Skocz do zawartości

Reflektory Hella Celis


Dragon240-BMW Klub Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które miały lub mają takie reflektory.

 

Mianowicie zakupiłem sobie takie w dobrej cenie, ale nie chce mieć świecących pierścieni Celis w kolorze Xenon tak jak sprzedaje Hella tylko w kolorze złotym (żółtym) tak jak to jest w starszych BMW. Chce taki właśnie kolor bo mi osobiście bardziej sie podoba, a ponadto pięknie kontrastuje z bielutkim niebieskawym światłem xenonu.

 

Moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje sie jakie zostały użyte w nich diody (typ kształt moc) i czy da je sie zastąpić diodami dużej mocy o barwie ciepłej np. 1W, 3W, 5W ...

 

Gdzieś w zagranicznym serwisie widziałem z ringami czerwonymi wiec widać ze jakoś to dardy zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon a czy w celis napewno są Led'y ??? bo to chyba troszkę inna technologia... przynajmniej jak czytałem o tylnich lampach> porównanie Led i Celis ...

a technologia wykonania w tylnich chyba ta sama jak i w przednich ringach...

 

Wiem że znajomy montował do E38 ringi od E39... to kupował jakieś diody... ale nie żadne z allegro tylko w hurtowni elektronicznej mu sicgali... własnei chodziło o barwę że nie mieli takich i na allegro tez tylk ojakies niby super mocne białe...

za sztukę płacił coś ok 6zł...

wyglądało tak jak oryginał w E39...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Na necie gdzieś czytałem że w tych reflektorach zamontowane są najmocniejsze dostępne diody na rynku wiec o ile to prawda to są to diody. Logicznie myśląc, jeżeli to nie jest zwykła żarówka a na pewno nie jest bo ma barwę około 8000 k i nie jest to też CCFL to musi to być jakiś rodzaj diody.

 

Znam sie trochę na diodach i wszyscy piszą ze ringi diodowe to syf ale nikt chyba nie wie o istnieniu diod High Power (Edison Luxeon) są to diody wysokiej mocy na radiatorach które odbierają ciepło o mocy 1W, 3W, 5W a nawet 10W gdzie dla porównania najmocniejsze zwykłe diody swiecą kilka razy słabiej niz ta najsłabsza (1W). dioda o mocy 10W kosztuje około 150 zł i daje niewyobrażalną moc 600lm (lumenów) !!!!!!!!. Czyli wychodzi 60lm na 1W mocy, gdzie dobra żarówka ma 13,6 lm/W.

Chce zamontować w tych ringach w zależności od dostępności albo 1W albo 3W po dwie na ring w sumie 8 sztuk, bo podejrzewam ze tak jak jak w zwykłych oryginalnych ringach Hella, że zaczynają sie one i kończą poszerzeniem na źródło światła.

 

1W kosztują 15 zł a 3W 18zł. Kolor jaki sobie upatrzyłem to bursztynowy. Jest to najbardziej optymalny kolor. W palecie maja do wyboru zimno-białe odpada bo to właśnie takie jak tam są obecnie potem ciepło-białe wydaje mi sie ze były by to jeszcze za bardzo białe dalej do wyboru są pomarańczowe według mnie przegięcie, następnie zielone i niebieskie które odpadają z wiadomych celów, no i bursztyn który uważam za najbardziej stosowny.

 

Diody tego typu są stosowane w bardzo modnych ostatnio latarkach jak i również do oświetleń wnętrz i budynków, ze względu na swoja moc i energooszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdą to je rozbiorę zrobię zdjecia i dla edukacji innych maniaków tutaj zamieszczę. Na necie jest bardzo mało ralnych zdjęć tych reflektorów większość te same reklamowe. Przeszperałem trochę tego i lipa nic sie nie dowiesz.

 

Ja już na reflektorach do e36 zęby zjadłem, kupę kasy wydałem. Pierwsze oryginały soczewkowe sprzedałem bo zaraziłem sie ringami, i w ich miejsce kupiłem zespolone z kierunkiem i ringami w kolorze xenonu które od początku coś mi nie pasowały do sylwetki auta niby poprawiało wygląd a z drugiej strony coś szpeciło, jeździłem tak około roku problemu nie sprawiały świeciły ładnie i pod względem wyglądu i funkcjonalności potem dokupiłem do nich xeony, co do parowania parowały tylko bardzo minimalnie na rogach i to po obfitym myciu auta, no ale że nie podobały mi sie zbytnio to zmieniłem je na inne (in pro kupa syfu). Wymieniając je razem z nimi musiałem zmienić xenony na h7 bo w poprzednich była żarówka H1. Generalnie ładnie sie prezentują wygląd maja zbliżony do oryginału i posiadają piękne ringi jasno świecące w kolorze bursztynu (po trzy żarówki postojowe na jeden ring) no ale co z tego jak parują niemiłosiernie aż woda sie skrapla od środka, a dodatkowo świeca jak chcą jedna w niebo druga na pobocze i w ogóle strumień świetlny w nich jest jakoś dziwnie skupiony jak w szperaczu zamiast ładnie rozproszony. Jak je ustawiam przez jakiś czas jest znośnie ale po jakimś czasie to samo i nigdy nie udało mi sie ich ustawić perfekcyjnie jakby odbłyśniki były krzywe. Ogólnie korpusy krzywo zrobione szpary są, badziew jakich mało. Ze wogóle taki badziew ma homologacje i jest dopuszczony do sprzedaży.

 

Przyszedł w końcu czas na Hella w prawdzie mało mi sie podobają ale zależało mi na tym żeby były szczelne i posiadały soczewka + żarówkę H7 bo mam takie xenon obecnie. Żadne inne oryginalne lampy do E36 nie oferują H7 w połączeniu z soczewką bo jeżeli chodzi o ringi to bym sob je dostawił (CCFL) no ale nie ma takich wiec zostaje mi Hella i całe szczęście bo z nimi na pewno nie będzie problemu. Dawno bym je kupił ale było szkoda kasy teraz wydałem znacznie wiecej i nigdy jiuz nie kupie takiego śmiecia. Te wszystkie nieoryginalne reflektrory z Allegro nie są nic warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory dotarły jestem pod warzeniem pięknie wykonane i w rzeczywistości prezentują sie znacznie lepiej, a nawet pokuszę sie na stwierdzenie że są ślicznie. Na żywo i zamontowane na aucie wygladają całkiiem inaczej niż na zdjęciach reklamowych.

 

Tak jak przypuszczałem pierścienie celis podświetlane są diodami firmy Lumileds Luxeon. Diody 1W na własnym dużym radiatorze zasilane z drivera (płytka drukowana z elementami stabilizującymi zasilanie). Parametry zasilania diody 3.04V 265mA. Wszystko ładnie podłączane wtyczkami. Wykonanie i materiały zasługują na ocenę 5. Reflektory prosto w sie rozbiera szyba jest ładna gładka.

 

Diody można zastąpić diodami innej firmy np Edison Opto ważne żeby jej parametry były podobne do oryginału, chyba że specjalnie pod naszą nową diodę zostanie wykonany nowy driver który będzie jej dostarczał odpowiednie zasilanie.

 

Niestety dostępność tych diod w Polsce jest skromna i nie udało mi sie dostać bursztynowych wiec zamówiłem ciepłe białe. Oryginalne diody odlutowałem z radiatora i przylutowałem nowe dając pod spód pastę taka jak daje sie pod procesor. Po złożeniu świeca bardzo mocno światłem żółtym dosyć wyraźnie rózniacym sie od xenonów barwa światła diod ciepłych 3200k.

 

Po wszystkim jednak udało mi sie zlokalizować takie diody w Niemczech w sklepie z diodami High Power Led i zakupiłem je. Na razie czekam na przesyłkę jak sie pojawią jeszcze raz wyciągnę reflektory i zmienię diody. Widać z tego ze w reflektorach hella da sie zmieniać w bardzo prosty sposób podświetlenie na inne kolory i bez większej ingerencji podpasują nam diody 1W jeżeli chcemy mocniejsze trzeba przerobić driver.

 

http://images29.fotosik.pl/150/b374f515c211aaacm.jpg

http://images27.fotosik.pl/150/3234546ff050f66em.jpg

http://images31.fotosik.pl/127/a3b128081c42002dm.jpg

http://images31.fotosik.pl/127/57953e955b1aacdam.jpg

http://images23.fotosik.pl/150/d1fd874c632d53eam.jpg

Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wygląda naprawdę :clap: widac poprostu cena- jakośc...

reflektor przedni nie może byc za tani bo jednak jego wykonanie jest wtedy nieestetyczne ....

fajny efekt... tylko kosztowny..i niestety niektórzy montuja nawet ringi z allegro po 80z l...

i każdy ( w nocy bo w dzien z allegro nie widac ) jeździ na ringach ...

bedziesz jeszcze zmieniał te diody na bardziej bursztynowe?To juz wygladaja ok... myslalem ze beda bardzie biale

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wyszły trochę inaczej niż na żywo. Na żywo wyglądają jeszcze lepiej, ale kolor ringów niestety jest troszeczkę brzydszy niż na zdjęciach bardziej jasno żółty. Jak będą burszytny będzie ślicznie. Sama lampa na żywo wyglądają lepiej.

 

Zapomniałem dodać ze reflektor daje piękny rozkład światła widoczność na drodze jest super. Pod tym względem poezja nie ma porównania do in pro

 

Tak jak mówisz nie warto kupować podróbek i ja sie o tym przekonałem. Jeżeli już upiększać reflektor to tylko na oryginalnych boscha albo zkw czy hella. Te podróbki czy to o podwyższonej jakości czy nie to jeden chłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, byłem przeciwny weersji w chromie ale kupiłem je okazyjnie wiec dlatego sam chciałem wersje czarną ale jak przyszły i załozylem to muszę przyznać ze teraz nie wiem czy bym zmienił.

 

Tak teraz jeszcze halogeny bo to tez nie oryginalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz ci tylko halogeny paruja ;) Wygladaja lepiej niz na aukcjach ale jednak w srodku za duzo tego swiecacego sreberka jak dla mnie :) Ale napewno wyglad sie poprawil :D

 

 

 

a mi szczerze przy tym aucie sie podobają...

przy takiej "serii" z ciemnymi listwami i zderzakami do polowy w kolorze ... lepsze czarne..

ale wydaje mi sie ze przy tej barwie lakieru ... i jak jest tak wszystko w kolorze to lepiej wygladaja te srebrne...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także się podoba. :cool2: Gratuluję pomysłu, :handshake: myślę, że warto było. Samochód fajnie się prezentuje.

 

Dragon240 Tak się zapytam, ale już z czystej ciekawości. A te "kwadratowe" odbłyśniki jakoś nie rzucają się w oczy. Wybacz to pytanie, lampki fajne ale jakoś tak zwróciłem uwagę na to w pierwszej kolejności.

Skoro masz już lepsze oświetlenie, to pozostaje życzyć przyjemności z jazdy w nocy. ;) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass_81 chodzi ci o całe wnętrze reflektora to niklowane za szybą że nie rzuca sie w oczy ??, jeżeli tak to powiem ci że zwraca na siebie uwagę. Co do jazdy w nocy wczoraj właśnie miałem trasę i jestem bardzo zadowolony.

 

Obawiałem sie że będzie sie rzucało w oczy za bardzo ale nie jest tak. Doszedłem do wniosku takiego, ze za te pieniądze to je biorę jak pojeżdżę i będzie brzydko to zawsze mogę je odsprzedać i w to miejsce kupić ciemną wersje ale na razie mi sie podoba. Zdaje sobie sprawę że znalazło by sie pewnie dużo osób którym to sie nie podoba ale to właśnie kwestia gustu. Jakbyśmy mieli ten sam to wszyscy byśmy chodzili tak samo ubrani jeździli takimi samymi samochodami spotykali sie z tymi samymi kobietami itd :). Dla jednych to kicz dla innych nie. Mi na przykład nie podobają się tylne światła ala lexus praktycznie w żadnym aucie i ciężko mi zrozumieć dlaczego ktoś tak szpeci auto ale inni mogą mieć ten sam zarzut do mnie

 

 

Chciałeś Rafał zdjecia w dzień niestety auto postawiłem daleko od okna a obiektyw posiadam tylko 55mm

 

http://images34.fotosik.pl/127/b22391b64f27cbdcm.jpg

http://images27.fotosik.pl/150/ff14d0d14e2afeddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass_81 chodzi ci o całe wnętrze reflektora to niklowane za szybą że nie rzuca sie w oczy ?? , jeżeli tak to powiem ci że zwraca na siebie uwagę.

Tak, dokładnie o to mi chodziło. :) No i super. :mrgreen: :cool2:

Pooglądałem zdjęcia lamp "na" aucie i fajnie to wygląda. A z innością popieram w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.