiania więc nieco lipę mieliśmy. Myślę że za te pieniądze 5500-6000 dorwiesz coś naprawdę lepszego.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, podepnę sie do tematu bo mam kilka pytań dotytczacych kupna bmw.

 

Sprawa wygląda tak, że chce kupić e36 za +/- 3000zl. Mam teraz punto i w przyszlosci chce kupic e46 mimo ze nigdy nie jezdzilem zadnym bmw a od zawsze chcialem miec auto z napedem na tył i 6 cylindrami. Dlatego postanowiłem kupić jakieś e36 320i w cenie wyzej wymienionej i pojezdzic nim nawet ze 2 miesiace zobaczyc w ogole jak wyglada ta jazda i potem zdecydowac, albo go sprzedam i za jakis czas kupie to e46 albo jak sie wybitnie mi spodoba to sprzedam punto :mrgreen:

Wiem, że to maly budzet na zakup ale nie chce wydawac wiecej bo i tak wiem za na takiej transakcji strace te kilkaset zlotych, po prostu traktuje to jako spelnienie jakiegos tam marzenia ktore tyle akurat jest warte.

Chce znalezc samochod ktory nie bedzie ruina ani spaprany jakims wies tuningiem, byl w poniedzialek taki w limanowej od kobiety ktora nim 6 lat jezdzila a wczesniej sprowadzila z niemiec i to z gazem, niestety juz go nie ma, mysle ze takiego wlasnie czegos szukam.

http://allegro.pl/sprzedam-bmw-320i-e36-sedan-150km-alufelgi-i3240347916.html

http://allegro.pl/bmw-e36-320i-i3217934705.html

 

Takie dwa mi wpadly w oko, mozecie cos na ich temat powiedziec? w ogole czego powinienem sie wystrzegac ogladajac takie auta, gdzie sa ich slabe punkty? korozja w jakims miejscu domyslam sie ze bedzie na kazdym, bardziej chodzi mi o mechanike

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powiedziałem, że chce spróbować czegos nowego, nie chce sprzedawac na razie punto bo jestem z niego zadowolony (jtd), lecz chce sprobowac czegoś nowego tak jak mowie nawet na te kilka miesiecy. Z tego co widze to zdazaja sie takie ogloszenia i mysle ze wystarczy trafic w to gdzie bedzie auto w miare w dobrym stanie i je wziac, tylko nie wiem kompletnie na co patrzyc w takim bmw, widze ze rdza chyba bierze kazde mniej lub bardziej, na co jeszcze zwracac uwage w tym silniku 2.0?

I mozecie cos powiedziec na temat tych dwoch wyzej wymienionych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem stosunkowo zielony jeżeli chodzi o markę BMW dlatego proszę o poradę. Rozglądam się za samochodem i znalazłem u znajomego znajomego...BMW.

Seria 3

Rok: 1996

Silnik: 1.6L + LPG (założone jakieś 2, 3 lata temu)

Przebieg: 250 000

Cena: 5 500,-

Wiem jeszcze, że teraz robi z nim jakieś poprawki lakiernicze.

Chciałem się poradzić czy jak na BWM to taki przebieg jest stosunkowo duży czy mały? Czy drogie są części? Na co zwrócić uwagę oglądając? Co należałoby zrobić, wymienić zaraz po kupnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem stosunkowo zielony jeżeli chodzi o markę BMW dlatego proszę o poradę. Rozglądam się za samochodem i znalazłem u znajomego znajomego...BMW.

Seria 3

Rok: 1996

Silnik: 1.6L + LPG (założone jakieś 2, 3 lata temu)

Przebieg: 250 000

Cena: 5 500,-

Wiem jeszcze, że teraz robi z nim jakieś poprawki lakiernicze.

Chciałem się poradzić czy jak na BWM to taki przebieg jest stosunkowo duży czy mały? Czy drogie są części? Na co zwrócić uwagę oglądając? Co należałoby zrobić, wymienić zaraz po kupnie?

 

części do e36 są chyba jedne z najtańszych jak nie najtańsze-stosunkowo popularny model-a przebieg?-możliwe że prawdę zna tylko ten samochód(choć to dotyczy również aut o wiele młodszych-rekordzistami w tej dziedzinie są paski b5 przed liftem w tdi o przebiegu 140-160 tysiaków :mad2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, planuję zakup BMW E36 316i z automatyczną skrzynią biegów i tu jest moje pytanie. Czy ta skrzynia jest awaryjna? Mogę kupić to auto bez zamartwiania się o skrzynie biegów? Nie chciałbym wydawać później po kilka tys. na remont/wymianę skrzyni. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Z góry dzięki ;). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, planuję kupić BMW E36 316 lub 318is(bardziej chciałbym ten model). Mój budżet to ok. 5 tyś złotych. Możecie mi coś doradzić, czym się kierować przy kupnie itp? mile widziane linki do ofert itp. Pochodzę z województwa Lubelskiego także miłoby było gdyby były to oferty z tego województwa ale z innych części kraju również jak najbardziej ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.