Skocz do zawartości

OC samochodu - oferty firm ubezpieczeniowych


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

Zbliża mi się "nowy rok" ubezpieczenia samochodu. Obecną polisę OC mam w firmie AXA i z tej firmy dostałem propozycję polisy na kolejny rok:

- OC za okres po 2 latach bezszkodowej jazdy

- pakiety rozszerzone cos tam Assistans, Pupil, dodatkowo NNW

- całość wyliczona na 1064.-pln w 4 ratach.

 

Oczywiście chciałem to zweryfikować z innymi firmami, bo może akurat ktoś mi zaproponuje cene niższą.

Może poniżej 1000 pln? - niestety rzeczywistość mnie kilkukrotnie zaskoczyła

Szukałem w internecie, ale na internetowych kalkulatorach nie liczyłem, tylko dzwoniłem na infolinie i tp. numery i pracownicy TU mi wyliczali indywidualnie, bo zawsze "to coś upuści" (jedynie na pocztę się pofatygowałem podejść).

 

1) Generali - za OC i NNW zaproponowano mi 1299,-pln

2) najbliższym wynikiem do oferty AXA był wczoraj "Pocztowy" - za gołe OC pani w okienku wyliczyła mi 1292.-pln

3) Commercial Union za OC z paketem podstawowy Assistans - 1443,-pln

4) Liberty Direct za gołe OC - 1506,-pln

5) PZU za OC i NNW oferuje 1628pln

6) obreklamowany tanizną Link 4 za OC z Assistans i NNW oferuje 1660,-pln

 

Dalej były dwie firmy które mnie rozawiły:

7) Uniqa za gołe podstawowe OC życzy sobie 2082,-pln

8) Hestia za OC i NNW - w promocji tylko 2234,-pln :duh:

 

Pare innych firm albo nie ma kalkulatora i przez telefon nie liczą, i/albo każą się pofatygować do ich placówki, bo przedstawiciele tylko "twarzą w twarz" wyliczają ofertę.

 

 

A jeśli ktoś chce sobie poprawić humor przez wielkie "rz" i "ó" to proszę dzwonić do Uniqa lub Hestii - mają ciekawe kalkulatory ubezpieczenia, co widać po wyliczeniu oferty :razz: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam agenta magika :wink:

Ma kilka firm i mi policzył w HDI Asekuracja

Mam 2,5L :dance: - policzył mi

- 60% zniżki za bezszkodowe

- 10% za jednorazową opłate

- 5% za NNW na 10000 za które dopłaciłem 50 + 15 za AT (assistance

plus -holowanie itd)

za całość jednorazowo zapłaciłem 570,- PLN :cool2:

Takze poszukaj agenta :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie znowu głupich dyskusji - wysokość OC zależy od masy czynników - dla tej samej osoby, ale różnych samochodów u jednego ubezpieczyciela będzie 500 i 800 zł a u drugiego 800 i 500 zł. Ja mam teraz w CU za 540zł, a w AXA mi wyszło 900zł - czyli jak widać ma się to nijak do pierwszego postu.

 

A jak ktoś mieszka na zadupiu, to chyba oczywiste, że u każdego ubezpieczyciela ma tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zapoznac sie z oferta PZM ja za 2.5L place 645zł - znizka za bezszkodowa jazde 40%. Jak sie wykupi karte czlonkowska w PZM daja cos kolo 10-15% znizki na kazdy samochod tam ubezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj:

https://form.breubezpieczenia.pl/mbank/bif/carcalculation

 

Sugeruję też abyś w formularzu podał że masz 60% zniżki, nikt tego nie sprawdza.

 

Kolego BEZ takich rad! To, że nikt nie sprawdza nie znaczy, że to nie wyjdzie. W przypadku kolizji i jakichkolwiek ruchów u ubezpieczyciela w zwiazku ze szkodą... ubezpieczony ma po prostu ogromny problem!

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja wychodzę z założenia: Niemieckie auto, niemieckie TU :lol: Dlatego mam OC i AC w Allianz i nie narzekam :8) Może nie jest wybitnie tanio, ale poziom obsługi klienta i szybkość likwidacji szkód jest godny polecenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a miałem nadzieję że nie będzie licytacji kto za ile może....

 

Ja podałem na własnym przykładzie, przy tych samych warunkach do wszystkich.

DRAY - to nie do końca tak jak piszesz - przeczytaj sobie warunki umowy, bo jeśli przekłamiesz zniżki i to wyjdzie na jaw, to prócz żądania zwrotu różnicy TU skieruje sprawę do sądu o oszustwo (w końcu zawsze na wstępie wyliczenia też to podają).

A w dodatku teraz jeśli masz znaczne zniżki, to ubezpieczyciele jako zabezpieczenie żądają od Ciebie uzyskania oświadczenia o historii ubezpieczenia z poprzedniej firmy, lub sami bezpośrednio wystepują o to u tamtego ubezpieczyciela - i teraz każdy pyta dlatego gdzie była poprzednia polisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Po prostu dopłacasz różnicę.

 

Czemu znowu piszesz bzdury i wprowadza w blad innych?

Jesli nie wiesz. Milczysz!

Sprawa NIE KONCZY sie na doplacie roznicy... zapytaj swojego ubezpieczyciela

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[

Czemu znowu piszesz bzdury i wprowadza w blad innych?

Jesli nie wiesz. Milczysz!

 

Bzdury to Ty piszesz. Problemy mogą być ale tylko w przypadku AC. Bo wtedy zasady regulują OWU konkretnego ubezpieczyciela.

Natomiast kolega pytał tylko o OC! Czytałeś pierwszy post?

 

Jedyne co mogą ci zrobić to kazać dopłacić różnicę w cenie ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DRAY, niestety (dla Ciebie niestety) zgodzę się z Twoim przedmówcą.

 

Najkrótsza droga zapytaj ubezpieczyciela i poczytaj regulamin firm ubezpieczeniowych. Jak Twój ubezpieczyciel wykryje, że skłamałeś, to jest prawnie oszustwo i wystąpi bez ogródek na drogę sądowną.

A wówczas same problemy, a i przy stłuczce, jako winowajca będziesz musiał pokryc koszta naprawy z własnej kieszeni (przecież te hieny inaczej Ci nie przepuszczą).

 

A wracając do tematu, z kolegą złapaliśmy ciekawy myk:

Wystarczy wybrać sobie jedna firmę, uzyskać numery telefonów placówek z różnych miejsc/miast w kraju i dzwonić. My tak zrobilośmy z jedną z takich firm (Kraków, Warszawa, Rzeszów, Łódź, Szczecin). Pani w Szczecinie się zdziwiła że aż tam Kraków się pyta, ale żetelnie przeprowadziła prognozę kosztów. I tu ZDZIWIENIE: za każdym razem podając dokładnie te same dane (kolegi oczywiście na auto VW) prawie zawsze wyszła inna cena:

810/980/1020/980/1240 pln - więc skąd te rozbieżności?

 

Badanie to zrobiliśmy, bo on również ma koniec umowy, a kolega z forum 7er.pl będący agentem mi wyliczył dla 3 firm i wyniki wyszły inne niż podałem w pierwszym poście - ba, dużo inne, bo np. generali u niego wyszło 1930pln, a u mie 1299

 

Jednym słowem ŚMIECH NA SALI :duh: :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, zrobię tu małą reklamę, ale mam nadzieję że się to komuś przyda.

 

Jak pisałem głównie w pierwszym poście, ceny OC są zaskakujące, ale do rzeczy:

Wykupiłem przedłużenie ubezpieczenia w AXA, i dostałem dziś maila z nową ofertą-promocją.

Weź udział w programie z zyskiem.

Poleć AXA Ubezpieczenia znajomym!

 

Jeśli ktoś dzwoniąc do AXA i wyliczając wysokość składki ubezpieczenia powoła się na mnie i poda moje dane i nr mojej polisy, wówczas dostanie extra zniżkę do ubezpieczenia 50pln lub 100pln (nie wiem czym się bierze różnica) na ubezpieczenie na cały czas trwania ubezpieczenia w tej firmie (przechodzi na ewentualne kolejne lata ubezpieczenia).

 

Jeśli ktoś chce skorzystać ze zniżki, to na PW podam moje dane do promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, zrobię tu małą reklamę, ale mam nadzieję że się to komuś przyda.

 

Jak pisałem głównie w pierwszym poście, ceny OC są zaskakujące, ale do rzeczy:

Wykupiłem przedłużenie ubezpieczenia w AXA, i dostałem dziś maila z nową ofertą-promocją.

Weź udział w programie z zyskiem.

Poleć AXA Ubezpieczenia znajomym!

 

"Poleć AXA Ubezpieczenia znajomym!

Jeżeli którykolwiek z nich zostanie naszym Klientem - dostanie zniżkę na

ubezpieczenia 50 zł na Pakiet OC lub Pakiet AC i aż 100 zł na Pełen Pakiet"

 

Jeśli ktoś dzwoniąc do AXA i wyliczając wysokość składki ubezpieczenia powoła się na mnie i poda moje dane i nr mojej polisy, wówczas dostanie extra zniżkę do ubezpieczenia 50pln lub 100pln (nie wiem czym się bierze różnica) na ubezpieczenie na cały czas trwania ubezpieczenia w tej firmie (przechodzi na ewentualne kolejne lata ubezpieczenia).

 

Jeśli ktoś chce skorzystać ze zniżki, to na PW podam moje dane do promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tutaj:

https://form.breubezpieczenia.pl/mbank/bif/carcalculation

 

Sugeruję też abyś w formularzu podał że masz 60% zniżki, nikt tego nie sprawdza.

No nie bądź taki pewien. Sprawdzą to bardzo dokładnie gdy przyjdziesz do nich po odszkodowanie. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.