Premiera BMW serii 6 Cabrio.

Warszawa. Premiera prasowa nowej szóstki zgromadziła tłum dziennikarzy i celebrytów we wnętrzu restauracji Izumi Sushi, mieszczącej się w tropikalnej palmiarni. Gościem specjalnym wieczoru była nowa ambasador marki BMW w Polsce – Małgorzata Socha. BMW serii 6 Cabrio będzie dostępne w Polsce od 16 marca br.

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych polskich aktorek jako pierwsza zasiadła za sterami nowego BMW. Ubrana w klasyczny garnitur w najmodniejszym w tym sezonie kolorze pudrowego różu, stworzony specjalnie na ten wieczór przez Mariusza Przybylskiego – doskonale prezentowała się w ekskluzywnym wnętrzu auta z tapicerką z białej skóry. Znany polski projektant zadbał także o modową  oprawę całego wieczoru, przygotowując kameralny pokaz męskich ubrań, idealnie pasujących do nowego cabrio. Lekkość, nieskrępowana wygoda, idealne kroje, szlachetne tkaniny i stonowana kolorystyka stanowiły stylowe uzupełnienie premierowej szóstki.

W rozmowie z prowadzącą prezentację Joanną Zientarską nowa Pani Ambasador nie ukrywała zadowolenia z rozpoczętej współpracy. „Marzyłam o prowadzeniu BMW. To prawdziwa radość, a przy tym wygoda i bezpieczeństwo – kobiety cenią to najbardziej”. Udział Małgorzaty Sochy w premierze w nowej roli był prawdziwą niespodzianką. Od tej chwili gwiazda będzie obecna na prezentacjach nowych modeli BMW, będzie także zaangażowana w wiele projektów specjalnych realizowanych na rzecz BMW w Polsce.

Wśród gości wieczoru znaleźli się m.in. Izabella Kuna, Joanna Sydor, Paulina Sykut, Włodzimierz Zientarski i Nick Sinckler. Bohater wieczoru, nowe BMW serii 6 Cabrio, dostarcza niepowtarzalnych doznań wszystkim zmysłom. O projekcie limuzyny opowiadał polski projektant, Jacek Froehlich – szef działu Exterior Design dużych modeli w BMW Group.  Luksusowy, a jednocześnie dynamiczny charakter auta widać w liniach nadwozia, zaprojektowanych tak, by oddawały sportową naturę BMW. Długa maska silnika, cofnięty przedział pasażerski, duży rozstaw osi i nisko poprowadzona linia boczna to cechy typowe dla kabrioletów BMW. Projekt auta nawiązuje do tematyki morskiej – harmonijnie wyprofilowane powierzchnie karoserii odzwierciedlają ruch fal morskich rozcinanych dziobem łodzi motorowej, wnętrze wraz z kokpitem przypomina wnętrze łodzi, a otwierany elektrycznie miękki dach ma kształt odwróconej płetwy rekina.

BMW serii 6 Cabrio dostępne jest w dwóch wariantach silnikowych: BMW 650i Cabrio z ośmiocylindrową jednostką (300 kW/407 KM) oraz BMW 640i Cabrio z sześciocylindrowym silnikiem rzędowym (235 kW/320 KM). Obie jednostki współpracują ze sportową ośmiobiegową przekładnią automatyczną. Auto jest standardowo wyposażone w system obsługi iDrive z niezależnym wyświetlaczem, ma także szeroki zestaw elementów BMW ConnectedDrive, takich jak wyświetlacz Head-Up z wielokolorową grafiką 3D, kamera cofania, Speed Limit Info, BMW Night Vision, czy asystent parkowania.

żródło: BMW PressClub Polska