Skocz do zawartości

dziwna praca wycieraczek


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Coś sie dzieje w wycieraczkami w moim aucie.

 

W poz.2 (praca ciągła) - w pewnym momencie, po przejechaniu jakiegoś dystansu od ruszenia, wycieraczki zaczynają zwalniać...do tego stopnia, że ledwo sie przesuwają po szybie! WYgląda to tak, że ruch w lewo jest w miarę dynamiczny normalny, ale już z powrotem to ruch jest powolny...jakby silnik nie dał rady ich ściągnąć...i prawie sie zatrzymują.

To samo jest kiedy włączona jest poz. 1 (praca przerywana)

 

jak przełącze na poz.3 (praca szybka) to wydają sie pracować normalnie, choć na oko i tak troche wolniej chyba...

 

Przeglądnąłem forum wzdłuż i w szerz...ale nikt nic konkretnego nie napisał na ten temat. Ktoś coś wspomniał o module (sterowniku), ale nic wiecej...

Czy to moze być problem w tym modułem własnie?

 

Z góry dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z tym ze po jakims czasie wycieraczki calkowicie przestały dzialac na jakis czas, pozniej znowu dzialaly zgodnie z twoim opisem. Okazalo sie ze musialem wymienic silniczek.Jakies 150 zl razem z calym mechanizmem.Teraz jest wszystko OK.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie silnik!

bo np wczoraj i dzisiaj już działają...

Tak też było jakiś tydzień temu..zaczęły zwalniać, a kiedy były najbardziej potrzebne to zawiodły i przejechałem 100km w ulewny deszcz bez wycieraczek!

W tej chwili pracują normalnie, wiec mechanizm nie może być zapieczony...

 

Poradźcie coś... :modlitwa: bo znając mojego pecha to wyjadę w trasę i przestaną działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że silnik wycieraczek jest silnikiem tzw szczotkowym(jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) czyli wyposażonym w szczotki elektrografitowe (szczotki mogą się zawieszać, na pewno są już deko starte przecież to nie nowe auto) stąd też objawy zwalniania - w tym momencie szczotki mogą źle łączyć i po jakimś czasie powrót do normalności - czyli szczotki się zruszą lepiej dolegają do komutatora i działają jak należy (wszystko może zależeć od wilgotności powietrza, temperatury itp)

 

jeśli to moduł nie domaga to podpięcie pod kompa i sprawdzenie elektryki wnętrza powinno dać jakiś obraz sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciu obudowy filtra przeciwpyłkowego od strony kierowcy ukaże ci się silnik wycieraczek i jego przekładnia z tego co udało mi się obejrzeć to żeby wydostać silnik wycieraczek trzeba rozebrać podszybie silnik i przekładnia są rozbieralne więc można do nich zajrzeć

 

zrób prosty test:

 

w momencie gdy wycieraczki mają problem z poruszaniem się po szybie chodzą wolno popukaj delikatnie(jakimś drewienkiem lub gumowym młotkiem) w silnik wycieraczek żeby szczotki się obruszyły i zobacz jaka będzie reakcja

 

no i dobrze by było gdybyś podpoił kompa i popatrzył jakie błędy są w modłach o ile są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie ale odgrzewam temat...

Objawy nadal występują :cry2:

czasami działają a czasami nie. Przestają działać wtedy kiedy są najbardziej potrzebne w deszczową pogodę. Jak postoi auto dzień...dwa...to wszystko jest ok... Potem zaczynają zwalniać...a w końcu całkowicie nie pracują.

 

Jeszcze kilka pytań:

- Czy jest jakiś sposób sprawdzenia tego silniczka wycieraczek bez jego wymontowywania?

 

- czy trzeba rozbierać całe podszybie, żeby wymontować ten mechanizm?

 

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi i z góry dzieki za nastepne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.