Skocz do zawartości

Ile kosztuje zmiana oleju w skrzyni i kiedy powinienem zmien


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnosnie skrzyni automatycznej. To moje pierwsze auto z automatem. Ile kosztuje zmiana oleju w takiej skrzyni i komu najlepiej dac to zrobic ? Naczytalem sie naprawde duzo o usterkach ASB na tym forum i szczerze powiedziawszy prawie w nocy spac nie moglem :) Moja skrzynia chodzi git i przelacza biegi bardzo plynnie. Nie mam zastrzezen. Auto mialem serwisowane, natomiast nie wiem kiedy ostatnio zmieniany byl olej w skrzyni. moje bmw to 530dA e39 m57 Touring. Dzieki z gory.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnosnie skrzyni automatycznej. To moje pierwsze auto z automatem. Ile kosztuje zmiana oleju w takiej skrzyni i komu najlepiej dac to zrobic ? Naczytalem sie naprawde duzo o usterkach ASB na tym forum i szczerze powiedziawszy prawie w nocy spac nie moglem :) Moja skrzynia chodzi git i przelacza biegi bardzo plynnie. Nie mam zastrzezen. Auto mialem serwisowane, natomiast nie wiem kiedy ostatnio zmieniany byl olej w skrzyni. moje bmw to 530dA e39 m57 Touring. Dzieki z gory.

 

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

Olej w automacie zmienia się jak każdy inny. Gdzie to zrobić - sprawdź najlepiej w dziale z polecanymi warsztatami. Kosztem się nie martw, nie zje Ciebie z butami, w przeciwieństwie do awarii skrzyni na skutek zaniechania wymiany oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

A masz gdzieś w książce serwisowej napisane, ze się olej wymienia w skrzyni? Zadzwoń do ASO to zobaczysz co ci powiedzą, a to że ludzie wymieniają to już inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

A masz gdzieś w książce serwisowej napisane, ze się olej wymienia w skrzyni? Zadzwoń do ASO to zobaczysz co ci powiedzą, a to że ludzie wymieniają to już inna sprawa...

 

Bo ASO traktuje automaty jako część nienaprawialną jak się spieprzy to poprostu wymieniają na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie zaplacilem 1080zl :worried: za wymiane dynamiczna. Wyszlo 11,5l oleju + filtr + uszczelka. Zabieg trwal 3,5 godziny.

To ładnie Cię nacieli. W specyfikacji skrzyni z ZF stoi jak byk do 9,2 litra. Mi też wymieniali dynamicznie weszło niecałe 7,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

A masz gdzieś w książce serwisowej napisane, ze się olej wymienia w skrzyni? Zadzwoń do ASO to zobaczysz co ci powiedzą, a to że ludzie wymieniają to już inna sprawa...

 

Z takim podejsciem twoja skrzynia dlugo nie pojezdzi. Long Life nie znaczy ze nie musisz zmieniac tylko ze jest dluzszego uzytku. Druga sprawa jezeli kupujesz autko z drugiej reki lepiej wymienic olej, filtr bo nigdy nie wiesz co z tym autkiem wczesniej sie dzialo ...

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

A masz gdzieś w książce serwisowej napisane, ze się olej wymienia w skrzyni? Zadzwoń do ASO to zobaczysz co ci powiedzą, a to że ludzie wymieniają to już inna sprawa...

 

Z takim podejsciem twoja skrzynia dlugo nie pojezdzi. Long Life nie znaczy ze nie musisz zmieniac tylko ze jest dluzszego uzytku. Druga sprawa jezeli kupujesz autko z drugiej reki lepiej wymienic olej, filtr bo nigdy nie wiesz co z tym autkiem wczesniej sie dzialo ...

 

Moja skrzynia chodzi idealnie, a auto użytkuje od nowosci bo kupiłem je w salonie i nie mam w planach tego robic. Pewnie przyszly wlasciciel wymieni od razu bo bedzie sie trzasl po przeczytaniu forum gdzie wszyscy wymieniają olej.

Poza tym jeśli ASO niemieckie nie wymienia oleju to uznaję ze sie nie wymienia no i tak BTW aby wymienić cały olej w skrzyni powinno się ją płukać pewnie ze 20 razy...

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ci próbował udowodnic swojej racji bo to do niczego nie prowadzi. Masz swój sposób widzenia na tą sprawe ale to nie znaczy ze masz racje. Podam ci jednak mały przykład z zycia wzięty:

Poprzednie moje autko Audi A4, autko w pełni serwisowane w Holadnii oczywiscie z typem skrzyni (oleju) Long Life, przejechane miało 240tys km. Pojechałem oczywiscie wymienic olej gdyż zawsze tak robie. Po zlaniu ze skrzyni olej wyglądał prawie jak kaszka a jego własciwa konsystencja jego wodnista. Nie zgodzę więc sie z tobą, że nie ma po co oleju wymieniac bo pewnie gdybym myślał tak jak ty to może w bliskiej przyszłosci naprawiałbym skrzynie. Wolę spać spokojnie a 300zł które wydałem było tego warte.

Bez urazy ale nie masz racji !!

Pozdrawiam

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ci próbował udowodnic swojej racji bo to do niczego nie prowadzi. Masz swój sposób widzenia na tą sprawe ale to nie znaczy ze masz racje. Podam ci jednak mały przykład z zycia wzięty:

Poprzednie moje autko Audi A4, autko w pełni serwisowane w Holadnii oczywiscie z typem skrzyni (oleju) Long Life, przejechane miało 240tys km. Pojechałem oczywiscie wymienic olej gdyż zawsze tak robie. Po zlaniu ze skrzyni olej wyglądał prawie jak kaszka a jego własciwa konsystencja jego wodnista. Nie zgodzę więc sie z tobą, że nie ma po co oleju wymieniac bo pewnie gdybym myślał tak jak ty to może w bliskiej przyszłosci naprawiałbym skrzynie. Wolę spać spokojnie a 300zł które wydałem było tego warte.

Bez urazy ale nie masz racji !!

Pozdrawiam

 

Do przebiegu 240tys brakuje mi spokojnie ponad 100tyś i gdybym miał auto z takim przebiegiem to moooże i bym wymienił olej. A że nigdy nie miałem samochodu z takim przebiegiem to też nigdy oleju nie wymieniałem w skrzyni i jest to dla mnie czynność o której tylko czytam na forum. Serwisując swoje samochody stosuje się do wskazań ASO i jak do tej pory jest ok. Gdyby BMW mówiło ze sie olej wymienia to bym to zrobił.

 

Miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

A masz gdzieś w książce serwisowej napisane, ze się olej wymienia w skrzyni? Zadzwoń do ASO to zobaczysz co ci powiedzą, a to że ludzie wymieniają to już inna sprawa...

widza że znowu stary problem ...

oleju w skrzyni nie wymienia się !

nie ma styku ze spalinami to przewidziany jest na całą eksploatację

a jeśli jest brudny czy z opiłkami to znaczy że czas na wymianę tarcz czyli na taką naprawę która pozwoli uniknąć awarii

tylko kto się na to zdecyduje jak auto jeszcze jeździ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie oleju w skrzyni. Chodzi git to po co w niej coś ruszać...

 

To może oleju w silniku też lepiej nie zmieniać skoro nic się nie dzieje :duh:

 

A masz gdzieś w książce serwisowej napisane, ze się olej wymienia w skrzyni? Zadzwoń do ASO to zobaczysz co ci powiedzą, a to że ludzie wymieniają to już inna sprawa...

widza że znowu stary problem ...

oleju w skrzyni nie wymienia się !

nie ma styku ze spalinami to przewidziany jest na całą eksploatację

a jeśli jest brudny czy z opiłkami to znaczy że czas na wymianę tarcz czyli na taką naprawę która pozwoli uniknąć awarii

tylko kto się na to zdecyduje jak auto jeszcze jeździ ?

 

popieram w 100% :8)

 

ta skrzynia to nie jakaś w maluchu ze są ubytki oleju i jakies nieszczelności ze trzeba go dolewac i wymieniać. Chyba ze było coś z nią kombinowane i nie gra tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ludzie czy wyscie poszaleli z ta wymiana oleju w automatach?

Sami sobie problemy stwarzacie. Przeczytajcie sobie dokladnie ksiazke samochodu i dowiecie sie ze jest w tych skrzyniach tak zwany olej dozywotni i nie wymaga wymiany.

Mam juz trzecia BMW z automatem i jak do tej pory nigdy nie robilem wymiany oleju i skrzynie wytrzymywaly bez problemu dodam ze jednym z nich byla siodemka E38 i sprzedajac ja z przebiegem ponad 300000 km nie bylo roznicy w pracy skrzyniu jak przy jej kupnie.

I z tego co wysledzilem tu na forum to najczesciej wystepujace problemy z automatem maja ci ktorzy ciagle cos wyszukuja, ulepszaja i prowadza niepotrzebne zabiegi pielegnacyjne. Rozumie ze jak juz sie cos pogorszy w pracy skrzyni nalezy podjac kroki zapobiegajace albo naprawcze.

a tak zwana profilaktyka na wszelki wypadek raczej jest niewskazana i nawet niezalecana. Sa to opinie fachowcow na codzien majacych doczynienia z tym problemem.

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ja piszę o profilaktycznej wymianie tarcz w skrzyniach takich z przebiegiem około pół tysiąca kilometrów

na pewno nie ruszałbym niczego w autach mających mniej niż 250-300 tyś. kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, żeś z Poznania. Ja wymieniałem olej i filtr u Walkowiaka w Szczepankowie. Koszt wymiany oleju, filtra, jakieś uszczelki itd... 670zł brutto

 

Witam,

A moglbys mi dac adres albo tel. do tego warsztatu ? Nie wiem kogo sluchac, jeden serwis mowi, ze wymienic, inny, ze nie. Prawda chyba jest gdzies po srodku. :)

Zabawne.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e39 i tez przerabiałem ten problem .osobiście udałem sie do serwisu BMW z zapytaniem jak to naprawdę jest>?????????

powiedzieli mi ze niektórzy chcą być mądrzejsi od serwisu i na siłe chcą wymieniać olej.

gość powiedział ze mieli juz takie przypadki .po wymianie ludzie jeżdzili i po kilku dziesięciu km skrzynie padały.powiedział równiez ze jak nie ma zadnych wycieków i skrzynia chodzi ok to lepiej nie ruszać bo Ci co ruszali mieli póżniej problemy.to są słowa gościa z serwisu BMW

Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego kompromisu nie dojdziemy :)

W serwisie mówią jedno, inni mówią drugie itp. Zadaj sobie pytanie kto w serwisie pracuje, w życiu bym im samochodu nie podstawił na jakąkolwiek wymiane.

Niech każdy robi jak uwaza :))) pozdrawiam

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego kompromisu nie dojdziemy :)

W serwisie mówią jedno, inni mówią drugie itp. Zadaj sobie pytanie kto w serwisie pracuje, w życiu bym im samochodu nie podstawił na jakąkolwiek wymiane.

Niech każdy robi jak uwaza :))) pozdrawiam

 

ty pewnie wolisz oddawac do pana henia co ma ręce uwalone po łokcie z przekonaniem jak swietnie wykona to co mu zlecisz i to jeszcze za 1/5 ceny ceny ASO...

Wiadomo, nikt nie lubi przeplacac, ale z cena idzie jakos - nie tylko samej czynnosci serwisowej ale i obslugi.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego kompromisu nie dojdziemy :)

W serwisie mówią jedno, inni mówią drugie itp. Zadaj sobie pytanie kto w serwisie pracuje, w życiu bym im samochodu nie podstawił na jakąkolwiek wymiane.

Niech każdy robi jak uwaza :))) pozdrawiam

 

ty pewnie wolisz oddawac do pana henia co ma ręce uwalone po łokcie z przekonaniem jak swietnie wykona to co mu zlecisz i to jeszcze za 1/5 ceny ceny ASO...

Wiadomo, nikt nie lubi przeplacac, ale z cena idzie jakos - nie tylko samej czynnosci serwisowej ale i obslugi.

 

pozdro.

 

Owszem... ja rowniez mam znajomych co serwisuja sie w ASO i PSEUDO ASO - kawusia, gazetka, czyste raczki... reczniczki... kulturka. A robota nie zawsze wykonana porzadnie - nigdy TANIO.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e39 i tez przerabiałem ten problem .osobiście udałem sie do serwisu BMW z zapytaniem jak to naprawdę jest>?????????

powiedzieli mi ze niektórzy chcą być mądrzejsi od serwisu i na siłe chcą wymieniać olej.

gość powiedział ze mieli juz takie przypadki .po wymianie ludzie jeżdzili i po kilku dziesięciu km skrzynie padały.powiedział równiez ze jak nie ma zadnych wycieków i skrzynia chodzi ok to lepiej nie ruszać bo Ci co ruszali mieli póżniej problemy.to są słowa gościa z serwisu BMW

 

A ja mam oficjalne pismo z serwisu BMW z Warszawy gdzie na pytanie (nie moje bo ja wiem, ze plyn w kazdej skrzyni sie wymienia! i to czynie) o wymiane plynu w ASB napisali ze oleju sie nie wymienia! jednakze WIELOLETNIA praktyka warsztatowa wskazuje ze... u klientow, ktorzy zdecydowali sie na wymiane (co 50-80kkm okolo) zauwazono drastyczne mniej awari ASB niz u ludzikow, ktorzy skrzyni niedotykali.

Proste.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.