Skocz do zawartości

[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka


gregsonicop.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z wyświetlaniem komunikatów na desce rozdzielczej tam gdzie jest obrotomierz i prędkościomierz, chodzi konkretnie o to że w miejscu wyświetlania komunikaów o żużyciu paliwa itp. napisy są nie dokładnie wyświetlane, brak wyświetlania całych liter a tylko fragmenty liter, dodam że w chwili wczoraj było ok. -15 mrozu, a w dzień było ok. -4 stopnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież jest napisane "większość", a nie wszyscy !

Po za tym nie ciesz się za wczasu :mrgreen:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to na "stałe" czy tylko jak jest zimno ? Jak przejedziesz np. pół godziny, godzinę, to dalej tak masz ?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam

dodam, ze pojawiło się to od 2 dni, wcześniej tego nie miałem, więc trudno mi coś w tej materi pisać, dzisiaj mam jechać na komputer, może trzeba coś skasować.

Stąd moje pytanie do kolegów z forum, może wiedzą dlaczego to występuje i jak to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować regenerować wyświetlacz, ale to jest rozwiązanie na krótka mete, nie zawsze skuteczne i nie kazdy sie tego podejmuje. Najlepszym rozwiązaniem jest niestety kupno nowego :| , albo jak Ci to bardzo nie przeszkadza jezdzenie z takim jakim jest.

Poza tym nie wiem jak wyglada sprawaprzy montowaniu nowego dotyczaca przebiegu, czy naliczany jest on od poczatku czy kontynuowany dalej :?: :?: :idea: .

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to "padają" Ci pixele - wykasowanie, przprogramowanie itp. czegokolwiek nic nie pomoże, poprostu wyświetlacz "siada".

Wymiana liczników musi być ostrożna, to nie jest takie proste - musi być dokładnie do takiego samego modelu samochodu (często nawet wyposażenie ma znaczenie), chyba, że kupujesz nówkę w ASO, to "no-problem"

Przebieg będzie taki jak wprowadzisz ;) - tylko to trzeba robic umiejętnie ;)

 

Aha można też próbować naprawiać, także "domowym" sposobem ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasami zanikają kosteczki czyli pixele jak seba powiedziałeś.Zanikają ale tez same sie naprawiają .Juz sie do tego przyzwyczajiłem .Szczególnie jak jest zimno to zanikają. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zanikają ale tez same sie naprawiają .Juz sie do tego przyzwyczajiłem .Szczególnie jak jest zimno to zanikają.

U mnie jest tak z wyświetlaczem radia. Jak jest zimno to giną piksele, jak się rozgrzeje to wracają...

Podobno to początek końca :(

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, ze pixele znikają i po jakimś czasie pojawiają się.. czynnikiem jest temperatura i nacisk... :cool2:

 

Czy ktoś się w końcu z Was weźmie i rozbierze ten wyświetlacz i przeczyści sobie paseczki łączące wyświetlacz z płytką :?:

Te paski łączące się poprostu odklejają lub kruszeją.. ale można takie coś dokupić w elektronicznym sklepie...

Ja naprawiłem u siebie w 750 w ten sposób BC... I wiem jak go się rozbiera... nie wiem co trzeba rozkręcić w liczniku czy radiu aby wydostać wyświetlacz... ale pewnie sobie poradzicie...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że E38 i E39, jest to prawie nie do naprawienia - praktycznie nie da się dostać do pasemek ..., chociaż fachmani sobie z tym jakoś radzą ... (ale nie dopytaywałem się jak ...) ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj u mechanika w sprawie tych napisów na desce rozdzielczej i powiedział że to zużycie wyświetlacza i nic na to nie można poradzić poza wymianą, pewnie jak koledzy słusznie piszecie da się to naprawić jakims domowym sposobem ale chyba lepiej tego nie ,,dotykać" i tak też mam zamiar zrobić, pozostawię to w spokoju, aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, a może gdy przyjdą jakieś dodatnie temperatury to lepiej to zacznie wyświetlać,

Serdecznie dziękuję wszystkim moim przedmówcą za wypowiedzi.

Pozdrawiam!!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to należy do (nielicznych ;)) wad BMW, od wielu, wielu lat nie potrafią sobie z tym poradzić ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj u mechanika w sprawie tych napisów na desce rozdzielczej i powiedział że to zużycie wyświetlacza i nic na to nie można poradzić poza wymianą, pewnie jak koledzy słusznie piszecie da się to naprawić jakims domowym sposobem ale chyba lepiej tego nie ,,dotykać" i tak też mam zamiar zrobić, pozostawię to w spokoju, aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, a może gdy przyjdą jakieś dodatnie temperatury to lepiej to zacznie wyświetlać,

Serdecznie dziękuję wszystkim moim przedmówcą za wypowiedzi.

Pozdrawiam!!!! :wink:

 

:) :) :) Majac w pespektywie wydanie 700-800 zl ja tez stwierdzilem ze zanik kilku pixeli az tak bardzo mi nie przszkadza :lol:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przez przypadek znalazlem stronke o e39 tylko ze po niemiecku.Ja niestety niezbyt umiem ten jezyk ale wydaje mi sie ze tam cos jest napisane o tym problemie.. Jezeli ktos umie sprechac to moze to przetlumaczy.

Oto link:

http://www.bmw-portal.de/wbboard/thread.php?threadid=418&boardid=31&styleid=1&sid=0bee54ad8505b0b1e3a5ca3da5e207f9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda do E38, ale jest to podobne do E39 :

http://www.7-forum.com/modelle/e38/pixelfehler/index.php

http://www.ruru.ch/pages/Tinker/BMWKombi/index.htm

Trzecia metoda - rozbieramy licznik i psikamy ile się da odpowiednim środkiem do czyszczenia układów elektronicznych (nie elektrycznych ani styków), np. firmy Abersil o nazwie Ambertron, on odparowuje całkowicie oczyszczając bazdotykowo układy, styki itp.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można, ale nie zawsze wychodzi :( ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przez przypadek znalazlem stronke o e39 tylko ze po niemiecku.Ja niestety niezbyt umiem ten jezyk ale wydaje mi sie ze tam cos jest napisane o tym problemie.. Jezeli ktos umie sprechac to moze to przetlumaczy.

Oto link:

http://www.bmw-portal.de/wbboard/thread.php?threadid=418&boardid=31&styleid=1&sid=0bee54ad8505b0b1e3a5ca3da5e207f9

 

Przetłumacozny tekst :

 

Nauczenie naprawcze:

 

WARNING:

Chciałbym wspomnieć jeszcze następująco:

Nie ponosze odpowiedzialności przy rozwaleniu licznika. Kiedy ma się szczęście będzie dobrze , w przeciwnym razie zafundujesz sobie nowy.

 

Gdy rozkęcisz 2 śruby z licznika u góry, kombi z deski rozdzielczej

Są wywieszone kable szybko i to jest kombi już na zewnątrz.

Polecam otworzyć Torxschraubenzieher wokół Torxschrauben!

 

Uwaga przy wskazówkach - Oś musi zostać zatrzymana szczypcami i ściągana razem ze wskazówką.

Widzi się gumy, który robi kontakt z LCD- szkłem. Ta guma jest winna problemów. Ona naciska nie wystarczająco mocno . Polecam tam ścisnąć dodatkowo co między tym podwyższyć się wokół ciśnienia. Cienka tektura lub tworzywo sztuczna.

 

Pozdrowienie Mudi

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rozkręciłem licznik > doszedłem do tego co z instrukcji niemieckiej ale tam nikt nie wytłumaczył co zrobić z tą taśmą przezroczystą którą ściągnął.

 

Dokładnie ten moment : http://www.ruru.ch/pages/Tinker/BMWKombi/pages/DSCN2520.htm

 

Ale nabroiłem

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tal zajmuję sie regeneracją wyświetlaczy. Naprawię każdy nierozbierany, z rozbieranymi róznie bywa.

Co do postów wczedśniejszych

- nie ma tam żadnych gumek przewodzących (nie w E38 i E39) bywały w starszych modelach

- nie można tam "psikac" niczym - prawie pewne uszkodzenie całkowite - brak możliwości naprawy

- nieumiejętne sciąganie wskazówek - kończy się zacinaniem lub śmiercią danego wskaźnika

- jeśli ktoś mówi że spróbuje ale nie daje gwarancji - niech lepiej nie dotyka - po takich fachowcach naprawa niemożliwa

WIĘCEJ INFO - 0602268217

ZROBOIONE PRZEZE MNIE DZIAŁAJA BEZAWARYJNIE JUZ PONAD 3 LATA

NAPRAWIAM TEŻ - LCD KOLOR

na czas naprawy zegary zamienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.