Skocz do zawartości

nieraz pojawia mi się kropka przy dziennym liczniku km


sebor

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo na forum. Niektorzy obstawiaja, że lampka syganlizuje manipulacje przy liczniku kilometrow (zapis cofnietego licznika nie zgadza sie z zapisem z innych punktow ukladu). Inni mocno zwalczaja ta hipoteze twierdzeniem, ze jest to sygnalizacja slabego naladowania akumulatora. Osobiscie sklaniam sie do drugiej wersji bo lampka ta zapalila mi sie tylko raz kiedy umieral mi akumulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości - mówisz o wyświetlaczu na desce rozdzielczej - tam gdzie jest obrotomierz i prędkościomierz, czy o tym małym panelu obok radia (gdzie niektórzy mają zegarek)?

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie o wyswietlaczu na liczniku, licznik dzienny km.000.3 , to przykladowy zapis i chodzi mi o tą kropkę pomiędzy km a cyframi, jest nieco większa niż ta pomiędzy cyframi która oddziela kilometry od metrów
........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z praktyki wiem że swiecąca kropka oznacza niski stan naładowania akumulatora /naładowac albo wymienic na nowy/,po drugie to grzebanie przy liczniku jeżeli wogóle to sygnalizowane jest przez świecenie kontrolki poduszki powietrznej.Nie twórzcie znowu jakis mitów na temat tej kropki bo tylko mieszacie ludziom w głowach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiecenie kontrolki poduchy? o czym ty piszesz, chyba ze ktos jezdzil autem bez zegarow, to poducha sie zaswieci bo sterownik poduch wykrywa brak kontrolki - zarowki.

ta kropka nazywa sie fachowo "MANIPULATION POINT" jak nie wierzysz, to wpisz w googlach i sie dowiesz co oznacza slowo manipulacja. faktem jest ze przy slabym aku pamiec eeprom w zegarach moze zmieniac swoje komorki w sposob niekontrolowany co moze wplywac na wyliczenie sumy kontrolnej przez zegary. wiec swiecaca kropka jest skutkiem a nie wskaznikiem ze slaby aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kropka świeci ci sie cały czas lub zapala sie systematycznie... tzn ze coś "kombinowane z zegarami" nie koniecznie przebieg... wiec spokojnie...

przewaznei po przekreceniu przebiegu sie nie swieci :worried: hehehe

Teorie ze sie swieci bo ktos nie umiejetnie przkrecił liczni itp..to wieksze bzdury niż na debacie Tusk vs.Kaczynski ..

 

W najwiekszej ilsoci przypadków problem wystepuje przy kiepskim aku... jesli jezdzisz codzien co dwa .autem to niby bedzie ok odpala itp.. ale ta kontrolka wtedy sie bedzie swiecic... po wymianie aku powinno wrócić do normy...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontorlka zapala sie jesli procesor zegarow stwierdzi blad sumy kontrolnej pamieci eeprom, to ze przy lichym aku pamiec moze sie zle zapisac to sie zgodze. ale to skutek a nie przyczyna. kontrolka nie oznacza slabego aku a blad w pamieci jak pisalem. masz Check Control, czyz nei lepiej by bylo gdyby sie zapalal napis batery low albo cos podobnego? czy gdyby to bylo zwiazane z aku nie powinno byc zawarte w instrukcji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontorlka zapala sie jesli procesor zegarow stwierdzi blad sumy kontrolnej pamieci eeprom, to ze przy lichym aku pamiec moze sie zle zapisac to sie zgodze. ale to skutek a nie przyczyna. kontrolka nie oznacza slabego aku a blad w pamieci jak pisalem. masz Check Control, czyz nei lepiej by bylo gdyby sie zapalal napis batery low albo cos podobnego? czy gdyby to bylo zwiazane z aku nie powinno byc zawarte w instrukcji??

 

przeciez nie napsiałem ze jest to kontrolka słabeko aku :nienie:

 

tylko że w przypadku slabego aku najczesciej sie pojawia.

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

też mam ten problem w e46 320d 2002r

po pierwsze kupiłem auto z padniętym aku

po drugie było z włoch (holerne brudasy i przekręty) :)

po trzecie po podłączeniu do kompa poprzez kts-a był nagrany stały błąd czujników abs-u (tak jak by ktoś specjalnie odłączył 2 i przejeździł 1000 km)

po czwarte w innych modółach jest zapisany większy przebieg o te właśnie 1000 km

 

macie może pomysł jak to ogarnąć?

czy np inpą da się przeliczyć sumy kontrolne w liczniku? - jak nie to czym?

czy to pomoże po zliczeniu sum kontrolnych przebieg zostanie automatycznie skorygowany czy trzeba zaktualizować stan licznika ?

 

holerna elektronika w e36 było prościej jeden modół i po wszystkim :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, czytając wszystkie posty odnośnie tej kropki to troche namieszane jest. Mi zapaliła sie POINT MANIPULATION to wymianie LCM. Pojechałem do gościa który zajmuje sie BMW i zaprogramował mi LCM i kropka zniknęła. Jeśli świeci się cały czas to znaczy że były wymieniane zegary albo LCM a odnośnie cofania licznika to się nie zapali. Jeśli co jakiś czas się zapala to coś się dzieje albo z LCM albo z zegarami (starość). Elektronika nie jest wieczna, a jeśli akumulator bedzie juz słaby to ta kropka się nie zapali więc nie twórzcie jakiś mitów. Pozdrawiam
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z ta kropka bo nic takiego nie swieci sie u mnie. ale czytajac tu rozne wypowiedzi chcialem dodac do tematu ze mialem ostatnio ostre przejscia z akumulatorem, ktory kilkakrotnie calkowicie padal i zadna kropka mi sie nie pojawiala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka pojawia się tylko i wyłącznie po zmianie licznika albo LCM. Trzeba po prostu zaprogramować LCM bądź zegary i bedzie OK. Tak jak kolega pisze Akumulatro nie odgrywa żadnej roli z tą kropką
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.