Skocz do zawartości

Trzaski


progressowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Od miesiaca mam 530i. Jak kupowalem nie trzeszczlo bo specjalnie sprawdzilem czy podczas skrecania kierownica na postoju nic nie trzeszy a tu masz lekkie pukniecie trzask dochodzi mego ucha. Auto nie wyglada na powypadkowe ani pokolizyjne. Czy ktos ma podobny proglem? Nie chodzi mi o te tarcie kolumny kierownicy. A raczej o taki dzwiek z belki wzmacniajacej zdezaka. Rozni mechanicy roznie mowia i roznie stwierdzaja normalnie nienoralne dziwactwa wymyslaja. Typu sprezyna, wahacz itd. Co mechanik to co innego. jestem uczulony na jakiekolwiek stuki,trzaski w aucie.

 

A i jeszcze jedno. Po czym mozna poznac w Bmw e-60 czy szyba jest fabryczna? Bo bmw nie stosuje oznaczen roku. Jak to jest z tymi szybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uroki polski to jedno a bmw - drugie.

W moich poprzednich samochodach raczej nie mialem problemow, a jk cos stukalo to sie wyminialo i juz.

Mam juz wymieniona przekladnie, aktywny stabilizator wraz z tulejami i ostatnio gorne wahacze i jeszcze cos stuka. Naszczescie juz dosc cicho ale denerwuje. Oczywiscie serwis twierdzi , ze jest ok.

Albo sie przyzwyczaic, albo zmienic auto, albo cale zawieszenie.

Dodatkowo po wgraniu nowego softu ociupinke poprawilo sie zachowanie aktywnego ukladu kierowniczego i dynamic drive'a - nadal niezbyt stabilnie sie zachowuje przy szybkiej jezdzie, ale w zamian pojawily sie wibracje od silnika.

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sprężyną o której piszesz to może byc cos na rzeczy.

U mnie (w e39 co prawda) też pojawiły sie jakieś trzaski a tydzień później pękła (w DWÓCH miejscach) sprężyna w zawieszeniu. Trzaski były jakby plastik tarł o plastik zwłaszcza przy skręcaniu kół w lewo. Spręzyna też pękła lewa.

Więc moze warto jednak zweryfikować stan sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zdjagnozowale sam. Wczoraj wycieralem wycieraczki szyby. Przypadkiem oparlem sie o maske - a tu skrzypienie. Pociagnelem za nia do gory i na dol i masz dzwieki wydobywaja sie od mocowan maski. Wystarczy zawiasy psiknac preparatem smarnym lub dokrecic. Luzu jak nie ma na srubach a zatem nie chce dokrecac bo wiecie potem ruszane sruby,spasowanie nie takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi "progerywnego".

Chłopie, lej paliwo i w przysłowiowy palnik. Ten samochód ma jeździć i szkoda czasu i zycia na przysłuchiwanie się jakimś trzaskom. One zawsze i w każdym aucie będą jak się jeżdzi po takicg drogach jakie są w Polsce. Tak na marginesie to jak słucham tego palanta Donalda, który gada o rozwoju i cudzie gosporadczym to chce mi się wyjachać do Chin na stałe. Tam przynajmniej są dobre i szerokie drogi (byłem tam i sam widziałem). Kazać by takiemu Donaldowi postać w tych korkach jakie były w zeszłą niedzielę na wszystkich drogach, to może w tedy ten palant przestałby gadać głupoty.

Wracając do tematu. Nie matrw sie kolego, bo po roku eksppolatacji na naszych drogach Twoja E60 będzie stukała i pukała jak wóz drabiniasty. Moją zresztą też.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.