Skocz do zawartości

[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady


MeWho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oddałem swoje BMW do naprawy ASB i Pan który ja robił opowiedział mi o niej i chce się z tą wiedzą podzielić z Wami zebyści może unikli kosztów i stresów zwiazanych z ASB.

 

A więc jak wiadomo skrzynia A5S390R jest prodkucji GM a więc została wyprodukowana na rynek Amerykański. BMW weszło z umowe z GM już nie poraz pierwszy i za silniki udostepnione do oplów dostali to cos nazwane skrzynią i nie bylo to dobry ruch :(

 

Mianowicie Pan od skrzynek powiedział mi czego ta skrzynia nie lubi. Bolączka tych skrzyń jest sprzegło hydrokinetyczne zwane konwerterem, często sie psuje w BMW gdyż jest za słabe do mocy i momentu wytwarzanego przez silniki BMW (2,5d i 3,0d) sprzegło zaczyna słabo regulowac cisnienie oleju w skrzyni i doprowadza do pracy na "sucho" elementów skrzyni, tak powstaja opiłki które zacierją pome oleju lock up tarczki itp.

 

A więc w podsumowaniu napisze jak traktować skrzynie, żeby wydłuzyć jej zywotnośc do maximum. Skrzynia nie lubi sie grzac tak więc dłuższe jeżdzenie z predkościami powyżej 150km/h nie jest wskazane (spowodowane jest to tym że jest to ASB na rynek amerykański a tam tempomacik 120-130 bez hamowania). Nie lubi ciąglego gaz hamulec bo sie wtedy również przegrzewa ( a tak sie w Polsce jeżdzi na trasie :( ) oraz najbardziej nie lubi kick down'a :(:(

 

Niestety trzeba sie dostosować do tych zaleceń bądź zmienic na manual. Jest jeszcze jedno wyjście gdyż w tym czasie wychodziła inna skrzynia niemiecka BMW i ta jest duzo lepsza mniej narażona na uszkodzenia nie grzeje sie tak i nie padaja konwertery.

 

Tak więc dla tych co chca kupić np 530dA to szukajcie z tą niemiecka skrzynią!! Chyba ze jezdzicie jak emeryci :dance: POZDRAWIAM!!!

Edytowane przez solaris520
poprawa literówki w tytule postu

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 949
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Oddałem swoje BMW do naprawy ASB i Pan który ja robił opowiedział mi o niej i chce się z tą wiedzą podzielić z Wami zebyści może unikli kosztów i stresów zwiazanych z ASB.

 

A więc jak wiadomo skrzynia A5S390R jest prodkucji GM ........

Chyba ze jezdzicie jak emeryci :dance: POZDRAWIAM!!!

 

GM ASB jest wspaniałym * produktem który to trzeba co 100tkm doglądać.

Nic nowego nie wniosłeś do tematu skrzyni GM. Ponadto ASB nie jest wydaniem sportowym i to w każdym Aucie nawet Audi Ford i inne.

bynajmniej moja skrzynia GM ma chłodnice* Oleju warunek wersji Euro , temat dość znany w autach sprowadzonych z USA CA tam na dodatek ze nie maja chłodnic olejowych skrzyń to jeszcze maja niektóre tylne Hamulce bębnowe przy V6 silnikach.

Osobiście wole naprawiać skrzynkę GM jak reanimować silnik po zakatowaniu MT . z pozycji 3.0 D jedynie mercedes podchodzi z 320 CDi i tez w 90% sa to Automaty które tez sie psuja , na inny sposób ale nie ma idealnych ASB w GM jest to może bardziej kosztowne jak u innych producentów ale można z tym żyć.

Osobiście nie zamienił bym ASB na MT w BMW 3.0d.

morał jest taki :

Ten kto nie miał do czynienia z GM ASB to będzie miał , a ten kto miał już do czynienie z GM ASB to cieszy sie piękna zmiana biegów i komfortem związanym z przyjemnością jazdy AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d miały tylko skrzynie GM a ZF to z innymi silnikami.

A tak wogóle to zmień warsztat bo jak ktoś Ci wmawia że to co naprawia jest do du.y to znaczy że nie potrafi tego zrobić dobrze i zabezpiecza się na wszelki wypadek.Fakt że te skrzynki nie są najlepsz ale mam kolegę co nalatał 530d już 550 tys. tylko po Polsce i skrzynka cała ale wymieniał olej co 60tys.

W mojej wymieniałem teraz olej po 240tys i jakos opiłków nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

skrzynia jest faktycznie wadliwa i przyznalo to posrednio bmw wymieniajac w pewnym okresie (za darmo) konwertery - po zmianie konwertera nalezy zmienic oprogramowanie na nowsze

 

skrzynia ma mala rezerwe na moc w wersji 3.0d, wiec wszelkie czipy pogarszaja sytuacje, ktora juz w serii nie jest najlepsza

 

ja traktuje automat jako zlo konieczne - szukalem dluzszy czas 3.0d z dobrym wyposazeniem z manualem, takich ofert jest niestety <5%

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh jezdziłes moze jakims audi a6 lub a8 w multitronicu?? to jest łagodna zmiana biegów, ja jaździłem paroma bmw 530d z ta skrzynia i im duzo brakuje do tych z audi, ale fakt ze mimo że skrzynie GM są słabe i tak awaryjnością są lepsze niz te audi. Ja uważam że ta skrzynia jest to du... bo jest OPLA i nie wytrzymuje osiągów silników BMW a Ty najwidocznie sobie wmawiasz ze tak nie jest. Weż sobie chipa i zobaczymy ile na niej pozjeżdzisz jak ona serii nie wytrzymuje co dopiero wirusa phyy.No i mam nadzieje ze ta chlodnica oleju nie peknie w tej skrzyni bo znowu bedzie remoncik u ciebie Zmieniłbym na inna skrzynie ale to jakos jest zespolone z kompem od silnika i jest dużo roboty i kosztow.

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh jezdziłes moze jakims audi a6 lub a8 w multitronicu?? to jest łagodna zmiana biegów, ja jaździłem paroma bmw 530d z ta skrzynia i im duzo brakuje do tych z audi, ale fakt ze mimo że skrzynie GM są słabe i tak awaryjnością są lepsze niz te audi. Ja uważam że ta skrzynia jest to du... bo jest OPLA i nie wytrzymuje osiągów silników BMW a Ty najwidocznie sobie wmawiasz ze tak nie jest. Weż sobie chipa i zobaczymy ile na niej pozjeżdzisz jak ona serii nie wytrzymuje co dopiero wirusa phyy.No i mam nadzieje ze ta chlodnica oleju nie peknie w tej skrzyni bo znowu bedzie remoncik u ciebie Zmieniłbym na inna skrzynie ale to jakos jest zespolone z kompem od silnika i jest dużo roboty i kosztow.

 

Przestań bluźnić na temat swoich wywodów może zacznij pamiętnik zwierzeń pisać ??

Wszyscy na Forum wiedza co jest 5 tylko ty nie wiesz ale wszystko przed tobą. A moja 530dA w M-pakiecie Full dysponuje mocą 227 koni i jedno co padło to tarczki sie nadpaliły(dość wczesne stadium) i to wszystko,Konwersacja ASB->MT to pikuś podmieniasz skrzynie swapujesz kompa na N i śmigasz MT ale to może za trudne dla ciebie.

Technologia ECU ASB i MT jest w każdym Aucie podobna mniejszym lub większym nakładem jest to do zrobienia wystarczy odpowiedni zapal i chęci posiadania MT , a skoro to takie trudne dla ciebie to wychodzi na to ze GM ASB bardzo ci odpowiada, wiec twoje twierdzenie jest nie do końca przekonywające ze GM ASB jest do niczego.

Wystrzeganie sie GM ASB w e39 3.0dA to można równie dobrze przekreślić opcje zakupu 3.0dA.

 

MeWho

 

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh jezdziłes moze jakims audi a6 lub a8 w multitronicu??

ja przejechałem sie Q7 3,0d z asb nowa z salonu i jak potem wsiadłem do swojej 60tki to humoru wcale nie straciłem,tylko podobno to są te same skrzynie ZF

a tak z boku tematu asb w E60 w trybie DS podobają mi sie redukcje bo prawie się wisi na pasach

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh moze nie jestem znawca wielkim bmw i ogolnie aut, daltego zarejestrowałem sie na forum żeby pogłebiać swoją wiedze i przekazać swoją wiedze innym skormno bo skromno ale zawsze daltego zalożylem ten temat. Ale skoro Ty tak wszystko wiesz no to można zamknąć ten temat, nie wiedziałem ze jestes tak obeznany. Widze przed Toba świetlaną przyszłość jako jakiś mistrz w ASO BMW. A przelożenie skrzyni z ASB na MT nie wiem czy jest proste czy nie dlatego zapytałem teraz mistrz mi odpowiedział i wiem. A to że nie zmieniam na MT nie musi oznaczac ze mi sie podoba ASB GM poprstu szkoda mi pieniedzy na taki swap i boje sie że to nie bedzie działać jak należy. I prosze Cie nie wywyzszaj sie tak nie każdy musi być tak obeznany jak Ty. pozdrawiam

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prosze Cie nie wywyzszaj sie tak nie każdy musi być tak obeznany jak Ty. pozdrawiam

 

W porównaniu do twoich doświadczeń zjechałem już nie jeden AT i w żadnym mi skrzynia nie padła, tajnik ASB GM są opisane na Forum. Wiec jako Nowy powinieneś zapoznać sie z Archiwum i w odpowiednim dziale zamieścić swoja refleksje.

Tytułowanie postów "wystrzegaj sie skrzyni GM ASxxxxx" jest karygodne gdyż następny zainteresowany przeczyta twoja wypowiedz i zacznie Panikować to ma służyć pomocą innym ??.

Sa odpowiednie działy i tematy gdzie można obwieścić swoje doznania, oczywiście jak przeczytał byś co nie co to zmienił byś zdanie.

Co nie oznacza ze zachwalam ten wspaniały* produkt GM.

A na temat Swojego Samochodu wiem więcej jak doradca Serwisowy w ASO,"doradcy bazują najczęściej na podstawie opisu usterki i na opinii Nadwornego Mechanika"A świetlana przyszłość z BMW będzie zwiazana z zwiększeniem nacisku na jakość podzespołów,Albo jak to sie ma w praktyce "Auslauf-Model"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem czy dobrze czy nie, ale zanim sie zarejestrowalem na forum przez 4 miechy go przegrzebywałem, ale niestety nie da sie wszystkiego przeczytac i spamietać. Moze i zle zatytułowałem temat, ale byłem zły na ta ASB i BMW ze to zamontowało. Ze swojej strony moge ci podać reke i sie zgodzić każdy ma swoje poglady na rozne tematy, ale jestem rad że ja i Ty i jak i ja i jak całe forum jeździmy wspaniałymi wozami i nie ma co sie kłócić :roll2:

To juz jest lekko off topic heh Pozdrawiam

 

A co do ASO to sie g... znają

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh jezdziłes moze jakims audi a6 lub a8 w multitronicu?? to jest łagodna zmiana biegów, ja jaździłem paroma bmw 530d z ta skrzynia i im duzo brakuje do tych z audi, ale fakt ze mimo że skrzynie GM są słabe i tak awaryjnością są lepsze niz te audi. Ja uważam że ta skrzynia jest to du... bo jest OPLA i nie wytrzymuje osiągów silników BMW a Ty najwidocznie sobie wmawiasz ze tak nie jest. Weż sobie chipa i zobaczymy ile na niej pozjeżdzisz jak ona serii nie wytrzymuje co dopiero wirusa phyy.No i mam nadzieje ze ta chlodnica oleju nie peknie w tej skrzyni bo znowu bedzie remoncik u ciebie Zmieniłbym na inna skrzynie ale to jakos jest zespolone z kompem od silnika i jest dużo roboty i kosztow.

 

hej,

wejdź na forum AUDI,

i poszukaj tematów o skrzyni multitronic ;)

to mniej więcej druga rzecz po 2.5 TDI v6 jakiej się w Audi wystrzegają hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hej,

wejdź na forum AUDI,

i poszukaj tematów o skrzyni multitronic ;)

to mniej więcej druga rzecz po 2.5 TDI v6 jakiej się w Audi wystrzegają hyhy

 

Wiem że multitronick AUDI to tez nie udana skrzynia ale ładnie zmienia biego mi sie wydaje ze lepiej niz ta GM. a silnik 2,5 TDI V6 razem z tą skrzynia torzą mieszanke po której plecy są sine :) 2,5 TDI R5 to jest fajny silniczek :)

Edytowane przez MeWho

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh jezdziłes moze jakims audi a6 lub a8 w multitronicu?? to jest łagodna zmiana biegów, ja jaździłem paroma bmw 530d z ta skrzynia i im duzo brakuje do tych z audi, ale fakt ze mimo że skrzynie GM są słabe i tak awaryjnością są lepsze niz te audi. Ja uważam że ta skrzynia jest to du... bo jest OPLA i nie wytrzymuje osiągów silników BMW a Ty najwidocznie sobie wmawiasz ze tak nie jest. Weż sobie chipa i zobaczymy ile na niej pozjeżdzisz jak ona serii nie wytrzymuje co dopiero wirusa phyy.No i mam nadzieje ze ta chlodnica oleju nie peknie w tej skrzyni bo znowu bedzie remoncik u ciebie Zmieniłbym na inna skrzynie ale to jakos jest zespolone z kompem od silnika i jest dużo roboty i kosztow.

 

hej,

wejdź na forum AUDI,

i poszukaj tematów o skrzyni multitronic ;)

to mniej więcej druga rzecz po 2.5 TDI v6 jakiej się w Audi wystrzegają hyhy

 

Witam,

no mojemu znajomemu padla multitronic. Naprawa..........13500,00 PLN :( :mad2:

 

pozdrawiam

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no mojemu znajomemu padla multitronic. Naprawa..........13500,00 PLN :( :mad2:

 

pozdrawiam

Gdzie on tą skrzynie oddał?? Kurde ładnie go skasowali :|

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hej,

wejdź na forum AUDI,

i poszukaj tematów o skrzyni multitronic ;)

to mniej więcej druga rzecz po 2.5 TDI v6 jakiej się w Audi wystrzegają hyhy

 

Wiem że multitronick AUDI to tez nie udana skrzynia ale ładnie zmienia biego mi sie wydaje ze lepiej niz ta GM. a silnik 2,5 TDI V6 razem z tą skrzynia torzą mieszanke po której plecy są sine :) 2,5 TDI R5 to jest fajny silniczek :)

 

TDI R5 super silnik żywotny, ale to nie V6TDI ;)

co do multironica - tam nie ma biegów ;)

poszukaj sobie na necie o budowie tej skrzynki, jest ciekawa ale mega wadliwa,

ja mam Automat w 2.0d chyba taki lub podobny do waszych, nie narzekam, chodzi jak ta lala,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 13,500zł to chyba lepiej było nówkę bo do E60 całość wychodzi 18,000zł w ASO z gwarancją

hej

 

Witam,

dokladnie była to naprawa w ASO.

Zdecydowal sie na serwis, bo w warsztatach cena była na tyle duża że wolał dopłacić i zrobić w ASO

 

pozdrawiam

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie brak tego efektu tzw paska bardzo mi sie podoba w multitronicu, a w BMW w tej ASB GM trszoek to jest wkurzające :(

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No i wlasnie brak tego efektu tzw paska bardzo mi sie podoba w multitronicu, a w BMW w tej ASB GM trszoek to jest wkurzające :(

 

To kup sobie Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie brak tego efektu tzw paska bardzo mi sie podoba w multitronicu, a w BMW w tej ASB GM trszoek to jest wkurzające :(

 

To kup sobie Audi.

 

Słuchaj że Ty jesteś ślepo w patrzony w swój samochód i nie widzisz w nim wad to oszukuj sie dalej. Ja widze wady i pisze co mogłoby być lepsze i z tego powodu nie musze odrazu zmieniać auta, dziewczyny też nie są idealne a jednak... :)

 

Jak to czemu bo by sie ten multitronic rozsypał :), fajnie sie niem jeździ, ale jest awaryjny. Wszystko przez te rosnące moce i momenty między innymi dlatego ta skrzynia GM tak pada :(

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee no nie ma co się zaraz wkurzać ;)

może po prostu jak chce się jeździć agresywniej powinno sie szukać manuala, a jezeli nie to automacik przy normalnej eksploatacji zaraz się nie rozsypie, no chyba ze Chipsa się wgrywa pełny but non stop i heja to pewnie się popsiuje ;)

co do multitronica to chyba to co napisałem było oczywiste,

że chodziło o moment i moc,

 

a co się w tej twojej skrzynce popsuło i ile zapłaciłeś?

moze ktoś przed Tobą jej nie oszczędzał,

wiesz nie wszyscy postępują z automatami jak należy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.