Skocz do zawartości

Pierwsze E46 320d m47 136KM z turbiną od wersji m47n 150KM


SYLWEK28

Rekomendowane odpowiedzi

..dalej to muszę ustawić się z moim tunerem zeby zmodyfikował program pod nową wydajniejsza turbinę i wówczas pojawią się dodatkowe KM & Nm po to zresztą to wszystko zrobiłem, ciekawy jestem efektów, mój tuner zresztą także .. u mnie ograniczeniem nie była pompa jak u wiekszości tylko brak powietrza :wink:

pisalem już kiedyś o tym w tym wątku :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=52937&postdays=0&postorder=asc&start=75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jasne mate46, że napiszę, podniesiemy jeszcze doładowanie o 200mbar i daki z 16 na 25% :mrgreen:

sam zachodzę w głowę co pokaże Maha :mrgreen:

jak narazie to słabszy dół i mocniejsza góra niż na starej turbawce, trzeba teraz to wszystko ładnie zgrać i shamować ale to już głowa Wojtka z M.T. Katowice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W piątek auto zostało poddane korekcie programu pod nową turbosprężarkę Wojtek z M.T. Katowice spisał się wzorowo, wyszło całkowicie bezdymne 171KM & 364Nm na hamowni obciążeniawej Maha. Dodam ,że seria auta wyszła 136KM & 290Nm więc przyrost widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko apropos Twojego podpisu: " Fajnie jak 2.0D jezdzi jak 3.0D a pali jak 2.0D" - uwierz mi, ze nie jezdzi jak 3.0d. Mialem 320d zchipowane na 187KM, ponad 400Nm i fakt bylo szybsze niz seria, ale teraz porownojac z 3.0d to duzo jej brakowalo. 3.0D jest elastyczniejsze i zawsze pod noga jest moc. Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz 3.0d czy to słabsze czy mocniejsze jeśli to słabsze to uwiez mi ,że tak jeżdzi, po pierwsze 320d jest dużo lżejsza, po drugie Ty miałeś M47N gdzie ciśnienie CR jest 1500 barów, u mnie jest 1850,po trzecie od 1900 obr. do 4000 mam do dyspozycji 350Nm i więcej więc moc jest dostępna kiedy chcesz,poza tym mam inaczej ustawioną sztangę na turbinie, więc dół jest (bo pewniw Ci o to chodzi) :D i co najciekawsze bez przeładowań

..wiadomo,ze 6 cylindrów pracuje równiej bo czy ciszej to bym polemizował.. ale 4 cylindry spalają mniej, zobacz tylko co się z paliwem dzieje... :duh:

na trasie Wawa Katowice, testy strojenie i powrót zrobiłem 1070km i zapaliła mi się rezerwa :cool2: a nie jechałem jak emeryt :wink:

3.0d jaka by nie była przy ostrej jeżdzie swoje spali :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianix nie czepiaj sie :-)...ten link do foto ksiązki był lekko złośliwy :-)

Kiedyś w Poznaniu na stacji Tex (przy rondzie Obornickim) zatankowałem 68 litrów do samochodu ze zbiornikiem nominalnym 62 litry! Dodam że sam dojechałem! :-) Miałem zły dzień no i sie tak wkur... że oświadczyłem ze zapłącę za nie więcej niz 60 litrów a jak coś nie tak to dzwonimy po policję i raport spisujemy. Pacjent gdzies zadzwonił i zniesmaczony przystał na to.....

 

reasumując.... dystrybutory niekiedy sie "same" nadto rozkręcają!

 

Co do turbinki to pamiętam jak Sylwek rok temu o tym wspominał... jakies śruby miały troszkę nie pasowac... widzę ze etap wdrażania trwał długo ale jednak... GRATULACJE za samozaparcie w realizacji celu :-)

 

Faktem jest że wydajniejsza turbina i program odpowiednio zestrojony da coś więcej niż 2 litry ale miałem okazje jechać kawałek e46 330d... ta moc\Nm od 1500 rpm jest niesamowite.....

 

nie umniejszając Ci jednak gratuluję realizaci bo bez wątpienia jak wszystko dobrze Ci śmiga to masz niezłe 136 PS :-).

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze w koncu zrobiles korekte softu :mrgreen: .

 

Wiec mamy plus 20KM w stosunku do chipowanej na stockowej turbinie, chyba niewarto dokladac ok. 3500 zl do nowej turbinki ... (kupiles nowe turbo prawda) ?

 

Ehhh zeby te auta miały wydajniejszy uklad paliwowy to mozna by wlozyc naprawde duze turbo jak np. GT22 i wyjsc ponad 200KM ...a tak to wg mnie nieco sztuka dla sztuki .

 

Mozemy prosic o wykres ?

 

pozdrawiam

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILON to gość klasa :D widać to w każdym calu :D

i dalej u mnie nie było ograniczenia w paliwie :D pompa daje ile zapragne, doładowanie 1,38 bara więc loozik, ograniczeniem stał się w tej chwili Mapsensor, tego nie przewidziałem... :? wcześniejszy program był mocniejszy i auto zapinało duużo lepiej,ale od 3500rpm przydymiało a u mnie tylko ECO sie liczy i zdjął dawki tym samym mocy, Wojtek zrobił około 15 programów w ciągu czterech godzin testów przejechaliśmy wtedy prawie 70km..

.. na hamowni raz wyszło nam nawet równo 180KM & 370Nm i to na lżejszym programie tylko nie wiem jak to się ma do rzeczywistości bo mieliśmy uślizg ..więc drzemią rezerwy mocy w starej poczciwej 136tce :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
...już dawno tego auta nie ma ... :) możesz kolegę spotkać na SR forum ... nie da się bez wtrysków uzyskać więcej , my poszliśmy krok dalej i daliśmy hybrydę GT1752 i wyszło 170 KM ... bez sensu wstawiać wykresy skoro projekt nie ukończony , jak FIRAD coś zaoferuje to pojawi się wykres , mamy nadzieję że na 200 KM +

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC ile macie max dawki wtrysku??

To jest bez różnicy czy dasz 65 , 70 czy 75 , testowane ....to co widzisz w logach to tylko wartość zadana ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale czy samym turbo od m47n da się uzyskać 170

Tak da sie uzyskać ...ale ważniejsze ze to turbo dłużej utrzyma ciśnienie a tym samym moment ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.