Skocz do zawartości

BMW 530D E39 CZY MERCEDES


piotr19

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaznaczam to jest moja opinia.Wdg mnie Bmw to nie w dieslu.Te mercedesy cdi i i inne tego typu to też nie to co kiedyś jeśli chodzi o awaryjność.Jak Ci nie zależy na osiągach a patrzysz na bezawaryjność polecam motor mercedesa 2200.Zwykły bez turbiny i innych wynalazków.Tylko to byś musiał poszukać 1998 2000r.Mowa oczywiście o okularach bo modelu też konkretnego nie wpisałeś pozdrawiam
dresta30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna chyba odpowiedziec jednoznacznie na tak postawione pytanie. Bezawaryjnosc w glownej mierze zalezy od egzemplarza, a w przypadku diesla zwłaszcza od tego, jak go uzytkowano. Jak znajdziesz zadbany, to i Merc i BMW bedzie jezdzic dlugo bez awarii, jak polecisz na tzw okazję, to jedno i drugie okaze sie workiem bez dna.

 

Jak juz sobie upatrzysz konkretne auto do ktorego nie bedziesz mogl sie przyczepic po wstepnych ogledzinach, bardzo polecam podjechanie do ASO na gruntowne badania. Wiele ci powiedzą o stanie auta i pomogą podjac decyzje.

 

Ja mam diesla 2003 i jestem zadowolony, ale z drugiej strony pewnie niejedną osobe znajdziesz, ktora bedzie kląc na swoje auto ze sie psuje ciagle. Zreszta pewnie na forum Merca bedzie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie mozna chyba odpowiedziec jednoznacznie na tak postawione pytanie. Bezawaryjnosc w glownej mierze zalezy od egzemplarza,

Zgadza sie. :cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kazda sroka swoj ogon chwali" i jest wiele innych powiedzen, wydaje mi sie pytanie troszeczke czysto retoryczne kiedy kierujesz je do FANABERII BiEMDabliu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sluzbowo jezdze jedna z warszawskich korporacji uzywajaca przede wszystkim mercedesow, od jakiegos czasu panowie maja prikaz na sukcesywna wymiane samochodwo na nowsze - ile ja sie nasluchalem narzekan na okulary... mowia to przede wszystkim Ci, ktorzy przesiedli sie z W123... a to gnije, a to wtryski itp itd.

 

w roczniku 2002-2003 nie ma w mercedesie samochodu, ktory wybijale sie pod wzgledem bezawaryjnosci

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna chyba odpowiedziec jednoznacznie na tak postawione pytanie. Bezawaryjnosc w glownej mierze zalezy od egzemplarza, a w przypadku diesla zwłaszcza od tego, jak go uzytkowano. Jak znajdziesz zadbany, to i Merc i BMW bedzie jezdzic dlugo bez awarii, jak polecisz na tzw okazję, to jedno i drugie okaze sie workiem bez dna.

 

Jak juz sobie upatrzysz konkretne auto do ktorego nie bedziesz mogl sie przyczepic po wstepnych ogledzinach, bardzo polecam podjechanie do ASO na gruntowne badania. Wiele ci powiedzą o stanie auta i pomogą podjac decyzje.

 

Ja mam diesla 2003 i jestem zadowolony, ale z drugiej strony pewnie niejedną osobe znajdziesz, ktora bedzie kląc na swoje auto ze sie psuje ciagle. Zreszta pewnie na forum Merca bedzie tak samo :)

 

i tu sie zgadzam w 100% z kolegą :clap: :clap: :clap:

 

ja mam E39 jeszcze sprzed liftu i jestem bardzo zadowolony od 2 lat jak ja mam padla mi pompka spryskiwaczy :) i kilka zarowek postojowych :)

Moj szwagier i siostra zas tylko Mercedesy mieli juz kilka i jak z kazdym samochodem jeden lepiej trafiony inny mniej.

Mercedes i BMW to podobne jakosciowo samochody aczkolwiek zupełnie inne. uwazam że BMW (to moja opinia) jest fajniejsze jezdze i automatem Mercem i manualem i swoja E39 najlepiej czuje sie w niej. 3.0 Dioesel super silnik przyzwoite osiagi i spalanie tez ok. jak bedziesz chcial cos wiecej zapytac puisz smialo jak bede w stanie to pomoge.

 

 

aha dodaje jaki mam przebieg w samochodzie :) i grama oleju mi nie bierze a zapier.... jak nowka i jezdze na MOBIL 1 0W40 :) Full Syntetic :)

http://img134.imageshack.us/img134/1662/przebiegzx9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w trakcie wyboru auta i sie zastanawiam nam bmw i mercedesem ale zalezy mi na bezawaryjnosci chce kupic autko z 2002 2003r koniecznie diesel i sie zastanawiam czy auta bmw sa mniej awaryjne czy konstrukcje mercedesz ?

pozdrawiam

jeżeli w210 czy e39 to zdecydowanie e39

mercedes: lepszy skręt więcej miejsca w środku, prestiż marki, gigantyczny bagażnik ceny części, ale: brzydota z zewnątrz korozja ,zbyt delikatne przednie zawieszenie, awaryjność większa niż bmw, może z wyjątkiem silników, turbodziura

bmw: lepsze wykonanie środka , mniej gnijące, znacznie precyzyjniejszy układ kierowniczy, po tym aucie mniej widać zużycie niż po e klasie, moja 530D idze jak zwykły diesel w ogóle nie zauważam turbodziury ,względem mercedesa to poprostu poezja, cały czas równo ciągnie i automat pracuje lepiej niż w mercedesach, miałem 4 modele merca :w115, w123, w124 było super, ale w210 to koniec jakości i porażka, a szkoda...

w210 (okularnik) miałem 2.9 zwykły td nie do zajechania motor, ale strasznie ciężki ,małej mocy (129KM),głośny jak cholera (czytaj jak wolksvagen ) i dużo palił, a 2.2cdi pracował lepiej i mało palił, ale mała moc (125KM) i duża turbodziura, na starcie potrafił nawet zgasnąć.

po 12 latach jazdy mercedesami wsiadłem do bmw i to co widzę to to, że o ile bm-ki nie umywają się do starszych mercedesów (w123, w124) to porównjąc w210 z e39 bezsprzecznie wygrywa bmw, ja jestem zauroczony po zmianie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zajmujesz się zawodowo dowożeniem panienek do klientów, masz tak z 60-65 lat, przerośniętą prostatę, pomarszczoną szyję kamuflujesz apaszką, jesteś starym kawalerem z wielkim złotym sygnetem i od 30 lat wykonujesz zawód wozaka na taksówce, to zdecydowanie polecam W210 E200D...

 

W pozostałych przypadkach E39 lub inne BMW...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zajmujesz się zawodowo dowożeniem panienek do klientów, masz tak z 60-65 lat, przerośniętą prostatę, pomarszczoną szyję kamuflujesz apaszką, jesteś starym kawalerem z wielkim złotym sygnetem i od 30 lat wykonujesz zawód wozaka na taksówce, to zdecydowanie polecam W210 E200D...

 

W pozostałych przypadkach E39 lub inne BMW...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

 

Cholera chcialem to samo napsiac ale mnie wyprzedziles :mad2:

Powiem tak dwoch moich kolegow chcialo kupic okulary po paru dniach zemna i testach E39 rok 99-2002 stwierdziliz e okular to auto dla STAREGO DZIADA :mrgreen: nie dla mnie :nienie: i teraz maja E39 98 i 99 rok 525 i 530D.

Wogole mercedesy nie sda juz bezawaryjne mam znajomego co ma nowa e klase i non stop jest w serwisie non stop go holuja na lawecie jest taki wsciekly ze powiedzial z eto jesgo pierwszy i oststni mercedes

a drugi jezdzi X5 3D i powiedzial z eML to kupa zlomu w porownainu z X5 nie pisze tego bo akurat mam BMW mialem BMW juz w 2000roku 525

ale niecale pol roku bo bylo to auto za bardzo luxusowe jak na jezdzenie po marc`hewke na bazar .

Bmw jest piekne ma super materialy w srodku E39 lepiej jest skrojone dla kierowcy niz Okular w nim czulem sie jak w autobusie wszystko odemnie bylo jakos tak oddalone.

 

jezeli zalezy ci na bezawaryjnosci to polecam TAXI.Zawsze cxzysto zawsze sucho zawsze pewnie :mrgreen:

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jestem zdania, że jeśli mercedes to tylko S. :) S ki zawsze mnie kręciły

 

o, my dream car :) niestety seria 7 nie jest tak ponetna jak S... no, ale to kwestia gustu

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania, że jeśli mercedes to tylko S. :) S ki zawsze mnie kręciły

 

o, my dream car :) niestety seria 7 nie jest tak ponetna jak S... no, ale to kwestia gustu

Zgadzam się ostatnia piękna seria 7 to w wersji E-38 wersja long, natomiast nowe modeel to juz nie to, najnowsza S-ka jest po prostu piekna i ponętna jak to Bono twierdzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki z wypowiedzi i juz wiem ze mam kupic e39 530d i nic innego teraz tylko jeszcze poczekac do nowego roku i szukac swojej perełki !

 

No i gratuluje wyboru :cool2: ale lepsza jest X5 :mrgreen:

 

hmm w czym lepsza? :P bardziej krowiasta, wiecej pali, wolniejsza (przy tym samym silniku). Tyle że na łąkę mozna pojechac i po sliskiej trawie pod gorke wjezdzac, ale jak czesto sie z tej mozliwosci korzysta?

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]hmm w czym lepsza? :P bardziej krowiasta, wiecej pali, wolniejsza (przy tym samym silniku). Tyle że na łąkę mozna pojechac i po sliskiej trawie pod gorke wjezdzac, ale jak czesto sie z tej mozliwosci korzysta?:mrgreen:

 

Masz więcej miejsca (kubatura) w środku, to i ryzyko, że Ci kobieta wypchnie obcasem szybę mniejsze :norty:.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]hmm w czym lepsza? :P bardziej krowiasta, wiecej pali, wolniejsza (przy tym samym silniku). Tyle że na łąkę mozna pojechac i po sliskiej trawie pod gorke wjezdzac, ale jak czesto sie z tej mozliwosci korzysta?:mrgreen:

 

Masz więcej miejsca (kubatura) w środku, to i ryzyko, że Ci kobieta wypchnie obcasem szybę mniejsze :norty:.

 

jesli tak podchodzisz do tematu to proponuje wersje opancerzoną :) jesli szyby przezyją ostrzał z granatnika albo kałasza, to obcas dziewczyny powinien byc dla nich jak spacerek po parku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żartuję, była kiedyś taka Pani, która miała Megankę i 2-3 razy w tygodniu przyjeżdżała do ASO na mycie auta (komplet). Była panienką i wszyscy w ASO o tym wiedzieli... Pewnego razu przyjechała z pajączkiem na szybie czołowej (wypchnięta od środka) i sama powiedziała, że to od obcasu :mrgreen:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 lepsza bo

bezpieczniejsza :cool2:

lepiej sie wysiada niz z np z E39 :mrgreen:

na nasze dziury ,kazdy powinien taka jezdzic :cool2:

na haku ma chyba z 3 tony :cool2:

wyzej siedzisz to jadacy z naprzeciwka tak nie oslepiaja :mrgreen:

zarabista :cool2:

naped 4x4

no i sam wyglad powala :modlitwa:

uderzenie w psa nie powoduje zniszczenia xenonow :mrgreen:

nie no napewno w E39 jazda jest komfortowa ,te dwa auta bym chcial miec ale neistety :mad2:

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.