Skocz do zawartości

[e39] Navi 16;9 mk4, mapy ktore ?


ajlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czytajac sporo watkow na forum, zebralem informacje i chce je potwierdzic, mianowicie znalazlem nastepujace mapy pasujace do e39(mk4):

 

- TeleataslPolska 2008 (jest POLSKA)

- Mapa firmy Navteq VDO Dayton 2008 (jest POLSKA)

- BMW Road Map Europe high (nie ma polski)

 

Mam pytanko:

1) Czym rozni sie mapa pierwsza od drugiej?

2) Niektorzy pisali ze mozna jakas updetowac taka mape dodajac np fotoradary itp. Jakiego softu trzeba uzyc aby dodac jakies szczegoly?

3) Czy sa jakies inne mapy zeby byla widoczna Polska?

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). Te dwie pierwsze mapy niczym praktycznie się nie różnią - wydane są przez inne Firmy i czasami można znaleźć brakującą dróżkę w jednej mapie albo pomyłkę w pierwszeństwie przejazdu w drugiej..... Najlepiej porównać obydwie i wybrać sobie optymalną.

Mapa trzecia zawiera Europę zachodnią bez Polski, jest na DVD więc tylko do MK4. Wniosek = jeśli się podróżuje to potrzeba mieć dwie płyty (pierwszą albo drugą plus trzecią) i na szlabanie z Niemcami (już nie ma szlabanów) wymieniać.

 

2). Ten soft nazywa się NavTweak i można nim uzupełniać firmware nawigacji, ale wiąże się to z dużym ryzykiem (po paru modyfikacjach można nie obudzić więcej czytnika...))).

 

3). Nie ma innych map z Polską do nawigacji typu High (MK1 - MK4). To znaczy są ale starsze (2006, 2006-2007, 2007-1, 2007-2 itd.), czyli mniej dokładne i mniej aktualne.

 

 

...

Edytowane przez macznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...2). Ten soft nazywa się NavTweak i można nim uzupełniać firmware nawigacji, ale wiąże się to z dużym ryzykiem (po paru modyfikacjach można nie obudzić więcej czytnika...))).

...

Tak jak napisałeś ten soft jest do Firmware, a nie służy on do uzupełniania fotoradarów - do tego służy oprogramowanie do edycji tzw. POI ...

Co do map, to wg mnie i większości osób różnica jest bardzo duża (szczególnie w małych miastach, bo duże fakt niewiele się róznią) - Teleatlas ma 43% pokrycia, a navtech 99%, ale navtech ma za to znacznie słabsze POI (czyli informacje o np. hotelach, restauracjach, serwisach itd itd.) i trochę więcej błędów ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś ten soft jest do Firmware, a nie służy on do uzupełniania fotoradarów - do tego służy oprogramowanie do edycji tzw. POI ... "

 

 

Cos wiecej na ten temat, jak sie dokldanie nazywa itp ?

 

 

 

P.S. Testuje Navtecha i na mapie w przyblizeniu 100m nie wyswietla mi np stacji benzynowych , tylko jakies wieksze obikety typu galerie, jakies centra nadlowe sa ikonki ale nic po za tym :/

 

BTW. Co oznacza opcja "HIDE ICONS" ukrywa ikonki na mapie:hoteli, domow handlowych itp ? Bo jeszcze nie doczytalem instrukcji :P

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu do POI - proszę poszukać na necie lub było kiedyś na forum ja się tym nie bawię :)

Tak, "HIDE ICONS" ukrywa ikonki na mapie (w starszym sofcie było "Disable Icons").

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do map, to wg mnie i większości osób różnica jest bardzo duża (szczególnie w małych miastach, bo duże fakt niewiele się róznią) - Teleatlas ma 43% pokrycia, a navtech 99%, ale navtech ma za to znacznie słabsze POI (czyli informacje o np. hotelach, restauracjach, serwisach itd itd.) i trochę więcej błędów ...

 

Drogi Sebastianie, pozwolę sobie z Tobą polemizować -

jak wiesz mam obydwie mapy i róznica między nimi naprawdę nie jest - cytuję Ciebie: "bardzo duża"... One się właściwie uzupełniają i dlatego ja napisałem że najlepiej wypróbować obydwie i wybrać sobie optymalną. Nie można autorytatywnie pisać która jest lepsza lub gorsza... niech zadecydują kibice...

 

Tradycyjnie pozdrawiam :D

 

 

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ver 2007-2 Navtech-a i 2007/08 nawzajem się uzupełniały, ale 2008-1 Navtecha rózni się juz bardzo od teleatlasa 2007/08, ale każdy może mieć swoje opinie - taką opinie jak moja ma jakieś 95% osób ;)

Oczywiście najlepiej mieć obie wersje ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.