Skocz do zawartości

Zainteresowany kupnem, ale mam pare pytan


vidlasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany kupnem Z3jki, jak juz wyczytalem ogolnie i zebraleinformacje to wiem ze decyduje sie na silnik 2.8l jestem w miare mlodym czlowiek co za tym idzie moja praca niestety nie daje mi takiego wynagrodzenia co bym mogl napedzac ta maszyne mieszanka oktanowa, rozmyslam wiec nad montazem instalacji gazowej sekwencyjnej.

 

1. Jak wyglada montaz takiej instalacji wykonalne/niewykonalne?

2. W standardzie Z3 ma kolo dojazdowe? Czy mozna bylo rozmyslac o montazu zbiornika toroidalnego w miejsce zapasowki?

3. Jaki koszt przykladowej takiej?

4. Czy pod maska silnika znajdzie sie troche miejsca na parownik i inne grzomty ktore trzeba zamontowac by instalacja funkcjonowala

5. Jak sie zachowuje to autko po takiej instalacji

6. Jesli ktos posiada taka instalacje czy moge liczyc na zdjecia jak wyglada to zamontowane w kufrze?

 

Dzieki wielkie za wszelkie odpowiedzi

Pozdrwaiam Vidlasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

pare informacji zdobyłem chetnie sie podziele,

Rzeczywiscie przeszukalem cale forum (notabene tam gdzie informacje uwazalem ze znajde) i o instalacji do Z3 nic sie nie dowiedzialem, domyslam sie ze albo nie ma tu osob ktore z taka instalacja jezdza w z3 albo moze jeszcze odpowiednie osoby nie przeczytaly posta,

tak czy siak

 

dojazdowka jest wiec zbiornik toroidalny to taki lekko kiepskawy pomysl, mozna zamontowac najnizszy jaki gazownicy oferuja chyba wysokosc 18 cm ale trzeba by stanac z linijka przy Ztce i popatrzec jak to wyglada, pod maska znajda miejsce na montaz uzadzen do gazu nawet kosztem demontazu seryjnego sprzetu (filtr powietrza zamienia na stozkowy - pan od gazu odrazu powiedzial ze zyskam na dzwieku :) heheh ale po co, bo na niczym innym to na pewno nie zyskam) i na parownik i inne duperele miejsce bedzie, wspomnial jedynie o silniku 2.8l w zaleznosci od rocznika ze sa jakies problemy z falowaniem obrotow ale o tym mozna poczytac gdzie indziej, no coz jezeli jest ktos z Wrocławia kto ma Z3 i znalazl by odrobine czasu bym mogl podjechac i zajrzec sobie w kuferek i pod maske to bym byl bardzo wdzieczny

to tyle

Najlepszego w Nowym 2008 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co chcesz kupic auto na ktorego utrzymanie cie nie stac?

jak dla mnie montaz instalacji gazowej w Z3 to jakies nieporozumienie.... i bez tego jest w niej malo miejsca...

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż.. Pozostaje pytanie dlaczego silnik 2.8?? Dlaczego ten samochód, to wiem. Wiesz, nie gniewaj się, ale planujesz zabicie auta. Kup sobie cos tańszego. Nawet jesli kupisz auto, założysz gaz to jego nie utrzymasz. Zaczniesz oszczędzać na uezpieczeniu.. Zachłyśniesz się moca i skończysz na najbliższym drzewie. Przemyśl to. Jeszcze to auto zdążysz kupić. Jako drugie albo trzecie. Ale nie podstawowe. Zrozum. Jestem Ci życzliwy.

I jeszcze jedno. Wcale nie mam 40 lat:-))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja ostatnio się troszkę wkurzyłem. Jadę sobie spokojnie moją konserwką w słoneczny dzień no a tu jak z podziemi wyrasta za mną srebrna z3 :worried:, gostek mnie wyprzedził a ja go troszkę śledziłem żeby zobaczyc sobie tą maszynkę z bliska w czasie jazdy, opony miał szerokie jak w traktorze :wink: :), gostek odjechał :cry2: :wink: ja jadę sobie dalej do celu mojej podróży, jadę na parking i co widzę :duh: Z3 w granatowym metaliku stoi sobie sobie dostojnie na parkingu, wyłażę z auta, oglądam, ludzie patrzą na mnie dziwnie ( jakbym miał jakieś złe zamiary wobec tego auta :twisted: ale naprawdę trudno oderwac wzrok od tego auta ( już wiem dlaczego nazywają go ci....wóz :D ) przecież nikt normalny nie przejdzie obojętnie obok samochodu,który sięga do pasa a już widok tej ciasnej kabiny ze skórzanymi fotelami to po prostu majstersztyk. Z4 się nie umywa.Dobra przepraszam za te nudne zwierzenia :cry2: ale musiałem to z siebie wyrzucic :twisted2: :D :twisted2: :wink: ale tak przy okazji mam do was pytanie natury praktycznej. Mianowicie chodzi mi o naprawy w tym samochodzie tzn. konkretnie to czy macie jakiś sprawdzonych mechaników czy warsztaty czy praktycznie z większością usterek jedziecie na serwis. Jestem również zainteresowany kupnem tego samochodu :modlitwa: ale szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie ciągłego pielgrzymowania do serwisu jak w przypadku merca slk.Zresztą serwisy nigdy w moich oczach nie cieszyły się szacunkiem a o przekrętach, które się w nich odbywają jak wiadomo krążą legendy :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze to bardzo niekonkretna podpowiedz DarPiet

kup sobie golfa w tdi jak chcesz ekonoimicznie jezdzic

Z3 nie sluzy do ekonomicznej jazdy tylko do lansu....

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nikt normalny nie przejdzie obojętnie obok samochodu,który sięga do pasa a już widok tej ciasnej kabiny ze skórzanymi fotelami to po prostu majstersztyk. Z4 się nie umywa. :duh:

:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

PIRSZO KLASA POWIEDZENIE!!!

PIRSZO KLASA!!!

 

:-))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.