Skocz do zawartości

komputer i kasowanie inspekcji


damian81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim maniakow BMki ;) Mam pytanie czy orietuje sie ktos dlaczego komp startuje mi dopiero po jakims czasie nieraz odpalam i dziala n ieraz nie.Chodzi o ekran pod licznikiem ten maly dziela.

Aha i jeszcze jak skasowac inspekcje po wymianie oleju.Mam odblokowane OBC i moglbym zrobic to kodem ale jakim nie wiem.Pozdrawiam i milej jazd wszelkimi furkami pod znakiem BMW

 

_____________________________________

moderator:

damian81 – proszę dokładnie przeczytać regulamin i dostosować się do niego także w zakresie poprawnego tytułowania wątku.

Nie ma sensu nazywać wątek: „Pytanie” (jak to było przed moja zmianą). Każdy, tworząc wątek, o coś tu pyta lub ma problem. Poza tym proszę szukać informacji w tym, co już jest napisane, bo kasowanie inspekcji było już opisane.

____________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręcasz kluczyk na zapłon, bierzesz kawałek grubego kabla lub druta o średnicy około 1mm, otwierasz wtyczkę diagnostyczną, wkładasz jeden koniec kabla do "dziurki" nr 7 a drugi do "dziurki" nr 19, czekasz kilkanaście sekund i inspekcja skasowana :cool2:

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko tą operacje wykonujcie na zamkniętych drzwiach!!!

 

To nie jest zasada – słyszałem już o teoriach z drzwiami – ale różnych. Ja akurat skasowałem sobie inspekcję przy otwartych drzwiach – nie miałem powodu, żeby sprawdzać tego przy zamkniętych. To widocznie jest jakaś indywidualna sprawa – może zależna od rocznika lub czegoś innego.

 

Tak samo jest z kolejnością – jeżeli pamiętam, też bywa różnie, u mnie było tak, jak KrzychuKrzys napisał.

 

(czyli:

1 - najpierw włączenie zapłonu - ostatnia pozycja przed włączeniem silnika

2 - potem zworka odpowiednich pinów w gnieździe diagnostycznym )

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest zasada – słyszałem już o teoriach z drzwiami – ale różnych. Ja akurat skasowałem sobie inspekcję przy otwartych drzwiach – nie miałem powodu, żeby sprawdzać tego przy zamkniętych. To widocznie jest jakaś indywidualna sprawa – może zależna od rocznika lub czegoś innego.

 

solaris dokładnie jest jak piszesz

to kwestia indywidualna auta , jedne kasują się na otwartych i zamkniętych a inne tylko na zamkniętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNIE NA OTWARTYCH NIE POSZŁO!!!!!!!!!!! :shock:

 

spokojnie, tak jak pisali koledzy wyżej u niektórych da sie wykasować przy otwartych u innych nie.

 

ja walczyłem z tym trochę bez powodzenia zanim doczytałem żeby zamknąć drzwi i przy 1szym podejściu z zamkniętymi sie wykasowało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Oil Service - zworka na 3s, Inspection - zworka na 12s, Inspekcja z zegarkiem - zworka na 12s, po czym 20s przerwy i zwieramy na kolejne 12s. Ot cała tajemnica kasowania inspekcji. Przed założeniem zworki włączamy zapłon i zamykamy drzwi kierowcy.

 

Szczegółowe instrukcje kasowania inspekcji znajdziecie w moim poście (załącznik) http://forum.bmw-pomorze.pl/viewtopic.php?t=111.

 

 

Mam nadzieję że temat został wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.