Skocz do zawartości

inspekcja


Adam12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Wymieniłem olej wykasowałem inspekcje przejechałem 4000 km i nie zgasła mi jeszcze zielona dioda świeci nadal pięc Czy po takim przebiegu nie powinna już jedna zgasnąc ??

 

to wszystko zalezy od stylu jazdy kolego nie martw sie niebawem napewno ci zgasnie :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznać ale nie mogę skasować inspekcji olejowej u siebie.

Przeglądałem wiele postów na forum ale tam pisze ciągle to samo, u mnie te sposoby zawodzą.

 

Próbowałem zwierać pin 19 z 7, pin 7 bezpośrednio z masą. Włączałem najpierw zapłon później robiłem zworkę i na odwrót nic nie pomogło.

Programem Carsoft 6.1.4 również nie powiodło się.

 

Pomocy :(

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi musza byc zamkniete !!!!

 

 

w miom przypadku bylo tak

1.zaplon na 2

2.zamkiniete drzwi

3.zlaczamy 7-19

4.trzymamy i liczymy do 13 krotka przerwa i raz jeszcze 13 sec rozlanczamy i cieszymy sie wykasowana inspekcja i oil service

 

 

musi dzialac!!!!

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zamknięte mają być-szybę sobie odsuń żeby kluczyk przekręcić :D

 

A co do tych kresek od oleju-mi po ok 4000 znikły trzy kreski :jawdrop:

Czy ja taki naprawdę niedobry jestem dla tego auta? :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze to ciezka decyzja i trzeba ja podjac z nawiekszym trudnem ale na Boga odzalujcie tych kilka piwek i skasujcie ta inspekcje na komputerze, a najlepiej znajdzcie serwis ktory to zrobi odrazu przy zmiane oleju i koszt calej operacji wyjdzie az 30zl (tyle zaplacilem). Ja jezdze jak najbardziej normalnie, na trasie do 120-140km/h, po miescie do 100km/h, nie scigam sie nie szarpie autem, jezdze sprawnie ale nie katuje silnika, rzadko kiedy dokrecam go do 4-5 tysiecy i cegielki znikaja mi po mniej wiecej 2500km, i dlatego nie robie jakichs zworek zeby potem sie nie glowic czy cos jest nie tak. Naprawde za czas poswiecony na tym forum zeby dowiedziec sie jak dokladnie skasowac inspekcje (te wszystkie cyrki z drzwiami itp.) to wydzwonilbys juz dawno jakis warsztat ktory zrobilby Ci to za w/w kwote, pozdrawiam! ps. warto szukac oszczednosci ale tam gdzie naprawde one sa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreście się udało.

 

U mnie trzeba było najpierw:

 

1. Drzwi zamknięte

2. Zapłon

3. Zworka (7 pin do masy)

4. Poczekałem ok 20 s trzymając zworkę i wróciłem do środka i zobaczyłem skasowaną inspekcje i przegląd.

 

 

Do tej pory błąd robiłem pominając punkt 1.

 

Pozdro i dziękuję za pomoc

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze to ciezka decyzja i trzeba ja podjac z nawiekszym trudnem ale na Boga odzalujcie tych kilka piwek i skasujcie ta inspekcje na komputerze, a najlepiej znajdzcie serwis ktory to zrobi odrazu przy zmiane oleju i koszt calej operacji wyjdzie az 30zl (tyle zaplacilem). Ja jezdze jak najbardziej normalnie, na trasie do 120-140km/h, po miescie do 100km/h, nie scigam sie nie szarpie autem, jezdze sprawnie ale nie katuje silnika, rzadko kiedy dokrecam go do 4-5 tysiecy i cegielki znikaja mi po mniej wiecej 2500km, i dlatego nie robie jakichs zworek zeby potem sie nie glowic czy cos jest nie tak. Naprawde za czas poswiecony na tym forum zeby dowiedziec sie jak dokladnie skasowac inspekcje (te wszystkie cyrki z drzwiami itp.) to wydzwonilbys juz dawno jakis warsztat ktory zrobilby Ci to za w/w kwote, pozdrawiam! ps. warto szukac oszczednosci ale tam gdzie naprawde one sa...

 

No akurat kasowanie inspekcji to jest czynność na której można zaoszczędzić, dobre i te 30zł w kieszeni.

Umiejąc używać :search: znajdziemy info jak skasować inspekcje w parę minut i skasujemy ją także w parę minut także nie widzę problemu.

Ale dobra niema się co kłócić bo nie oto chyba chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze to ciezka decyzja i trzeba ja podjac z nawiekszym trudnem ale na Boga odzalujcie tych kilka piwek i skasujcie ta inspekcje na komputerze, a najlepiej znajdzcie serwis ktory to zrobi odrazu przy zmiane oleju i koszt calej operacji wyjdzie az 30zl (tyle zaplacilem). Ja jezdze jak najbardziej normalnie, na trasie do 120-140km/h, po miescie do 100km/h, nie scigam sie nie szarpie autem, jezdze sprawnie ale nie katuje silnika, rzadko kiedy dokrecam go do 4-5 tysiecy i cegielki znikaja mi po mniej wiecej 2500km,

i dlatego nie robie jakichs zworek zeby potem sie nie glowic czy cos jest nie tak. Naprawde za czas poswiecony na tym forum zeby dowiedziec sie jak dokladnie skasowac inspekcje (te wszystkie cyrki z drzwiami itp.) to wydzwonilbys juz dawno jakis warsztat ktory zrobilby Ci to za w/w kwote, pozdrawiam! ps. warto szukac oszczednosci ale tam gdzie naprawde one sa...

Dobre :clap: normalna jazda po miescie 100 kmh .Chyba sie przepisy zmienily a ja o tym niewiem :duh:

Tak serio to w miescie zwolni a na otwartych drogach sam dodaje wiecej jak zaleca kodeks ale miasto to inna broszka pasy, ludzie ,dzieci .

A co do tematu oleju i kasowania inspekcji to podam tylko ile kosztuje wymiana z filtrem i kasowaniem inspekcji w niemczech olej SHELL POLSYNTETIK 29,95E i raczej nieoplacalne jest wymieniac olej samemu bo wychodzi drozej Takie zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat kasowanie inspekcji to jest czynność na której można zaoszczędzić, dobre i te 30zł w kieszeni.

Polemizowalbym jako ze ryzyko uszkodzenia czegos jest niewspomierne do oszczednosci. Zwazywszy ze za wymiane oleju i tak trzeba zaplacic te 20zl to zostaje mi 10zl, a dodatkowo musze, sam wymieniac olej i filtr co bez np. kanalu jak w moim przypadku jest praca uciazliwa i conajmniej niepasujaca do BMW bym na powdorku na krazewniku olej zmienial, potem musze oddac olej do odpowiedniego punktu co wiaze sie z dodatkowym poswieceniem czasu (wiem najlatwiej wylac w kanal ale nie chcielibysmy zyc na swiecie w ktorym kazdy posiadacz samochodu by tak "utylizowal" olej). No i musze skasowac inspekcje majac nadzieje ze prad bedzie laskawy dzis i nie zrobi zadnego spiecia. Czyli warto dla tych 10zl tak siemeczyc? Dla mnie oszczednosc to jest jazda na LPG gdzie na miesiac oszczedzam 200zl a nie wymiana oleju gdzie na rok oszczedzam 5-10 zl, pozdrawiam :)

Dobre :clap: normalna jazda po miescie 100 kmh .Chyba sie przepisy zmienily a ja o tym niewiem :duh:

Jazda do 100km/h a regularna jazda 100km/h to znaczaca roznica, i tak sam przed soba odpowiedz czy na dwujezdniowej drodze o dwoch niekiedy trzech pasach ruchu w kazdym kierunku nigdy nie wcisnales ponad te regulaminowe 70? No moze w niemczech sie ludzie boja bo mandaty wysokie ale dziw bierze ze w polsce Ci na obcych tablicach zazwyczaj sa najszybsi, czyzby tu dalo sie wyszumiec? ;) No ale to nie polemika o stylu jazdy tylko o kasowaniu inspekcji i tu sie zgadzam ze w polsce takze jest nieoplacalne mordowanie sie samemu bo zawsze znajdzie sie warsztat ktory to zrobi przy wymianie oleju jako ze trwa to okolo 1 minuty z podpieciem komputera i policzy 30 zl a nie jak np. ASO 90zl ale oni to juz nie wiedza ile zawolac :duh:... Pozdrawiam :)

 

Tak na marginesie, serwis ktory zrobil mi wymiane oleju z kasowaniem inspekcji znalazlem tutaj na forum w dziale polecane warszaty, wiec nawet sie silic nie trzeba bardziej jak pytac w dziale "trojek" o kasowanie inspekcji zeby miec to zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sendra

 

Może i masz racje,ale raz dałem auto do niby bajka polecanego zakładu i gdy po jakimś niewielkim przebiegu postanowiłem spuścić nieco oleju i zbadać filtr to wniosek był jednoznaczny-dolali ciut oleju a zmieniać im się nie chciało :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :duh: :duh: :duh:

I dlatego wolę sam pojechać do kolegi na kanał, znienić olej i wykasować inspekcje niż dawać auto takim h.... pod opiekę bo wiesz sam zapewne jakie kombinowanie jest w polskich warsztatach :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwie z takimi magikami nie mialem doczynienia, ale inna kestia nigdy nie zostawiam auta na serwis, albo naprawiaja przy mnie albo zarobi ktos inny... Jakbym ja mial dostep do kanalu... :obloki: Ale niestety nie mam a na lewarku niewiele mozna zrobic, co najwyzej reczny wyregulowac, klocki zmienic i kola lato/zima... Kazdy zrobi jak zechce, niekiedy jednak warto pomyslec (zwlaszcza przy pradzie w samochodzie) czy ryzyko warte zachodu, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze daje wymieniać olej do warsztatu ze względu na:

1. Utylizacje oleju zużytego ( ja nie mam go gdzie wylać )

2. Dostęp do śruby spustowej ( nie lubie tarzać się po betonie i robić sztucznego podwyższenia w postaci pustaków pod autem - poza tym ryzyko że cały olej nie zleci gdy auto będzie krzywo stało )

3. Kasują mi odrazu inspekcje i serwis olejowy ( koszt 10zł )

4. Praca czysta ( przy kasie 30zł z kieszeni i mam spokój :norty: )

 

 

Olej i filtry zawsze kupuję sam i jestem obecny przy wymianie ( co uniemożliwia zalanie LOTOSA z beczki zamiast CASTROLA ).

Nie występuje także problem z kasowaniem inspekcji ( nie zapalają mi się potem żadne dziwne kontrolki, nie mam problemów z nieznikającymi cegiełkami, bądź znikającymi za szybko a co najważniejsze nie musze się obawiać o zwarcie w układzie a co za tym idzie znacznie większe koszta niż te 20zł ( wymiana oleju ) + 10zł ( kasowanie serwisu olejowego ).

 

Także polecam wszystkim tą drogę.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wymieniam olej bo mam taką możliwośc a co do kasowania inspekcji powien jedno - raz pojechałem wykasowac fachowiec wzioł dwa śrubokręty włożył do gniazda komputerowego i skasował inspekcje i 30zł :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wymieniam olej bo mam taką możliwośc a co do kasowania inspekcji powien jedno - raz pojechałem wykasowac fachowiec wzioł dwa śrubokręty włożył do gniazda komputerowego i skasował inspekcje i 30zł :shock:

 

:roll2: :roll2: :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.