Skocz do zawartości

Mam problem - czyżby pompa paliwa? 530d


orkwisz

Rekomendowane odpowiedzi

BMW 530d 1999r.

Witam koledzy mam mały problem, gdy w zbiorniku paliwa jest już około 1/3 baku zaczyna pojawiać się usterka - brak paliwa. Np. póki jeżdżę jest ok, ale gdy zgaszę auto i chcę znów odpalić już się nie da. Czasami jak przesadzę to potrafi również w trakcie jazdy zgasnąć.

 

I teraz moje pytanie:

 

-Czy to pompa paliwa? - myślę, że na 99% tak, ale

-która to pompa? bo słyszałem, że są 2

-czy warto kupować używaną, czy lepiej nową ew. nieoryginalną?

 

możecie mi jakoś pomóc?

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Na mój gust to do wymiany pompa paliwa w baku, z tego co wiem bak jest dwukomorowy i ta pompa ma za zadanie przepompowywać z jednej komory do drugiej, jeśli się mylę to poprawcie mnie :wink: W e39 530d są trzy pompy paliwa:

1. Przy zbiorniku paliwa po prawej stronie.

2. Pompa niskiego ciśnienie, wspomagająca, umiejscowiona pod progiem (siedzeniem kierowcy) z lewej strony.

3. Pompa wysokiego ciśnienia w komorze silnika.

 

Najczęściej z racji debilnego umiejscowienia pada ta druga, winowajcą bywa też nasze paliwo - wtedy lubi walnąć ta przy baku. Najgorsze jest, że jak niedomaga pompa nr 2 to jest to prosta droga do zarżnięcia pompy wysokiego ciśnienia a wtedy to już :duh:

 

Jeśli chodzi o kupno używanych pomp to ja jestem ortodoksyjny, tu chodzi o bezpieczeństwo i Twój komfort. Co jeśli Ci walnie pompa w czasie jazdy? (ta w baku powiedzmy, na forum były takie przypadki opisywane) Wszystko wysiada, wspomaganie, hamulce a Tobie pozostaje modlitwa :norty: Tylko nowa :cool2:

 

Ja właśnie jestem na świeżo po wymianie pompki nr 2, zdechła bez ostrzeżenia, jedynym zauważalnym objawem, którego notabene nie łączyłem z tą pompką, było słyszalne buczenie pojawiające się co jakiś czas podczas pracy silnika, słyszalne wyraźniej w kabinie niż w komorze silnika. Wczoraj przyjechałem do pracy, wszystko luzik, po pracy wchodzę do auta i :mad2: Kręci a nie odpala :jawdrop: Udało się ją odpalić dopiero jak po przyjeździe mojego znajomego mechaniora, ten postukał w okolicy tej pompki, potem kazał mi podczas rozruchu potupać nogą :twisted2: :twisted2: i zaskoczyła. Pierwsze co zrobiłem dziś rano to prosto do warsztatu. Koszt nowej pompki w ASO 895PLN, można też kupić w Inter-Carsie zamiennik Pierburga (to samo co oryginał tylko bez znaczka :mrgreen: ) ale akurat nie mieli na stanie a nie mogłem czekać 2 dni na sprowadzenie, więc machnąłem ręką i założyłem oryginał :8)

 

Wymiana i diagnoza w M-Auto Kce (77zł :dance: ) , ukłony dla Was panowie, oby tak dalej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Słuchajcie... podłączę się pod temat :)

 

mam taki problem w E39 530d...

 

auto nagle nie chce odpalić, kręci ale nie pali...

Na włączonym zapłonie w prawym tyle, w okolicy koła słyszę dziwny pisk/syk i bulgotanie, jakby paliwa w zbiorniku... czy padła mi pompa paliwa?

 

Jak się do niej dostać? Jak zdjąć siedzisko kanapy? nie mogę jej wyszarpnąć do góry... dam radę sam wymienić tę pompę???

 

proszę o pomoc... :?

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm 1200 postów , pompka jest przykręcona do zbiornika w jego górnej prawej części (pasażera strony), zbiornik wiesz gdzie jest ?

czytałeś mój pierwszy post? mam problem z dostaniem się do pompy...

Skoro napisałeś jedno zdanie, to chyba możesz mi napisać drugie, wyjaśniając krok po kroku. Z góry dziękuje...

 

(12xx postów nie znaczy, że człowiek wie wszystko...)

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze, ja też miałem tak , że raz auta nie odpaliłem, a ostatnio od czasu do czasu slychać takie nierównomierne buczenie właśnie gdzieś w okolicy kierowcy... tak jakby coś chciało sobie buczeć w spokoju ale za bardzo nie może.... pewnie to właśnie ta pompa...
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.