Skocz do zawartości

320d - Problem z elektryczna szyba


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Ostatnio przy pierwszych przymrozkach pojawil mi sie problem z prawa szyba w drzwiach przednich (oczywiscie elektryczna) .

 

Otoz opuszcza sie OK, ale jak sie ja podnosi to powoli idzie i cos stuka i trzeszczy w tych drzwiach calkiem glosno, czasami sie zacina, raz mi calkiem stanela i nie chciala dojsc, juz bylem w strachu ze bede jechal 400 km z otwarta szybka przy temp. zewnetrznej 5*C :lol: , ale w koncu doszla.

 

Ktos moze wie w czym tkwi problem ?

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to wyskoczyła Ci szyba z szyny prowadzącej. W gorszym przypadku albo szyna się odkształciła na skutek *bodźców zewnętrznych* (czytaj dzwon lub ktoś coś szperał, bo że od temperatury to szczerze wątpię) lub ukruszyło się szkło i też poszło w cholerę. Możliwości mogą być miliony... Zdejmowanie boczków to chyba nie lada wyczyn w e46 więc raczej zostaw to komuś kto się na tym zna i na razie daj sobie spokój z wentylowaniem auta :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj zdejmowalem juz boczek z przednich drzwi, nie jest to operacja bardzo trudna, tylko troszke .

 

Myslalem ze dostane gotowa recepte :oops:, moze jednak ? :mrgreen:

 

Do konca roku pewnie sie tym zajme :mrgreen: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U w Octavi jak specjaliści z serwisu naprawiali central to źle zmontowali szybe - nie dali jednej głupiej podkładki\dystansu.... no i szyba po czasie przy podnoszeniu rozprężała sie w ten sposób ze wraz z prowadnicą sie klinowała i wybałuszła !!!!! BEZ ROZKRECANIA NIE ZAUWAZYLBYM PROBLEMU!!! Co i tobie bym sugerował. Demontarz boku to góra 10 minut... no i oczywiście o tej porze roku garaż albo polowanie na cieplejszy dzień :-)))
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany mechanizm podnoszenia szyb ( nie silnik). Ja juz to przerabiałem, i było tak samo, w połowie podnoszenia było stuknięcie i szyba szła dalej.

 

A w jaki sposob to naprawiles? Duzo kosztuje taki mechanizm?

 

Piotres, mam to samo w lewych przednich :duh:

I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze jeszcze przed swietami sciagne boczek i zajrze do tego ... :)

 

Dam znac co sie stalo :) .

 

Wiem ze kumpel w E36 coupe to mial juz kilka razy problem z szybami, a to opadaly luzno do konca, a to same unosily sie LOL :lol: . Ale w koncu tam nie ma ramek i wogole inna epoka raczej :) .

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym mechaniźmie są takie plastikowe prowadnice po których chodzi stalowa linka i najprawdopodobniej któryś z tych plastików się wykruszył lub linka jest gdzieś zagięta lub skręcona. Jeśli linka walnęła mechanizm do wymiany a jeśli któryś z tych krążków to w sklepach są dostępne zestawy naprawcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzis zdjelem boczek, poszlo szybko bo nie mam w opcji poduch w drzwiach ;-) .

 

I ..nic na oko nie widac :duh: . Wyglada na to ze musze rozmontowac caly mechanizm, lecz dzis nie mialem na to czasu :cry: .

 

Nie chce jakos odrazu, bez dokladnego sprawdzenia, zamawiac uzywki mechanizmu z allegro, bo kosztuja 200 zl ;-/ .

 

Wyglada to tak - w pewnym momencie , gdzies juz blisko dolu nastepuje jakies takie uderzenie/zgrzyt przy opuszczaniu, a przy unoszeniu szyba wyraznie zwalnia w tym miejscu ...

 

Zadna linka chyba nie pekla bo szyba unosi i opada rownomiernie ...

 

Nagralem nawet filmik z procesu opuszczanie - unoszenie :) .

 

Moze cos wam to pomoze w diagnozie ?

 

http://pl.youtube.com/watch?v=mnDkBwjVI5o

 

pozdrawiam

 

z gory dzieki

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm chyba jest oki ale przesmaruj go całego a problem może tkwić w prowadnicach szyby. Zobacz czy sie gdzieś uszczelka nie podwinęła lub nie odkręciła któraś ze śrób od prowadnić bo na moje ucho to coś z prowadnicą bedzie. Najlepiej będzie wyjąć szybe i cały mechanizm sprawdzić bez szyby jeśli będzie równo podnosić i opuszczać bez żadnych trzasków to mechanizm jest sprawny. Co do rozebrania całego mechanizmu to odradzam bo możesz mieć problem ze złożeniem go bo linka musi być odpowiednio napięta i nawinięta na kółka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis z moim bardzo spostrzegawczym kolega doszlismy do ladu co jest nie tak z ta szyba ...

 

W prowadnicy mocowanej do szyby ulamal sie kawalek plastiku trzymajacy bloczek linki ...linka wypada i zaczepia o szyne prowanicy .

 

= mechanizm szyby do wymiany :duh: .

 

Do diagnozy poleca uzyc malego lusterka - mozna obejrzec prowadnice od wewnatrz bez demontazu niczego :mrgreen: .

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, moze jednak nie musze kupowac nowego mechanizmu :D ..

 

Dokladnie tak mi sie ulamalo jak jest na foto na srodkowym linku ...

 

Troszke nie rozumiem idei naprawy -ten pan z srodkowego linka :D tylko przypial ta linke 2 opaskami nylonowi do czegos (czego ?) i juz ?

 

Łukasz oswiec mnie jesli mozesz ... :)

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troszke nie rozumiem idei naprawy -ten pan z srodkowego linka :D tylko przypial ta linke 2 opaskami nylonowi do czegos (czego ?) i juz ?

 

Łukasz oswiec mnie jesli mozesz ... :)

 

 

 

Porownaj te dwa zdjecia a zobaczysz do czego i w jaki sposob przypial.

 

http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=178269&d=1146551806

 

http://www.skene.org/bmw/window/images/BMW_E46_window_clip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img413.imageshack.us/img413/811/leftbd1.jpg

 

Dobrze wydedukowalem , prawda ?

 

Ojjj to super ze nie trzeba kupowac nowki-uzywki z allegro, tylko kurcze teraz musze czas znalezc zeby to znowu rozmontowac .

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawilem :D .

 

Wg poradnika z tej strony www.skene.org :) .

 

Dziala jak kiedys :) . Koszt 5 groszy + 2 godziny pracy :D .

 

Sporzadzilem nt tego problemu poradnik w dziale zrob to sam :

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=71085

 

 

pozdr.

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Naprawilem :D .

 

Wg poradnika z tej strony www.skene.org :) .

 

Dziala jak kiedys :) . Koszt 5 groszy + 2 godziny pracy :D .

 

Sporzadzilem nt tego problemu poradnik w dziale zrob to sam :

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=71085

 

 

pozdr.

piotrek

 

 

A propos ściągania tapicerki. Od strony kierowcy są przyciski elektrycznych lusterek, trzeba te przyciski podważyć jak klips, czy odejdą razem z tapicerką a następnie odpiąć kable itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.