Warszawska premiera nowego BMW X3.

Trudno ulepszyć coś, co wydaje się idealne – a jednak druga generacja BMW X3 ma szansę przyćmić sławę pierwszej w  stworzonej przez siebie klasie aut.

Napęd na cztery koła BMW xDrive, który miał swoją premierę rynkową właśnie razem z tym modelem BMW w 2003 roku, zwiększona moc silników oraz najnowocześniejsze rozwiązania BMW Efficient Dynamics sprawiają, że kierowcy z pewnością docenią płynne, a jednak znaczące przejście od poprzedniej do nowej wersji X3. Wydajność i właściwości jezdne nowego BMW X3 ustanawiają nowy standard w tej klasie samochodów. Design nowego modelu ma cechy typowe dla rodziny modeli X, a jednocześnie bardzo elegancką linią nadwozia.

Dzięki przestronnemu, wyjątkowo funkcjonalnemu wnętrzu, można doskonale łączyć wygodę podróżowania i potrzeby transportowe.

Dziennikarze obecni na polskiej premierze doceniali elegancję, i sportowy charakter nowego modelu. Prowadzący imprezę, Marcin Wojciechowski, z zachwytem udowadniał gościom, że mimo pokaźnego wzrostu zachowuje pełen komfort siedzenia w fotelu kierowcy, co okazuje się rzadkością w przypadku większości samochodów dostępnych na rynku. Pytany przez Marcina o własne wrażenia na temat samochodu prezes BMW Polska, Andreas Biehler przyznał, że ze względu na zalety nowego modelu, byłby gotów na zamianę swojego służbowego BMW serii 7 na BMW X3.

Nowe BMW X3 zastąpi dotychczasowy model, który okazał się hitem na rynku motoryzacyjnym na całym świecie. W ciągu 7 lat istnienia pierwszej generacji BMW X3 sprzedano ponad 600 tysięcy egzemplarzy tego wszechstronnego pojazdu. Zaprezentowany w 2003 roku, jako pierwszy i przez pewien czas jedyny samochód premium w tej klasie aut, BMW X3 z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive i wszechstronnym wnętrzem spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem na międzynarodowych rynkach samochodowych. W rezultacie, model ten stał się punktem odniesienia pod kątem właściwości jezdnych dla pozostałych modeli z konkurencyjnego sektora pojazdów SAV. BMW X3 zdobyło szereg nagród za wysoki poziom bezpieczeństwa, duży stopień zadowolenia klientów, niezawodność, utrzymywanie stabilnej wartości, a także najwyższe pozycje w rankingach awaryjności ADAC.

źródło: BMW PressClub Polska