Skocz do zawartości

Wymiana komputera silnika BMW 525 td e34


wojewoda2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy da się wymienić komputer sterujący silnikiem BMW 525 td - 115 km na komputer od tdsa 143 km. Kumpel ma omegę 2,5 td z takim samym silnikiem jak u mnie ale u niego ma 130 km i różni się tylko komputerem numer 0281001183. Sprawdzałem na allegro i to jest komputer od tdsa. Chciałbym wsadzić komputer od tdsa i dodać intelculer. Poradźcie czy to zda egzamin i czy podniesie moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było troszkę o tym - poczytaj. Od IC podobno zwiększ się dziura turbo. Poza tym TDS ma większe ciśnienie doładowania. Ja osobiście poleciłbym Ci chiptuning - mam zmieniony program u siebie i jestem zadowolony. Zawsze możesz wrócić do oryginału.

Tomek

Autoelektronika,

Gorzów Wielkopolski

automotiv.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że chyba nikt nie wie o co chodzi :? . chiptuning juz przerabialem z marnym skutkiem. Z intelculerem i turbiną sobie poradze interesuje mnie jedynie elektronika a jeżeli moje plany by wypaliły to dopiero był by chip na podniesienie mocy tak okolo 155 - 160 koni. Amrif - było troszkę o tym ale ogólnie i nic konkretnego. Temat śledzę od 2 miesięcy i nic konkretnego nie wyczytalem. Ciśnienie do ładowania można zwiększyć. Po chip tuningu bez intelculera będzie szybciej się nagrzewał a głowice są drogie. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD i TDS nie mają turbiny ze zmienną geometrią, za wysokie progi. Turbiny mają takie same lecz TDS ma minimalnie większe ciśnienie doładowania, które w TD też można zwiększyć poprzez komputer. W E39 są turbiny ze zmienną geometrią ale to są w ogóle inne silniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.