Skocz do zawartości

Sprawny czujnik temp. zewnętrznej a działanie climatronika


thenygoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów...

zgodnie z obietnicą chciałem rozwiać wątpliwości dotyczące tego, czy dane z czujnika temperatury zewnętrznej są wykorzystywane jedynie do wskazania temperatury na wyświetlaczu.... Otóż nie tylko, również dla climatronika. Jak po zakupie auta okazało się nie miałem czujnika (temperatura na wyświetlaczu -40 st. C), to podejrzewałem całkowitą niesprawność klimatyzacji. Po założeniu czujnika nie mogę wprawdzie sprawdzić, czy z klimą wszystko jest OK (zamierzam wkrótce oddać auto do serwisu w tym celu), natomiast naciśnięcie przycisku "chłodzenia" na panelu climatroniku powoduje reakcję silnika (zmiana obrotów spowodowane zmianą obciążenia oporem sprężarki klimatyzacji). Tym samym spór Kolegów wynikły po zapodaniu takiego problemu na forum został rozstrzygnięty :mrgreen:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ameryki nie odkryles, kilkukrotnie pisalem na forum, ze przez dluzszy czas jezdzilem bez czujnika temp. zew. (czyli -40 stopni na wyswietlaczu), a klima chodzila tak jak powinna

 

sa osoby, ktore twierdza, ze to niemozliwe...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sa podrzewanae lusterka i dysze spryskiwaczy to tez z tego czujnika jest brana temperatura, jelsi pokazuje -40 to znaczy ze kable sa zwarte na krotko, wowczas lusterka i dysze grzeja sie nonstop!

 

cena czujnika to ok 100 zl

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie odkryles, kilkukrotnie pisalem na forum, ze przez dluzszy czas jezdzilem bez czujnika temp. zew. (czyli -40 stopni na wyswietlaczu), a klima chodzila tak jak powinna

 

sa osoby, ktore twierdza, ze to niemozliwe...

 

Wczytaj się dobrze w post... Wynika z niego, że wcześniej po wciśnięciu "gwiazdki" nic się nie działo z klimą, a zaczęło się dziać po podłączeniu czujnika (zanim podłączyłem czujnik nie zauważyłem, aby załączała się sprężarka - brak chwilowych zmian obrotów silnika w związku ze zmianą jego obciążenia; teraz się dzieje, bo jest "dygnięcie" obrotów w momencie włączenia/wyłączenia przycisku "gwiazdki"). Stąd ja się przyłączam do tych osób, które twierdzą, że to niemożliwe :norty:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sa podrzewanae lusterka i dysze spryskiwaczy to tez z tego czujnika jest brana temperatura, jelsi pokazuje -40 to znaczy ze kable sa zwarte na krotko, wowczas lusterka i dysze grzeja sie nonstop!

 

cena czujnika to ok 100 zl

 

pozdrawiam,

darek

 

darcik

 

nie przesadzaj...na alegro podroby 20zl. /tez dzialaja dobrze/ alegro org.60zl. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sa podrzewanae lusterka i dysze spryskiwaczy to tez z tego czujnika jest brana temperatura, jelsi pokazuje -40 to znaczy ze kable sa zwarte na krotko, wowczas lusterka i dysze grzeja sie nonstop!

 

cena czujnika to ok 100 zl

 

pozdrawiam,

darek

 

Jak -40 st. C to kable nie są zwarte na krótko, a całkowicie rozwarte... jak zwarte na krótko to wyświetklacz pokazuje +50 st. C...W serwisie czujnik to około 125-130 PLN, gość na Allegro sprzedaje nowe oryginalne za 62 PLN (może jakieś odrzuty, ale mój jest OKI)

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj...na alegro podroby 20zl. /tez dzialaja dobrze/ alegro org.60zl. :mrgreen:

 

:mrgreen: nie przesadzaj... termistor 6,1 kOhm jest wprawdzie mniej estetyczny i mikroskopijny, ale kosztuje ok. 1,80 PLN... .czekam na "przebicie" ceny czujnika temperatury :mrgreen:

 

i pozdrawiam

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sa podrzewanae lusterka i dysze spryskiwaczy to tez z tego czujnika jest brana temperatura, jelsi pokazuje -40 to znaczy ze kable sa zwarte na krotko, wowczas lusterka i dysze grzeja sie nonstop!

 

cena czujnika to ok 100 zl

 

pozdrawiam,

darek

 

Jak -40 st. C to kable nie są zwarte na krótko, a całkowicie rozwarte... jak zwarte na krótko to wyświetklacz pokazuje +50 st. C...W serwisie czujnik to około 125-130 PLN, gość na Allegro sprzedaje nowe oryginalne za 62 PLN (może jakieś odrzuty, ale mój jest OKI)

 

masz racje :cool2: ..a co do klimy to chodzi /sam opisales ze sie obroty zmieniaja po wlaczeniu klimy/ :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj...na alegro podroby 20zl. /tez dzialaja dobrze/ alegro org.60zl. :mrgreen:

 

:mrgreen: nie przesadzaj... termistor 6,1 kOhm jest wprawdzie mniej estetyczny i mikroskopijny, ale kosztuje ok. 1,80 PLN... .czekam na "przebicie" ceny czujnika temperatury :mrgreen:

 

i pozdrawiam

 

do tego chermetyczna obudowa :mrgreen: czujnik jest na zewnatrz :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ZBIGNIEWST

 

Wiesz co lubię na forum??? Jak w odpowiedzi na głupie posty pukasz się w głowę :duh: .... Tak trzymać :cool2:

 

nawet nie myslalem o tym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ZBIGNIEWST

 

Wiesz co lubię na forum??? Jak w odpowiedzi na głupie posty pukasz się w głowę :duh: .... Tak trzymać :cool2:

 

nawet nie myslalem o tym :mrgreen:

 

Bo to reakcja spontaniczna :norty: ... jak się to czyta "z boku" to :cool2:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.