Skocz do zawartości

kalibracna OBC - pomocy bo cos nie trybi...


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zalozylem sobuie full obc do auta i pokazuje mi spalanie ok 22l/100km. chcialem go skalibrowac... Znalazlem na necie mniej wiecej jak, przeliczylem ta wartosc co trza tam wsukac i lipa....

Mianowice wciskam 100 i 1 pokazuje sie TEST __ wpisuje 19, pokazuje sie LOCK ON, potem znow wciskam 100 i 1 i wpisuje 20 i wciskam s/r i nic ...mozna powiedziec ze TEST 20 zeruje sie i znow jest TEST _ _ i nic...

 

O co tu chodzi???? Jak go skalibrtowac to spalanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki juz doszlem do tego co i jak i jest oki ale pojawil sie problem....

 

chcialem go skalibrowac..wyliczylem sobie wartosc jaka wpisac i...

 

i...wchdze w test 20 pojawia sie Vcostam 1000.....zmieniam te tysiac na ta wartosc co se wyliczylem i wciskam s/r i powraca do wartosci 1000....

 

jak to zrobic zeby bylo git....jak wpisac nowa wartosc i co zrobic zeby iona zostala???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolego mam ten sam problem. Założyłem sobie pełny OBC zamiast zegarka i wylicza mi wartość spalania okolo 22l. Wynika to z tego że komputer pochodzi od innej wersji silnikowej a test 20 służy do minimalnej korekty rzędu kilku procent. Można tam wpisać wartość od 750 do 1250 czyli zmiana o jakies 25% a u nas trzeba o jakieś 60%!!! Trzeba dostarczyć do komputera prawidłowe dane o modelu. Dowiedziałem się, że można zrobić to przy pomocy komputera diagnostycznego modic... ale jeszcze nie wiem gdzie ktoś może mi coś takiego zrobić, bo ASO raczej odpada :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.