Skocz do zawartości

Stuki przy zmianie biegów


thug82

Rekomendowane odpowiedzi

2 miesiące temu kupiłem samochód i od tamtej pory mam przy zmianie biegów głuchy stukot z tyłu najczęściej występujący przy wciśniesciu lub puszczenia sprzegła i zmiany bigów najczęściej stuk odczuwalny jest na 1,2,3 biegu no i na wstecznym.Przejżałem forum i było podobnych problemów ale niema rozwiązania tej przyczyny, może ktoś miał podobny problem i zaradził już temu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma sprzęgło do stuków z tyłu. U mine jest identycznie, o czym już kiedyś pisałem, ale jeszce do tej pory tego nie zrobiłem, tak więc nie pomogę ale poszukaj postów. Są o tym na forum, i różne tego są przyczyny. U mnie wydaje mi się, że są to rozwalone przeguby na tylnych półosiach, acz inni twierdzą że przeguby to mało prawdopodobne, ale tam właśnie mam luzy, i jakby od tego szedł ten stuk a laikiem w sprawach mechanicznych nie jestem.

PS. Narazie chcę sprzedać autko to nie chce mi się zaglądać. Jak nie sprzedam to zrobie i napewno napiszę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie dolanczam do tego problemu ja mam stuki i jedynka czasami cieszko wchodzi i ten problem ze jak zaciagne reczny i ruszam to jest pukniecie z tylu a przy ruszaniu szarpie no i jeszcze na podnosniku jak go podnioslem to przy zaciagnietym recznym kolo okolo 10° sie rusza no ma luzy niewiem co jest grane przegluby ogladalem i sa w bardzo dobrym stanie to juz chyba problem tkwi w moscie co wy otym myslicie??

-----------------------------------------------------




F06 640i Xdrive

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma sprzęgło do stuków z tyłu. U mine jest identycznie, o czym już kiedyś pisałem, ale jeszce do tej pory tego nie zrobiłem, tak więc nie pomogę ale poszukaj postów. Są o tym na forum, i różne tego są przyczyny. U mnie wydaje mi się, że są to rozwalone przeguby na tylnych półosiach, acz inni twierdzą że przeguby to mało prawdopodobne, ale tam właśnie mam luzy, i jakby od tego szedł ten stuk a laikiem w sprawach mechanicznych nie jestem.

PS. Narazie chcę sprzedać autko to nie chce mi się zaglądać. Jak nie sprzedam to zrobie i napewno napiszę ;) .

 

kiedys pisalem juz na ten temat co maja stuki z tylu auta przy zmianie biegów do sprzegła , u mnie stukało przez pol roku az sie wystukało i poszedł docisk. nie mowie że to może byc to samo ale u mnie po wymianie sprzegła nic nie puka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwych jest kilka rozwiązań zaczynająć od poduszek na skrzyni i lecąć do tyłu masz tak taką tuleje jak bodajrze łacznik elastyczny może tuleja mostu tylnego która jest ,,jak by,, przytwierdzona do dyfra i pozniej do karoseri i sanek , możesz mieć pekające mocowanie sanek do karoseri co w e46 jest na porządku dziennym możesz mieć popuszczony dyfer mogą być tuleje na sankach najlepiej na podnośnik(bo na kanale tego nie zrobisz) podnieś do góry zaprzyj się ob dyfer i spróbuj im pomachać góra dół i bedzię wiadomo co i jak ja u siebie wymieniłem poduszki na skrzyni wszystkie tuleje sanek wszystkie tuleje dyferencjału tuleje belki i nic nie stuka już jest cicho jak w kościele koszt jakieś 250zł części , tyle u mnie było cześći oczywiście zamienniki meyla plus robocizna chyba że masz już pekająca karoserie to przy dobrych układach ze 400zł ale było na osiołka to i nasiano musi być :|
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy - do wymiany poszły poduszki pod dyfrem - już jest wszystko ok...

 

u mnie stukało jak sie wyrwala od wózka tuleja metalowo gumowa. podobno to jest feler e46 przedliftingowych. pisałem gdzies sporo o tym, fotki nawet wklejalem ale nie pamietam jak sie temat nazywal.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
miałem takie same objawy styki było słychac nawet na wyłaczonym silniku gdy wrzucałem biegi okazało sie ze był to łacznik elastyczny wału

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% most do wymiany w e46 mosty to jakieś nieporozumienie są takie słabe jak w polonezie trucku używka na allegro od 500pln lub nówka sztuka w serwisie bmw 7346pln swoja drogą ta cena za nówkę to jakaś abstrakcja do 10cio letniego samochodu tym bardziej ,że te mosty są z dupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nówka sztuka w serwisie bmw 7346pln

:shock: jeeez co oni...ogłupieli... :duh:

przypuscmy, ze kupujesz e46 rocznik 98 , benzynka , cene bedzie oscylowac w okolicach 20 - 25 koła pada Ci most i płacisz za niego 1/3 ceny auta... dramat :mad2:

 

ja rozumiem takie ceny do auta nowego które kosztuje 100 - 200 koła

ale do 10 latka? :duh:

 

z cenami czesci powinno byc tak jak z autami im auto starsze tym mniej kosztuje analogicznie powinny tanieć czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niestety zasada działania dilerów jest inna - zarabiają na serwisie i na częsciach co najmniej 5razy tyle co na sprzedaży nowych aut. Tak że wcale mnie nie dziwi fakt takich drogich części. Dobrze że moje auto ma już te 8lat i częsci są na złomach:)lepiej kupić nawet 3 dyferencjały na złomie i niech by wytrzymał każdy 2 lata to i tak sie kalkuluje. W końcu 10lat jednym autem nie będę jedził:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niestety zasada działania dilerów jest inna - zarabiają na serwisie i na częsciach co najmniej 5razy tyle co na sprzedaży nowych aut.

 

niestety :mad2:

z tym ,ze BMW, Mercedes, Audi te cenniki mają jeszcze bardziej wygórowane zestawiajac je np z Oplem, Hondą czy Toyotą...

 

a druga sprawa, ze ceny cześci sa podpożadkowane pod portfele ludzi którzy kupują te auta jako nowe. Dajesz za fure 200 000zl to most moze sobie kosztowac nawet 10 000zl <--- proporcje bardziej zachowane niz przy 8 letnim e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za nówkę na prawdę zapiera trochę dech w piersiach... używkę jeszcze jakoś można przeżyć, choć szczerze powiem że myślałem, że 7346pln ta szóstka to się przypadkiem wdarła do tej ceny... :doh:

 

hahaha :mrgreen: je tez myślałem, ze dziubas sie pomylił i przypadkowo palec na klawiaturze polecial mu jeszcze na 6 :)

...a potem mysle... to nie pomyłka , to ASO BMW :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu szukałem dyfra do swojej e46 i tak przy okazji się zapytałem w serwisie jaka cena wiec tak mi podali 7346pln - jakiś rabat 3% to razem z tym sprzedawcą się pośmialiśmy i kupiłem używkę na allegro za pincet złotych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: dobrze, że panowie z ASO też mają poczucie humoru

 

w ich przypadku jak i w naszym to jest taki śmiech przez płacz :mrgreen:

dla nas bo za drogo, a dla nich bo wstyd zeby tak ludziom portfele czyścic.

 

no ja osobiscie bardzo glupio bym sie czuł mowiac komuś ze most to jego e46 bedzie go kosztowal okolo 7500zł :mrgreen: ŻENUAR :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się zadaje że to most bo w nim słychać stuki ciekawe jak jest z naprawo mostu? jak byłem u mechanika ostatnio to niechciał się za to zabierać bo mówił że roboty dużo a i części będo droge.zostaje tylko poszukac na allegro jakiegoś na którego dają gwarancje że po włożeniu nie będzie tego samego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierać się nie opłaca bo po złożeniu może nie mieć luzu ale będzie wył ,a i koszty wysokie bo nikt za 200pln nie będzie się bawił w składanie tych puzli zostaje tylko używka. Do diesli jest tego pełno na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.