Skocz do zawartości

Dziwne buczenie i drganie??


Raptile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem zaczyna sie juz od momentu kiedy włozę kluczyk do stacyjki i przekręce o jedną pozycje,

coś zaczyna buczec-konsola lekko drży??

po chwili ustępuje..czasami podczas jazdy dzieje sie to samo??

czy ktoś co jest tego przyczyną??

moje BMW to 530d A

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam silniczek w panelu klimatyzacji. Często potrafi robić spory hałas. Rozumiem że stacyjka przełączona na pierwszy zakres czyli kontrolki nie nie świecą się. Bo jeśli dzieje się to na zapłonie to załącza sie (jeśli włączony jest na panelu) wentylator dmuchawy który też może mieć wibracje i powoduje dudnienie i dziwne odgłosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że podczas jazdy dzieje sie to samo.. :duh:

 

No to poprostu wyłącz całkowicie wentylator do momentu aż panel zgaśnie. W ten sposób wyłączy sie nawiew. Jak dalej coś słychać to wsłuchaj sie dobrze w panel klimatyzacji (w kratki) tam siedzi mały silniczek o którym już mówiłem. Mozę to on tworzy owy dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z wyłączaniem nawiewu ale nic nie pomogło..

..posiadam nivo...czy to może być p0ompka od nivo??

czy to może być coś wspólnego z webasto??

 

czasami jak są jakieś problemy z nivo albo samochód gdzieś krzywo zaparkujesz, np na jakimś wzniesieniu, kompresor od nivo włącza się buczy - może to jest to: delikatne wibracje możesz odczuwać na kokpicie nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Hej!

 

Ja także jakiś czas temu słyszałem uporczywe buczenie w kabinie, zarówno podczas jazdy jak i po włączeniu zapłonu. Buczenie ustało po tym jak kiedyś wsiadłem do auta i nie odpaliłem :mad2: Okazało się, że padła pompka paliwa - ta pod siedzeniem kierowcy - buczeniem pokazywała, że jej życie się kończy. Może zatem podjedź na kompa i sprawdź jakie ciśnienie paliwa podaje, sprawna powinna dawać w granicach 4 barów, jak jest poniżej 3,7 bara to szykuj się na jej wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.